An error occurred while updating the entries. See the inner exception for details. اطلاعیه ثبت نام هفدهمین آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی
۱۴۰۳/۰۳/۰۴- ۱۰:۰۲ - مشاهده: ۲۰۱

اطلاعیه ثبت نام هفدهمین آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی

هفدهمین دوره آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی با مشارکت اداره کل آموزش سازمان در تهران و سایر مراکز برگزار می‌شود.
اطلاعیه ثبت نام هفدهمین آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی

بدین وسیله به اطلاع دانشجویان دوره‌های روزانه تمامی مقاطع می رساند، هفدهمین دوره آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی با مشارکت اداره کل آموزش سازمان در تهران و سایر مراکز مطابق جدول زمان‌بندی زیر برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است دانشجویان ترم آخر، دانش آموختگان در حال تسویه حساب با دانشگاه و همچنین دانش آموختگانی که هنوز جهت مصاحبه کمیته معرفی دانش آموختگان به سازمان دعوت نشده‌اند صرفاٌ در صورتی که در آزمون‌های قبلی شرکت نکرده باشند، مجاز به ثبت نام در این آزمون  خواهند بود.

تاریخ ثبت نام از روز شنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۵ لغایت روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۳
تاریخ و زمان برگزاری روز دو­شنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۲۱ ساعت ۱۰ الی ۱۲
محل برگزاری تهران: ساختمان دانشگاه صدا و سیما
مراکز استان‌ها: مراکز صداوسیما در استان‌ها

تذکرات مهم:
1.    آزمون زبان و ادبیات فارسی، هر سه ماه یک بار (در خرداد، شهریور، آذر و اسفند هر سال) برگزار می‌شود و دانشجویان دوره‌های روزانه تا قبل از فارغ التحصیلی و مرحله تسویه حساب با گروه معارف اسلامی و دروس عمومی، فقط یک بار مجاز به شرکت در این آزمون می‌باشند. در صورت شرکت نکردن در این آزمون، امتیازی برای بخش زبان و ادبیات فارسی در کارنامه امتیازبندی تعلق نمی‌گیرد. آزمون بعدی در شهریور سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد که زمان ثبت نام آن متعاقباً از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود.
2.    داوطلبان برای ثبت‌نام باید در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش سازمان  (http://iriboffice.ir/tc/)، قسمت آزمون‌ها مراجعه و با استفاده از شماره دانشجویی و کد ملی جهت ورود به سامانه ثبت نام و آزمون زبان و ادبیات فارسی، در آزمون ثبت‌نام کنند.
3.    داوطلبانی که در آزمون ثبت‌نام می‌کنند باید در تاریخ و ساعت انتخاب‌شده در محل آزمون حضورداشته باشند و یا درصورتی ‌که امکان شرکت در آزمون را ندارند تا یک روز قبل از برگزاری آزمون، انصراف خود را ثبت کنند. غیبت غیرمجاز باعث محرومیت از حضور در آزمون بعدی خواهد شد.
4.    همراه داشتن هر نوع کتاب، جزوه، تلفن همراه، تبلت، ساعت هوشمند و امثال آن در جلسه آزمون ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف محسوب می‌شود و برابر مقررات عمل خواهد شد.
5.    این آزمون‌ها بدون پرداخت هزینه و به‌صورت الکترونیک برگزار خواهد شد. همه سؤالات، چهارگزینه‌ای است و به پاسخ‌های اشتباه، نمره منفی تعلق نمی‌گیرد. تعداد سؤالات آزمون ۵۰ سؤال است و حداکثر مدت پاسخگویی به سؤالات ۵۵ دقیقه خواهد بود.
6.    منابع پیشنهادی برای آزمون عبارتند از:
•    ویراست سوم جزوه ویرایش رسانه‌ای (این جزوه در سایت اداره کل آموزش سازمان قابل دریافت است).
•    اولین مجموعه واژگان لاتین به همراه معادل فارسی (این جزوه در سایت اداره کل آموزش سازمان قابل دریافت است).
7.    ترکیب سؤالات آزمون زبان و ادبیات فارسی به شرح زیر است:

نوع سؤالات تعداد سؤال
ویرایش ۳۵
دستور زبان ۸
دستور خط ۴
خط و زبان ۳

  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

امتیاز شما