An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details. اطلاعیه در خصوص پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در رشته ی دکتری مطالعات رسانه - رادیو و تلویزیون
۱۴۰۳/۰۳/۰۷- ۰۹:۳۷ - مشاهده: ۴۴۸

اطلاعیه در خصوص پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در رشته ی دکتری مطالعات رسانه - رادیو و تلویزیون

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در رشته ی دکتری مطالعات رسانه - رادیو و تلویزیون برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳
اطلاعیه در خصوص پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در رشته ی دکتری مطالعات رسانه - رادیو و تلویزیون

دانشگاه صداوسیما بر اساس آئین‌نامه‌ی «پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره ی تحصیلی دکتری تخصصی» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به منظور حمایت از استعدادهای برتر دانشگاهی، از بین دانش آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های مشمول این فراخوان دانشجو می‌پذیرد. تمامی داوطلبان واجد شرایط، لازم است از روز سه شنبه مورخ 1403/03/08 لغایت تا پایان روز یکشنبه مورخ 1403/03/13 با مراجعه به سامانه جامع آموزشی دانشگاه (سامانه گلستان) به نشانی http://golestan.iribu.ac.ir نسبت به ثبت‌نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک مورد نیاز برابر مفاد این اطلاعیه، در بازه‌ی زمانی مذکور اقدام نمایند. بدیهی است عدم ثبت نام در زمان مقرر و عدم حضور داوطلب در روز برگزاری مصاحبه به منزله انصراف از درخواست پذیرش خواهد بود. پس از انقضای مهلت مقرر برای ثبت‌نام، هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد و امکان برگزاری مجدد جلسه مصاحبه مقدور نخواهد بود.

جهت اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه‌ها در صفحات اجتماعی دانشگاه صداوسیما (بله / تلگرام / ایتا / اینستاگرام) عضو شوید


لطفاً پیش از اقدام برای ثبت‌نام ضمن مطالعه کامل این اطلاعیه، نکات ذیل را به دقت مطالعه فرمایید:
1)    شرکت داوطلبان واجد شرایط، صرفاً بر اساس اطلاعات و مدارک خود اظهاری آنان انجام می‌شود. لذا، احراز کلیه شرایط و ضوابط و توضیحات مذکور در دفترچه شماره 1 و 2 آزمون نیمه متمرکز دکتری سازمان سنجش و مندرجات این اطلاعیه و اطلاعیه‌های بعدی این دانشگاه برای داوطلبان الزامی است. چنانچه داوطلبی واجد شرایط و ضوابط نباشد و یا هرگونه مغایرتی در اطلاعات و اصالت مدارک وی وجود داشته باشد، مسئولیت عواقب ناشی از آن برعهده داوطلب است و حتی در صورت قبولی، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، قبولی وی ملغی و به تحصیل ایشان خاتمه داده می‌شود.
2)    شرایط لازم برای ارائه ی درخواست:
الف - داشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل 16
ب - داشتن مدرک کارشناسی ارشد با حداقل معدل 17 (بدون احتساب نمره ی پایان نامه)
ج - حداکثر زمان سپری شده از تاریخ دانش آموختگی 2 سال (دانش‌آموختگان 1401/07/01 و بعد از آن)
تبصره 1: دانشجویان یا دانش آموختگان کارشناسی ارشد دوره‌های مجازی، نیمه‌حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور، پردیس بین الملل، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، مؤسسات آموزش عالی آزاد، مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌های جامع علمی-کاربردی، دانشگاه پیام نور، و دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی (غیر از دانشگاه صداوسیما) مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه نمی‌باشند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه‌ی درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.
تبصره 2: دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی ارشد و نیز دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های خارج کشور امکان شرکت در این فراخوان را ندارند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه‌ی درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.
تبصره 3: مطابق آیین نامه ابلاغی وزرات علوم، تحقیقات و فناوری، اتباع غیرایرانی مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه‌ی درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.
تبصره 4: دانش آموختگی در دوره‌ی کارشناسی ارشد تا پایان شهریورماه 1403 (قبل از شروع دوره‌ی دکتری) الزامی است.
د- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق آئین نامه (دانلود فایل pdf از انتهای اطلاعیه)
تبصره 5: کسب حداقل 7 امتیاز از جدول 1 (نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی) الزامی است.
تبصره 6: دانشجویان کارشناسی ارشد ترم چهارم (وروی مهر 1401) که تمام واحدهای خود غیر از پایان نامه را گذرانده باشند درصورتی که جزء رتبه‌های اول، دوم یا سوم باشند، می‌توانند بدون کسب حداقل 7 امتیاز تبصره 5 در مصاحبه شرکت نمایند. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا 5 نفر باشد، صرفاً رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین 6 تا 10 نفر باشد، رتبه‌های اول و دوم و برای تعداد 11 نفر به بالاتر، رتبه اول تا سوم قابل قبول خواهد بود. (بارگذاری گواهی رتبه الزامی است).
تبصره 7: تمامی مقالات ارائه شده باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش قطعی چاپ در مجلات مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و می‌بایست با ذکر استاد راهنمای دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد باشد. مقالات بدون ذکر استاد راهنما، هیچ امتیازی ندارد.
3)    مدارک مورد نیاز برای بارگذاری در سامانه گلستان:
الف - مدارکی که لازم است داوطلبان واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ اسکن نمایند تا در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی بارگذاری نمایند. (اندازه هر فایل حداکثر 300 کیلوبایت و با فرمت jpg و کیفیت بسیارخوب).
الف -1: ﻋﻜﺲ رﻧﮕﻲ 3 × 4 ﺗﻤﺎم رخ و جدید (با اندازه حداقل 200 پیکسل عرض و 300 پیکسل ارتفاع - بعد از حذف کردن حاشیه‌های اضافی تصویر)
الف -2: تصویر روی کارت ملی
الف-3: ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺻﻔﺤﻪ اول ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ
الف-4: تصویر صفحه توضیحات ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ
الف-5: تصویر فرم تکمیل شده (دستنویس و امضاء شده) تعهدنامه داوطلب (دانلود فایل pdf انتهای اطلاعیه)
الف-6: تصویر گواهی رتبه داوطلب (صرفاً برای مشمولین تبصره 6)
ب - مدارکی که لازم است در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی به فرمت pdf با حجم حداکثر 500 کیلوبایت بارگذاری شود.
ب-1: فایل تکمیل شده (تایپ شده) فرم پرسشنامه مصاحبه علمی (دانلود فایل word از انتهای اطلاعیه)
ب-2: فایل تکمیل شده (تایپ شده) فرم پرسشنامه مصاحبه عمومی (دانلود فایل word از انتهای اطلاعیه)
ب-3: فایل شرح حال (رزومه) فعالیت های فرهنگی و اجرایی داوطلب
4)    ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺛﺒﺖﻧﺎم، ﺑﺮرﺳﻲ اولیه پرونده الکترونیکی و مصاحبه حضوری داوطلبان، ﻣﺒﻠﻎ 000/500/2 ریال (دو میلیون و پانصد هزار ریال) می‌باشد ﻛﻪ ﻻزم اﺳـﺖ ﺑـﻪ ﺻـﻮرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﺮداﺧﺖ آن از ﻃﺮﻳﻖ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﮔﻠﺴﺘﺎن اﻗﺪام ﺷﻮد. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑـﻪ اﻳﻨﻜـﻪ وﺟـﻪ ﭘﺮداﺧﺘـﻲ ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﺮداد ﻧﻴﺴﺖ ﺿﺮوری اﺳﺖ داوﻃﻠﺒﺎن ﭘﺲ از اﻃﻤﻴﻨﺎن از اﺣﺮاز ﺷﺮاﻳﻂ عمومی و اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ ﭘﺬﻳﺮش ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ثبت-نام و ﭘﺮداﺧـﺖ وﺟـﻪ ﺛﺒﺖﻧﺎم اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
5)    فایل word فرم توصیه نامه علمی (قابل دانلود از پیوست این اطلاعیه) را به استاد راهنمای پایان نامه و یک یا دو نفر از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد خود که با فعالیت های آموزشی و پژوهشی شما آشنا هستند، تحویل نمایید. از فرد توصیه کننده بخواهید این فرم را تکمیل نموده و سپس چاپ و امضا نماید و در پاکت دربسته (محرمانه) ممهور به مهر مؤسسه یا دانشکده محل کار ایشان، به شما تحویل دهد تا همراه سایر مدارک در زمان مراجعه جهت مصاحبه حضوری ارائه گردد.
6)    برای داوطلبان واجد شرایط، به همراه داشتن اصل کلیه‌ی مستندات مربوط به موارد ذکر شده در بندهای "ب" و "ج" مندرج در فرم پرسشنامه علمی (آموزشی و پژوهشی) و گواهی رتبه برای مشمولین تبصره 6 ، در زمان مراجعه حضوری جهت انجام مصاحبه الزامی است.
7)    در ثبت اطلاعات خواسته شده و بارگذاری مدارک دقت لازم را مبذول فرمایید. بدیهی است به مدارک ناقص به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد و مسئولیت عدم بررسی پرونده و دعوت به مصاحبه بر عهده داوطلب خواهد بود.
8)    داوطلبانی که بررسی نسخه الکترونیکی مدارک ارسالی آنان در سامانه گلستان به تائید برسد و مجاز به شرکت در جلسه مصاحبه حضوری باشند، ضروری است طبق جدول زمانبندی اعلامی در اطلاعیه‌ی شماره 2 که متعاقباً در سایت دانشگاه به نشانی http://www.iribu.ac.ir قرار می‌گیرد، برای شرکت در جلسه مصاحبه حضوری (علمی و صلاحیت عمومی) اقدام نمایند. حضور داوطلب در ساعت و روز تعیین‌شده (این زمان غیر قابل تغییر است) برای مصاحبه حضوری الزامی است و عدم حضور (بدون دلیل موجهی که مورد پذیرش دانشگاه باشد) به منزله انصراف تلقی خواهد شد.
9)    مصاحبه حضوری در محل دانشگاه صداوسیما به نشانی تهران، خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای بزرگراه آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی(نیایش)، جنب ورزشگاه انقلاب، برگزار می‌شود. ارائه پرینت گواهی انجام ثبت‌نام (که در مرحله آخر ثبت‌نام اینترنتی قابل دریافت است) جهت ورود به دانشگاه الزامی می‌باشد.
10)    پذﻳﺮش ﻗﻄﻌﻲ داوطلبان واجد شرایطی که مرحله مصاحبه حضوری را با موفقیت به اتمام برسانند، ﻣﻨﻮط ﺑﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻧﻬﺎﻳﻲ ﺳﺎزﻣﺎن ﺳﻨﺠﺶ آﻣﻮزش ﻛﺸﻮر ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ و در هیچ یک از مراحل پذیرش و مصاحبه امکان تجدید نظر وجود ندارد.
11)    در ﺻـﻮرت ﺿـﺮورت ﺻـﺮﻓاً ﺷـﻤﺎره ﺗﻠﻔـﻦ‌های 22168540 ، 22168643 و 22168538 در ساعات اداری ﭘﺎﺳﺨﮕﻮی داوﻃﻠﺒﺎن ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.
فایل‌های مورد نیاز داوطلبان بدون آزمون رشته‌ی دکتری مطالعات رسانه-رادیو و تلویزیون آزﻣﻮن دکتری سال 1403:
دانلود آیین‌نامه‌های مربوطه (آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری)
دانلود فایل pdf راهنمای تصویری ثبت‌نام اینترنتی
دانلود فایل pdf فرم تعهدنامه داوطلب
دانلود فایل pdf و word فرم پرسشنامه مصاحبه علمی (مشخصات فردی، آموزشی و پژوهشی) داوطلب
دانلود فایل pdf و word فرم پرسشنامه مصاحبه عمومی داوطلب
دانلود فایل pdf و word فرم توصیه نامه علمی

امور آموزش دانشگاه صداوسیما

امتیاز شما