۱۴۰۰/۰۹/۱۴- ۱۵:۱۰ - مشاهده: ۱۲۳۳

اطلاعیه ثبت نام هفتمین آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی (ویژه دانشجویان دورههای روزانه دانشگاه صداوسیما – تهران و قم)

بسمه تعالی

بدینوسیله به اطلاع دانشجویان دورههای روزانه تمامی مقاطع میرساند، هفتمین دوره آزمون الکترونیکی زبان و ادبیات فارسی با مشارکت اداره کل آموزش سازمان در تهران و سایر مراکز مطابق جدول زمان‌بندی زیر برگزار خواهد شد.


لازم به ذکر است دانشجویان ترم آخر، دانشآموختگان در حال تسویه حساب با دانشگاه و همچنین دانشآموختگانی که هنوز جهت مصاحبه کمیته معرفی دانشاموختگان به سازمان دعوت نشدند صرفاٌ در صورتی که در آزمونهای قبلی شرکت نکردند، مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند.


تذکرات مهم:
آزمون زبان و ادبیات فارسی، هر سه ماه یک بار (در خرداد، شهریور، آذر و اسفند هر سال) برگزار میشود و دانشجویان دوره روزانه تا قبل از فارغ التحصیلی و مرحله تسویه حساب با گروه معارف اسلامی و دروس عمومی، فقط یک بار مجاز به شرکت در این آزمون میباشند. در صورت عدم شرکت در این آزمون، امتیازی برای بخش زبان و ادبیات فارسی در کارنامه امتیازبندی تعلق نمیگیرد. آزمون بعدی در اسفندماه سال 1400 برگزار خواهد شد که زمان ثبت نام آن متعاقباً از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود.
داوطلبان برای ثبت‌نام باید در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش سازمان (http://iriboffice.ir/tc/)، قسمت آزمون‌ها مراجعه و با استفاده از شماره دانشجویی و کد ملی جهت ورود به سامانه ثبت نام و آزمون زبان و ادبیات فارسی، در آزمون ثبت‌نام کنند.
داوطلبانی که در آزمون ثبت‌نام می‌کنند باید در تاریخ و ساعت انتخاب‌شده در محل آزمون حضورداشته باشند و یا درصورتی ‌که امکان شرکت در آزمون را ندارند تا یک روز قبل از برگزاری آزمون، انصراف خود را ثبت کنند. غیبت غیرمجاز باعث محرومیت از حضور در آزمون بعدی خواهد شد.
همراه داشتن هر نوع کتاب، جزوه، تلفن همراه، تبلت، ساعت هوشمند و امثال آن در جلسه آزمون ممنوع است و در صورت مشاهده تخلف محسوب می‌شود و برابر مقررات عمل خواهد شد.
این آزمون‌ها بدون پرداخت هزینه و به‌صورت الکترونیک برگزار خواهد شد. همه سؤالات، چهارگزینه‌ای است و به پاسخ‌های اشتباه، نمره منفی تعلق نمی‌گیرد. تعداد سؤالات آزمون 50 سؤال است و حداکثر مدت پاسخگویی به سؤالات 55 دقیقه خواهد بود.
منبع پیشنهادی برای آزمون عبارتند از:
ویراست سوم جزوه ویرایش رسانه‌ای (این جزوه در سایت اداره کل آموزش سازمان قابل دریافت است).
اولین مجموعه واژگان لاتین به همراه معادل فارسی (این جزوه در سایت اداره کل آموزش سازمان قابل دریافت است).
ترکیب سؤالات آزمون زبان و ادبیات فارسی به شرح زیر است:
نوع سؤالات تعداد سؤال

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه

امتیاز شما