تاریخ خبر:‌چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - بازدید:‌۲۷۶
استادان دانشگاه صدا و سیما برای اعضاء بسیج جامعه زنان دوره‌های آموزشی رسانه برگزار می‌کنند

دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما و دکتر مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان تفاهم نامه ای در خصوص طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه سواد رسانه و خبر نگاری امضا کردند.

دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما و دکتر مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان تفاهم نامه ای در خصوص طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه سواد رسانه و خبر نگاری امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر مینو اصلانی در این دیدار گزارشی از فعالیت های بسیج زنان در سطح کشور ارائه داد و گفت: تربیت مربی با سواد رسانه ای و به کارگیری آنان درسطح استان، شهر و محله‌ها یکی از دغدغه‌های ما است تا بتوانیم سطح آگاهی مادران را درباره فضای مجازی و مراقبت از فرزندانشان بالا ببریم.
مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان این که بحث زن و خانواده اهمیت بالایی دارد گفت: از آن جایی که مخاطب ما زنان، دختران و مادران هستند لازم است سطح آگاهی قشر زنان مذهبی جامعه در حوزه رسانه را بالا ببریم تا بتوانیم در گام دوم الگویی برای زنان جهان اسلام باشیم.


دکتر مینو اصلانی از راه اندازی ستادهای فعالیت سایبری زنان در کشور خبر داد و گفت: در پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره 7000 زن شهید به تبیین الگوی سوم یعنی الگوی زن نه شرقی نه غربی اشاره شده است. ما در این زمینه توانسته ایم با فعالان فرهنگی- دینی جلسات و کارگاه‌های متعددی برگزار کنیم و در آن مبحث زن تراز انقلاب را مطرح کنیم.
دکتر اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما نیز در این نشست، با اشاره به وضعیت دانشگاه‌های هنری کشور گفت: با توجه به ملاحظات اقشار مذهبی جامعه باید شرایط مساعد جهت افزایش دانش و مهارت رسانه ای و هنری استعدادهایی که در بین زنان و دختران مذهبی و انقلابی جامعه وجود دارد فراهم آوریم چرا که عدم مشارکت این استعدادها در عرصه هنر و رسانه موجب خسارت می‌شود.
ایشان به ظرفیت پذیرش دختران در دانشگاه صدا و سیما اشاره کرد و گفت: با تمهیداتی که در نظر گرفته شد موانع پذیرش دانشجوی دختر در رشته‌های هنری و رسانه ای برداشته شد البته در پذیرش دانشجو شرط تأیید در مصاحبه‌های علمی و عمومی نیز وجود دارد. و همین اقدامات موجب جلب اعتماد خانواده‌های مذهبی و انقلابی برای تحصیل دخترانشان در دانشگاه صدا و سیما شده است.
رئیس دانشگاه صدا و سیما در خصوص نیاز رسانه ملی به نیروی جوان انقلابی و متخصص عنوان کرد: بسیج جامعه زنان می تواند در کشف استعدادها از بین دختران مذهبی و انقلابی و معرفی و هدایت آنان به دانشگاه صداو سیما کمک کند. دانشگاه صدا و سیما نیز در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی و افزایش سواد رسانه ای فعالان بسیج جامعه زنان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و اعلام طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری تا زمان اعلام بازگشایی دانشگاهها ت...
-1
ای آفتاب آینه دارِ جمالِ تو مشکِ سیاه مجمره گردانِ خال توبرخاست بوی گل ز در آشتی در آی ای نوبهار ما رخ فرخنده فال تو
-1
به دنبال بروز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشگاه صداوسیما برای جلوگیری از وقفه در فرآیند آموزش دانشجویان، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام دا...
-1
دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما و دکتر مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان تفاهم نامه ای در خصوص طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه سواد رسانه و خبر...
-1
در راستای اطمینان خاطر همکاران گرامی و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و ویروس کرونا پرسنل زحمتکش  خدمات و فضای سبز اداره کل پشتیبانی و خدمات، به ضدعفونی کل...
-1