تاریخ خبر:‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - بازدید:‌۳۰۴۲
بازدید معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صداوسیما


به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حاکم است و این سیاست ها برای اجرا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی است و مأموریت این دانشگاه‌ها تربیت نیروی مورد نیاز است.

به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حاکم است و این سیاست ها برای اجرا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی است و مأموریت این دانشگاه‌ها تربیت نیروی مورد نیاز است.


وی با بیان اینکه فعالیت دانشگاه صدا و سیما منطبق با مأموریت های تعیین شده برای آن است افزود: تجهیزات خوبی در دانشگاه صدا و سیما وجود دارد و دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول فعالیت هستند که در راستای مهارت گرایی در این دانشگاه است.
همچنین آقای دکتر خاکی صدیق درباره عقد تفاهم نامه با دانشگاه صدا و سیما گفت: در زمانی که رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بودم تفاهم نامه ای با دانشگاه صدا و سیما منعقد شده که درباره تعامل فرهنگ و فناوری و راه اندازی رشته ای به اسم فناوری فرهنگ بوده است.
وی ادامه داد: در راستای آن تفاهم نامه، تفاهم نامه ای هم با دانشگاهی در کره جنوبی منعقد شده بود که این دانشگاه می توانست از امکانات دانشگاه صدا و سیما بهره مند شود.
دکتر خاکی صدیق تأکید کرد: هم اکنون بسیاری از دانشگاه‌های فنی و مهندسی خواستار چنین تفاهم نامه و ارتباطی هستند که باید آن را توسعه دهیم.
وی درباره طولانی شدن مراحل تصویب رشته‌های جدید گفت: امیدواریم با برنامه ریزی‌های کنونی این روند سریع تر شود.
معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: اگر ارزیابی دوره‌ها با توجه به این نکات که: چه کسانی وارد این دوره‌ها می‌شوند، دانش آموختگان به کجا می روند، کدام نیاز کشور برطرف می‌شود و واحد های درسی و هماهنگی آنها چگونه است به دقت صورت گیرد فرآیند تصویب رشته‌ها سریع تر خواهد بود.
بازدید معاون وزیر علوم از دانشگاه صدا و سیما
رییس دانشگاه صدا وسیما گفت: بازدید دو مقام ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه صدا و سیما موجب خرسندی و یک روز تاریخی برای این دانشگاه است.

دکتر شهاب اسفندیاری افزود: عصر امروز معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی از دانشگاه صدا و سیما بازدید کردند.
وی ادامه داد: مقامات ارشد وزارت علوم تحقیقات و فناوری از ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که در بخش آموزش و پژوهش و هنر‌های رسانه‌ای در این دانشگاه وجود داشت بازدید کردند و امیدواریم این بازدید منشاء خیر برای دانشگاه صدا و سیما باشد.

پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است
مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت: پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است و تنها داوطلبان استعداد‌های درخشان بدون آزمون می‌توانند وارد دانشگاه در مقطع دکتری شوند.
آقای عبدالرضا اوحدی نیز در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سال‌ها است که پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تنها از طریق آزمون سازمان سنجش است و تنها داوطلبان استعداد‌های درخشان بدون آزمون می‌توانند وارد دانشگاه شوند البته این موضوع جدیدی نیست و سایر داوطلبان باید از طریق آزمون وارد شوند و گزینش نهایی تنها از طریق سازمان سنجش است.
وی در ادامه درباره ظرفیت خالی دانشگاه‌های کشور گفت: در دانشگاه‌های سطوح بالا ظرفیت خالی وجود ندارد، ولی دانشگاه‌هایی هم هستند که به علت دور بودن از مراکز استان اقبال کمتری برای ورود به آنجا وجود دارد و همین امر موجب خالی ماندن ظرفیت دانشگاه‌ها می‌شود.
وی افزود: وزارت علوم تحقیقات و فناوری طرح ساماندهی را در دست مطالعه دارد که دانشگاه‌ها باید در رشته‌های خود بازنگری و رشته‌های کم متقاضی را به طور موقت تعطیل کنند.

برای دیدن تصاویر این بازدید اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
سال 1399 شمسی با پدیده عجیبی در سراسر دنیا به نام کرونا آغاز شد. ویروسی که با همه کوچکی خود دنیا را به تسخیر خود درآورده وهمه ابعاد زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر ...
-1
پیرو اطلاعیه شماره 5 روابط عمومی دانشگاه و همچنین بخشنامه مورخ 1399/1/12معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و لزوم تداوم تدابیر و اقدامات پیشگیرانه بمنظو...
-1
با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و اعلام طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری تا زمان اعلام بازگشایی دانشگاهها ت...
-1
ای آفتاب آینه دارِ جمالِ تو مشکِ سیاه مجمره گردانِ خال توبرخاست بوی گل ز در آشتی در آی ای نوبهار ما رخ فرخنده فال تو
-1
به دنبال بروز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشگاه صداوسیما برای جلوگیری از وقفه در فرآیند آموزش دانشجویان، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام دا...
-1