An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details. اطلاعیه پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی ۱۴۰۴-۱۴۰۳
۱۴۰۳/۰۴/۱۱- ۱۷:۱۵ - مشاهده: ۷۰۵

اطلاعیه پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی ۱۴۰۴-۱۴۰۳

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی دانشگاه صداوسیما برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳
اطلاعیه پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی ۱۴۰۴-۱۴۰۳

به نام خدا
دانشگاه صداوسیما با بیش از 50 سال سابقه به عنوان یک دانشگاه جامع تخصصی و مرجع در زمینه علوم، فنون و هنرهای رسانه ای و با بهره گیری از روش ها و فناوری‌های به روز و موثر آموزشی و پژوهشی و بهره مندی از اعضای هیات علمی و مدرسان مجرب و متخصص سازمان صداوسیما و امکانات، تجهیزات و فضاهای آموزشی منحصر به فرد و کلیه امکانات رفاهی، فرهنگی، ورزشی، جهت تربیت و آموزش نیروی انسانی متعهد و متخصص، خلاق و نوآفرین در حوزه‌های مختلف هنرهای رسانه ای و علوم ارتباطات رسانه ای و علوم فنی - مهندسی رسانه با شرایط زیر دانشجو می‌پذیرد.
امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی (خوابگاه)
1)    این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌های تخصصی مجهز و منحصر بفرد (صدا و آکوستیک، ویدئو، فرستنده‌های رادیویی و تلویزیونی آنالوگ و دیجیتال)، کارگاه‌ها (عکاسی، جلوه‌های ویژه، گرافیک و انیمیشن رایانه ای، عروسک سازی و ...)، استودیوهای برنامه‌سازی رادیویی و تلویزیونی، اتاق خبر و ... می‌باشد که فراهم کننده شرایط رشد توان علمی و تخصصی دانشجویان مستعد در تمامی رشته‌های تحصیلی دانشگاه، به ‌منظور ورود به عرصه فعالیت ‌های حرفه ‌ای سازمان صداوسیما و سپهر رسانه ای کشور می‌باشد. علاوه بر فضاهای آموزشی موجود در دانشگاه، امکان استفاده از امکانات تخصصی و پیشرفته سازمان صداوسیما در دوره‌های کارورزی و کارآموزی نیز فراهم می‌باشد.
2)    مدیریت تولید دانشجویی این دانشگاه با هدف توانمندسازی دانشجویان و توسعه امر تولید در شاخه‌های مختلف رسانه ای، برای تمامی دانشجویان، با اختصاص بودجه و امکانات فنی فرصت کسب تجربه‌های عملی و حرفه ای در تولید آثار رسانه ای را فراهم می آورد و با توجه به ارتباطی که با بخش های مختلف سازمان صداوسیما دارد می‌تواند آثار متنوعی را بصورت مشترک تولید و در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش نماید.
3)    برای دانشجویان این دانشگاه به تناسب رشته تحصیلی، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود و برحسب علاقه و توانمندی می‌توانند در قالب بازدیدهای علمی از سازمان صداوسیما و شرکت در همایش ها و کارگاه‌های آموزشی و تخصصی آن و برگزاری دوره‌های کارورزی و کارآموزی با تمرکز بر ایجاد مهارت های حرفه ای در طول تحصیل با بخش های مختلف سازمان صداوسیما در تهران و سایر مراکز استان‌ها در ارتباط باشند.
4)    دانشگاه دارای تشکل ها و کانون‌های فعال دانشجویی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، دانشجویی و انجمن‌های علمی است که اردوهای دانشجویی- فرهنگی و زیارتی - سیاحتی و بازدیدهای علمی از همایش ها و نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی و فعالیت های فوق برنامه مرتبط با هر رشته را برگزار می‌کنند.
5)    به فارغ التحصیلان این دانشگاه مدرک رسمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء خواهد شد و فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه از تسهیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جهت ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر، مطابق ضوابط مربوطه برخوردار می‌شوند.
6)    دانشگاه دارای امکانات رفاهی و ورزشی شامل اینترنت بی سیم رایگان در محیط دانشگاه و خوابگاه، سلف سرویس، بوفه دانشجویی، مرکز انتشارات، کتابخانه مجهز تخصصی، عمومی و اشتراک مجله‌های علمی و پژوهشی، سالن مطالعه، سایت رایانه ای و سالن و زمین ورزشی می‌باشد.
الف) ویژه دانشجویان دوره‌های روزانه:
7)    این دانشگاه دارای خوابگاه رایگان با امکانات و کیفیت عالی در بهترین نقاط شهر تهران و سرویس ایاب و ذهاب دانشجویی به دانشگاه می‌باشد.
8)    تمامی دانشجویان واجد شرایط روزانه از مزایای وام تحصیلی، ازدواج, ودیعه مسکن، عتبات عالیات و وام ضروری صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس میزان اعتبار تخصیص یافته برخوردار خواهند شد.
9)    داوطلبان رشته کاردان فنی الکترونیک که بومی استان ایلام، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان،کردستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان غربی، کرمان، خراسان شمالی، خوزستان و بوشهر باشند در اولویت پذیرش قرار دارند.
10)    دانشجویان دوره‌های روزانه در طول دوره ی تحصیل از تسهیلات نقدی و غیر نقدی شامل کمک هزینه تحصیلی (به صورت وام) و هدیه ازدواج (بلا عوض)، خوابگاه رایگان، تغذیه (صبحانه، ناهار و شام در طی تمام روزهای هفته با هزینه مصوب یارانه ای)، برخوردار می‌باشند.
•    کمک هزینه تحصیلی ماهیانه (هر سال به مدت 9 ماه) به مدت دو و نیم سال تحصیلی برای دانشجویان مقطع کاردانی و چهار سال تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی مبلغ هفت میلیون ریال (دانشجویان مجرد) و مبلغ دوازده میلیون ریال (دانشجویان متاهل) و هدیه ازدواج به مبلغ پنجاه میلیون ریال پرداخت می‌شود.
11)    دانشگاه صداوسیما در راستای یکی از اهداف خود که ارتقای سطح علمی می‌باشد، به منظور جذب داوطلبان با استعداد و نخبه آزمون سراسری سال 1403، به پذیرفته شدگان دارای رتبه‌های برتر، در صورت داشتن یکی از شرایط زیر کمک هزینه ویژه (ماهیانه مبلغ شانزده میلیون ریال) به مدت چهار سال تحصیلی (هرسال به مدت 9 ماه) برای دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص می دهد. شرایط اخذ تسهیلات:  * داوطلبان علوم آزمایشی ریاضی و فنی با رتبه زیر 800 کشوری (بدون اعمال سهمیه) * داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی با رتبه زیر 300 کشوری * داوطلبان گروه آزمایشی هنر با رتبه زیر 100 کشوری.
•    پرداخت کمک هزینه تحصیلی ویژه از نیمسال سوم به بعد مشروط به داشتن معدل 17 و بالاتر با حداقل 18 واحد در نیمسال قبل از آن می‌باشد.
12)    حداکثر مدت مجاز (سنوات رفاهی) استفاده از خوابگاه رایگان و تغذیه با نرخ مصوب یارانه ای، 5 نیمسال برای دانشجویان مقطع کاردانی و 8 نیمسال برای دانشجویان مقطع کارشناسی می‌باشد.
ب) ویژه دانشجویان دوره‌های نوبت دوم:
13)    امکانات رفاهی شامل خوابگاه، کمک هزینه تحصیلی و ... به دانشجویان دوره نوبت دوم تعلق نمی‌گیرد.
14)    در راستای توانمندسازی و تسهیل ورود فارغ التحصیلان این دانشگاه به بازار کار، دوره‌های تخصصی مرتبط با رشته‌های تحصیلی، برنامه‌های مهارت افزایی و کارآفرینی، علاوه بر دروس مصوب دوره برای کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی برگزار می‌گردد.
15)    دانشجویان دوره‌های نوبت دوم که رتبه اول تا سوم را در هر نیمسال کسب نمایند، در چارچوب آیین نامه مصوب دانشگاه از 15 درصد تخفیف شهریه کل (ثابت و متغیر) نیمسال بعد برخوردار خواهند شد.


16)    سازمان صداوسیما هیچگونه تعهدی جهت استخدام فارغ التحصیلان دوره‌های نوبت دوم ندارد ولی دانشجویان ممتاز دوره‌های نوبت دوم، درصورت داشتن شرایط استخدامی و واجد امتیاز علمی، توانمندی حرفه ای و صلاحیت عمومی و اخلاقی، امکان استخدام در سازمان را خواهند داشت.
17)    تمامی دانشجویان واجد شرایط دوره نوبت دوم، از مزایای وام شهریه طبق ضوابط صندوق رفاه دانشجویان برخوردار خواهند شد.
تذکر مهم: با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه صداوسیما با شرایط خاص می‌باشد به کلیه متقاضیان تحصیل در رشته‌های تحصیلی این دانشگاه (چنانچه مجاز به انتخاب رشته شده باشند)، توصیه می‌شود با در نظر داشتن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه به شرح ذیل، نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، در اولویت های اول فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
شرایط عمومی (دوره‌های روزانه و نوبت دوم):
18)    اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام به احکام.
19)    اعتقاد و التزام عملی به اصل ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی.
20)    تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
21)    نداشتن سوءپیشینه به تشخیص مراجع ذی صلاح.
22)    پایبندی و رعایت کامل مقررات، آیین نامه‌های آموزشی و منشور اخلاقی دانشگاه.
23)    موفقیت در مصاحبه حضوری (تخصصی و صلاحیت عمومی).
•    پذیرش نهایی از بین معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و پس از احراز شرایط لازم به ترتیب اولویت صورت می‌گیرد.
24)    دانشجویان علاوه بر دروس مصوب، ملزم به گذراندن دوره‌ها و دروس خاص ارایه شده از سوی دانشگاه خواهند بود.
25)    داشتن شرایط عمومی و سایر ضوابط کلی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره 1).
شرایط اختصاصی (دوره‌های روزانه):
26)    داشتن حداکثر 25 سال سن (با احتساب دوران خدمت نظام وظیفه) متولدین 1378 به بعد.
27)    عدم استخدام و تعهد خدمت به هیچیک از سازمانها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی به هر نحوی (رسمی، پیمانی و آزمایشی).
28)    با توجه به امکان استخدام فارغ التحصیلان واجد امتیاز علمی، توانمندی حرفه ای و صلاحیت عمومی و اخلاقی در سازمان صداوسیما ارایه سند تعهد محضری در شروع به تحصیل برای کلیه دانشجویان دوره‌های روزانه ضرورت دارد. بر اساس این تعهد، فارغ التحصیلان در صورت معرفی دانشگاه و نیاز سازمان صداوسیما و احراز شرایط علمی و عمومی استخدامی (مطابق ضوابط دانشگاه و سازمان) می‌بایست در مراکزی که سازمان تعیین می‌کند، به میزان دو برابر مدت تحصیل مشغول به خدمت شوند.
•    در صورت موافقت سازمان صداوسیما با انجام تعهد خدمت از فارغ التحصیلان مشمول خدمت وظیفه برابر ضوابط به صورت امریه استفاده خواهند کرد.
29)    دانشجویانی که در طول تحصیل از ادامه تحصیل در دانشگاه صداوسیما باز بمانند (انتقالی، انصراف و اخراج)، ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های تحصیلی می‌باشند.
30)    ادامه تحصیل فارغ التحصیلان متعهد به خدمت در سازمان در مقاطع بالاتر وفق مقررات سازمان صداوسیما بلامانع خواهد بود.
نشانی: تهران - خیابان ولی‌عصر(عج) - ابتدای بزرگراه آیت اله‌هاشمی رفسنجانی (نیایش)- تلفن: 22168643 و 22168538.

امتیاز شما