تاریخ خبر:‌دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - بازدید:‌۷۴۷
روابط عمومی دانشگاه
خبرهای خوش برای استادان، کارکنان و دانشجویان در آستانه سال نو

برای نخستین بار در سال‌های اخیر کلیه مطالبات کارکنان، استادان و دانشجویان قبل از پایان سال پرداخت شد.

به دنبال اصلاح ساختاری بودجه دانشگاه و پیگیری‌های مستمر معاونت برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی در ماه‌های اخیر برای دریافت مطالبات مالی معوقه دانشگاه از سازمان، برای نخستین بار در سال‌های اخیر کلیه مطالبات کارکنان، استادان و دانشجویان قبل از پایان سال پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما نخستین اقدامات برای اصلاح بودجه دانشگاه در تابستان امسال با دستور دکتر عسکری ریاست محترم سازمان آغاز شد و پیرو آن دستور جلسات متعددی بین مسئولان دانشگاه صدا و سیما و مدیران ارشد مرکز طرح، برنامه‌ و بودجه سازمان برای انطباق بودجه با هزینه‌ها و شفاف‌سازی عملکرد مالی دانشگاه برگزار شد. جلسات صمیمانه دکتر اسفندیاری رئیس دانشگاه و مهندس مصطفی محمدی رئیس مرکز طرح، برنامه و بودجه نیز به تسهیل توافق و گشایش برخی گره‌های کور بودجه دانشگاه کمک شایانی کرد. به‌گونه‌ای که بودجه تخصیص یافته به دانشگاه در ماه بهمن و اسفند به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما ضمن تقدیر از همراهی رئیس، مدیران و کارشناسان مرکز طرح، برنامه و بودجه گفت: «در آستانه ولادت حضرت امیرالمومنین (ع) و عید نوروز خدا را شاکر هستیم که توفیق داد تا همه مطالبات استادان، کارکنان و دانشجویان قبل از پایان سال پرداخت شده و مجموعه دانشگاه با کمترین بدهی در سال‌های اخیر به سال جدید ورود کند. در حالی که سال گذشته در همین ایام حدود ۲۰ میلیارد ریال بدهی داشتیم».

رییس دانشگاه صدا وسیما با بیان اینکه در سالهای گذشته بخش عمده
ای از پرداخت مطالبات استادان و همکاران رسمی، پیمانی و قراردادی به چند ماه بعد از عید نوروز موکول می‌شد که ما شرمنده این همکاران و خانواده‌های آنها بودیم. خصوصا نیروهای قراردادی که معمولا مظلوم واقع می‌شدند و الحمدالله امسال برای نخستین بار عیدی و پاداش سنوات خود را قبل از پایان سال دریافت کردند».

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما همچنین با هماهنگی به عمل آمده بین معاونت آموزشی و معاونت برنامه ریزی،مالی و پشتیبانی دانشگاه جهت تنظیم به موقع اسناد حق التدریس استادان، کلیه مطالبات اعضای هیات علمی و استادان مدعو نیز در کمترین زمان و بلافاصله پس از پایان ترم تحصیلی پرداخت شد.

دکتر اسفندیاری با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی و پیگیری‌های مستمر و غیورانه آقای عارف علوی معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی دانشگاه و تلاش فراوان آقای فرمانی مدیر اطلاعات و برنامه‌ریزی در جهت تحقق این موفقیت افزود: «همکاران ما یک چله‌ نشینی در مرکز طرح، برنامه و بودجه داشتند و آنجا بست نشستند و در جلسات کارشناسی فشرده از حق دانشگاه دفاع کردند و با ارائه عملکرد شفاف و جلب اعتماد موفق شدند مطالبات استادان، کارکنان و دانشجویان را دریافت کنند».

رییس دانشگاه صدا و سیما تحقق وعده افزایش کمک هزینه تحصیلی دانشجویان پس از هفت سال را دیگر دستاورد مهم اصلاح بودجه دانشگاه عنوان کرد و گفت: «به پیشنهاد دانشگاه و موافقت رئیس محترم سازمان کمک هزینه‌تحصیلی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما سه برابر افزایش یافت و کمک هزینه پایان‌نامه‌ها نیز دو تا سه برابر افزایش یافته است که این امر از بهمن‌ماه در بودجه دانشگاه نیز لحاظ شد.»

دکتر اسفندیاری در پایان افزود: «رقم ناچیز کمک هزینه دانشجویی مایه تاسف ما بود و از همان ماه‌های نخست دنبال اصلاح آن بودیم و بسیاری راه‌ها را برای تحقق آن پیمودیم که متاسفانه به نتیجه نرسید. حتی با دریافت دستور رییس سازمان نیز لازم بود برخی مراحل اداری طی شود که زمان بر بود. ولی به لطف خدا در ماه‌های آخر ۱۳۹۷ این آرزوی دیرینه پس از هفت سال تحقق یافت.»

به گفته رئیس دانشگاه صدا و سیما مطالبات دانشجویان بابت کمک هزینه‌ ماه بهمن و اسفند - که سه برابر ماه‌های قبل خواهد بود - قبل از تعطیلات نوروز به حساب دانشجویان واریز می‌شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
استادان گرامی آقایان دکتر احمدرضا معتمدی و عزیزالله سالاری اعضای هیئت علمی دانشگاه به مرتبه«دانشیاری» ارتقاء یافتند.
-1
جمعی از مدیران و دست اندرکاران کانون مدارس اسلامی تهران به منظور تعامل در زمینه جذب دانشجو از دانشگاه بازدید کردند.
-1
روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما به منظور تسهیل در روند انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد اقدام به انتشار دفترچه معرفی رشته‌ها و دانشکده‌های دانشگاه نموده است.
-1
دکتر یاراحمدی رییس دانشکده بهداشت و جمعی از معاونان و اعضای هیئت علمی این دانشکده دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه صدا و سیما بازدید کردند.
-1
 اداره کل آموزش سازمان با همکاری دانشگاه صدا و سیما دوره کارگاهی طراحی خلاقانه جدول پخش ویژه مدیران تامین و پخش مراکز استانها را در مرکز کرمان برگزار کرد.
-1