آموزش مجازی - ثبت نام در دوره ها

نکته بسیار مهم

از آنجا که اطلاعیه های درج شده در کانال ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی، ابلاغ شده تلقی می شود لذا به مهارت آموختگان، دانشپذیران و داوطلبین محترم دوره های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما، مؤکداً توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های این واحد، در کانال ایتای آن با آدرس ذیل عضو شوند:

https://eitaa.com/IRIBUElearning 

دوره های آموزشی مهارت محور به صورت مجازی (E-Learning)، حضوری (Face to Face Teaching) یا تلفیقی (Blended Learning) برای علاقمندان به مباحث مهارتی و تسلط بر مهارت های هنری، فنی و ارتباطی راه اندازی شده است. بهره گیری از اساتید مجرب و متبحر و استفاده از فضای آموزشی مناسب در مرکز شهر تهران با دسترسی های آسان در کنار بهره گیری از فضاها و تجهیزات تخصصی دانشگاه (برای بخش عملی و تمرینی دوره های مهارتی)، باعث ارتقای کیفیت آموزش حضوری شده است. روش آموزش مجازی و استفاده از کلاس آنلاین نیز باعث شده که تمامی علاقمندان در سراسر کشور قادر باشند بدون حضور فیزیکی در دانشگاه صدا و سیما، با بهره گیری از اساتید متبحر، موفق به گذراندن دوره ها و تسلط بر فرایند علمی و هنری موضوع دوره شوند. در برخی از دوره های مجازی بنا بر ضرورت، برای رعایت اصول آموزش تلفیقی (Blended Learning) کلاس های حضوری محدودی نیز در نظر گرفته شده است. ذیلاً شرایط و ضوابط حضور در دوره ها، باستحضار می رسد.

الزامات تحصیلی شرکت در دوره های کوتاه مدت مهارت محور واحد آموزش های آزاد و محازی:

1-    داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه

2-    داشتن کارت پایان خدمت سربازی (و یا معافیت از خدمت یا معافیت تحصیلی یا هر گواهی دیگری که نشان دهنده وضعیت سربازی باشد) برای داوطلبان برادر

نکته:   افرادی که فاقد هر یک از دو شرط فوق هستند، می توانند در دوره ها شرکت کنند ولی صدور گواهی پایان دوره، منوط به احراز شرایط خاص است

توانایی های هنری، فنی و ارتباطی:

1-      داشتن علاقه و خلاقیت هنری، فنی یا ارتباطی مرتبط با موضوع دوره

2-      آشنایی با مبانی ابتدایی موضوع دوره (مبانی نظری تمامی دوره ها در ابتدای دوره، تدریس خواهد شد)

3-      مطالعه مستمر در زمینه موضوع دوره کوتاه مدت

امکانات فنی (در بخش دوره های مجازی):

1-    داشتن اینترنت پر سرعت در حدی که بنا به ضرورت، امکان دیدن دسکتاپ استاد (Desktop Sharing) بدون اختلال و قطعی فراهم باشد. در مورد دوره هایی که تدریس نرم افزارهای گرافیکی یا صوتی مد نظر است، سرعت اینترنت باید حداقل 2Mb/s و اختصاصی (Dedicate) باشد. در این مورد حتماً با سرویس دهنده اینترنتی خود مشورت نموده و از این موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2-    در اختیار داشتن یک سیستم رایانه ای مناسب (Laptop یا PC) بهمراه یک هدست (گوشی و میکروفن)

3-    داشتن سواد کافی رایانه ای و اینترنتی و سرعت عمل در کار با هر یک (رایانه و اینترنت)

فرایند پیش ثبت نام و ثبت نام نهایی:

1-    مطالعه عناوین، سرفصل ها و هدف دوره ها و اطلاع از شهریه و تخفیف های اعلام شده در این صفحه و در جدول ذیل

2-    کلیک دکمه «لینک قبول شرایط و شروع پیش ثبت نام» در انتهای همین صفحه و ورود به «سامانه آموزش های آزاد و مجازی» دانشگاه صدا و سیما درج شده در ذیل جدول

3-   انجام فرایند «پیش ثبت نام» اینترنتی و رجیستر شدن در سامانه آموزش های آزاد و مجازی در انتهای این صفحه پس از مطالعه اطلاعات موجود

نکات مهم:

1- در این مرحله، پیش ثبت نام متقاضیان دوره ها به اتمام رسیده و داوطلبان بایست با عضویت در کانال پیام رسان ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما (https://eitaa.com/IRIBUElearning) از آخرین اطلاعیه های این واحد، برای مرحله ثبت نام نهایی آگاهی یابند.

2- پس از انجام پیش ثبت نام اینترنتی به محض آمادگی هر دوره برای برگزاری، با متقاضیانی که اعلام علاقه مندی در پیش ثبت نام اینترنتی  برای حضور در آن دوره را کرده اند، تماس گرفته شده و نسبت به اعلام مختصات دوره (روز و ساعت -مکان- حضوری و مجازی بودن) اطلاع رسانی لازم می شود تا درصورت تمایل متقاضی، ایشان نسبت به انجام ثبت نام نهایی خود(واریز شهریه و آپلود مدارک) اقدام نمایند.

3-لازم به ذکر است  گذراندن دوره های آزاد و مجازی منجر به هیچگونه تعهدی برای دانشگاه جهت ایجاد هرگونه رابطه یا هرگونه فرآیند همکاری برای مهارت آموختگان جهت همکاری با دانشگاه یا سازمان صدا و سیما نمی شوند .

برگزاری کلاس ها:

1-     پس از انجام پیش ثبت نام اینترنتی در ذیل این صفحه ثبت نام نهایی از داوطلبین، تشکیل کلاس ها منوط به حد نصاب رسیدن ظرفیت هر کلاس می باشد.

2-     حضور به موقع دانش پذیر در کلاس درس مجازی یا حضوری الزامیست (حضور و غیاب هر جلسه توسط استاد انجام می شود)

3-     انجام تکالیف مورد نظر استاد و آپلود به موقع آن در سامانه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه، الزامیست

4-    بارم بندی نمره نهایی قید شده در مدرک کوتاه مدت پایان هر دوره شامل این موارد است: 1- تمرین نهایی، 2- تمرین های کلاسی، 3- حضور و غیاب، 4- میزان فعالیت در کلاس مجازی یا حضوری، 5- میزان مشارکت در تالارهای مباحثه گروهی تعبیه شده در سامانه آموزش های آزاد و مجازی. (میزان نمره اختصاصی به هر آیتم بستگی به نظر استاد مربوطه دارد)

5-     رعایت شئونات و پوشش اسلامی در کلاس های حضوری (هم برای آقایان و هم برای خانم ها) و نیز رعایت شئونات اسلامی در تعاملات اینترنتی در سیستم آموزش مجازی الزامیست.

6-    اجتناب از واگذاری رمز ورود به سیستم، به دیگران الزامیست

نکته 1: در مرحله پیش ثبت نام اینترنتی  ، هیچگونه وجهی از داوطلبین دریافت نمی گردد ولی به منظور آگاهی بیشتر، موارد ذیل برای انجام مراحل بعدی باطلاع می رسد.

نکته 2: جهت بهره مندی از تخفیف های اعلام شده، برای مرحله بعدی ثبت نام (ثبت نام نهایی که تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد) به این موارد دقت نمایید:

-  منظور از دانشجوی دانشگاه، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه صدا و سیما می باشند که هنوز فارغ التحصیل نشده اند که در حال حاضر شامل 20 درصد تخفیف از مبلغ کل هر دوره قید شده در جدول دوره های ذیل در همین صفحه هستند .

-  منظور از کارکنان سازمان، کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان صدا و سیما (با هر نوع رابطه استخدامی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، برنامه ای، شرکتی و پروژه ای) و خانواده محترم ایشان می باشد که در حال حاضر شامل 15 درصد تخفیف از مبلغ هر دوره قید شده در جدول دوره های ذیل در همین صفحه هستند.

(منظور از خانواده، بستگان درجه یک شامل پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند می باشد.)

-  منظور از عموم، تمامی موارد به غیر از دو مورد قبلی است که تخفیفی برای آنها د رنظر گرفته نشده است .

نکته 3: در این مرحله، با اخذ مشخصات عمومی و اطلاع از علاقه مندی و نیز توانمندی های عمومی داوطلبین، فقط نسبت به پیش ثبت نام اینترنتی از متقاضیان اقدام خواهد شد.

نکته 4: پیش ثبت نام در سامانه آموزش های آزاد و مجازی، به منزله دانشپذیر شدن در دوره ها نمی باشد و پس از مشخص شدن زمان برگزاری هر دوره با دانش پذیران محترم جهت ثبت نام نهایی  (واریز شهریه و آپلود مدارک) تماس گرفته خواهد شد .

نکته 5: مشخصات عمومی دوره ها، طرح درس هر کدام، اساتید مربوطه، شهریه هر یک و نیز تخفیف های اعمال شده که در جدول ذیل درج شده است، تغییر نخواهد کرد لذا خواهشمند است قبل از انجام مرحله پیش ثبت نام حتماً نسبت به مطالعه این اطلاعات اقدام کرده و در صورت قبول شرایط، نسبت به انجام فرایند پیش ثبت نام در دوره ها اقدام نمایید.

نکته 6: پذیرش در دوره گویندگی و فن بیان، منوط به قبولی در آزمون سنجش توانمندی های داوطلب است که نحوه برگزاری آن قبل از شروع هر دوره، اعلام خواهد شد. فعلاً در مرحله پیش ثبت نام، تنها به اخذ اطلاعات عمومی متقاضی و اعلام علاقه مندی وی بسنده شده است. پس از مشخص شدن زمان برگزاری دوره گویندگی و فن بیان با متقاضیانی که ثبت نام کرده اند تماس گرفته شده تا در صورت تمایل نسبت به واریز وجه آزمون پیش از شروع دوره اقدام نمایند . در نهایت در صورت قبولی داوطلب در آزمون پیش از دوره امکان ثبت نام نهایی (واریز شهریه دوره و آپلود مدارک) مقدور خواهد بود .

نکته 7: محل برگزاری کلاس های حضوری ، عموماً در مرکز علمی کاربردی رسانه به آدرس: خیابان ولی عصر (عج)، خیابان کریمخان زند، خیابان نجات الهی شمالی، کوچه رهبر، پلاک 4 خواهد بود.

نکته 8 : به داوطلبان گرامی مؤکداً توصیه می شود از آنجا که سرفصل های بخش مقدماتی، پیش نیاز دروس بخش پیشرفته هستند برای درک صحیح نکات آموزشی و جا نماندن از مباحث طرح شده در کلاس، حتماً قبل از دوره پیشرفته نسبت به گذراندن دوره مقدماتی اقدام نمایند. واحد آموزش های آزاد و مجازی  تصمیم گیری در این خصوص را به خود متقاضیان واگذار کرده و دانش پذیران می توانند در هر مرحله از دوره ها شرکت نمایند .

نکته 9: گذراندن دوره های آزاد و مجازی منجر به هیچگونه تعهدی برای دانشگاه جهت ایجاد هرگونه رابطه یا هرگونه فرآیند همکاری برای مهارت آموختگان جهت همکاری با دانشگاه یا سازمان صدا و سیما نمی شوند .

اطلاعات تماس:

 ضمن مطالعه موارد مندرج در جدول ذیل و هم چنین سایر اطلاعات جامع موجود در وب سایت  , برای کسب اطلاعاتی که احیانا در وب سایت درج نشده است با شماره تلفن های واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما 22168642 و 22168691 و 22652270 با پیش شماره تهران در روزهای شنبه تا چهارشنبه و ایام غیر تعطیل تماس حاصل فرمایید.خواهشمند است قبل از تماس، اطلاعات موجود در جدول ذیل مربوط به هر دوره و ثانیا اطلاعات جامع موجود در سایر صفحات موجود در وب سایت(زیر مجموعه منوی واحد آموزش های آزاد و مجازی) و هم چنین  صفحه «سوالات متداول» را پیش از تماس تلفنی ملاحظه فرمایید.

خواهشمند است جهت آگاهی از آخرین اطلاعیه های واحد آموزش مجازی، در کانال این واحد در پیام رسان ایتا (https://eitaa.com/IRIBUElearning) عضو شوید.

«لینک قبول شرایط و شروع پیش ثبت نام در ذیل جدول و انتهای این صفحه درج شده است»

جدول دوره های کوتاه مدت مهارتی


جدول شماره 1: دوره های کوتاه مدت مصوب شورای دانشگاه صدا و سیما (دوره های هنری)

ردیف

عنوان دوره

طول دوره

سرفصل دوره

مهارت / هدف های مورد نظر

ظرفیت و شهریه دوره

تخفیف ها

1

برنامه سازی هنر و رسانه (سطح 1: مبانی برنامه سازی تلویزیونی)

12 ساعت

توانایی ذهنی در تشخیص انواع تولیدات تلویزیونی ، شناخت ساختارهای تلویزیونی و درک بهتر از مفهوم تولید تلویزیونی

2،900،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

2

برنامه سازی هنر و رسانه (سطح 2: کارگردانی تلویزیونی مقدماتی)

12 ساعت

درک بهتر از مفهوم تولید تلویزیونی و سیستم چند دوربینه / تبدیل ایده به برنامه تلویزیونی / مدیریت تیم تولید تلویزیونی

2،900،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

3

کارگاه گرافیک ثابت (سطح 1: کارگاه نرم افزار فتوشاپ مقدماتی)

36 ساعت

آشنایی با مهارتهای ضروری در فتوشاپ - توانایی تلفیق عکسهای مختلف با هم و تصحیح عکس در حد ابتدایی

4،800،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

4

کارگاه گرافیک ثابت (سطح 2: کارگاه نرم افزار فتوشاپ پیشرفته)

36 ساعت

توانایی تصحیح عکس به منظور کار در آتلیه عکاسی

5،750،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

5

کارگاه گرافیک ثابت (سطح 3: کارگاه نرم افزار لایت روم)

24 ساعت

توانایی کار با نرم افزار Lightroom و ویرایش و بایگانی کردن عکس ها 

6،450،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

6

کارگاه گرافیک ثابت (سطح 4: اصول پرورش خلاقیت و ایده بصری در طراحی گرافیک)

36 ساعت

شناخت و پرورش تفکر خلاق و تفکر ذهنی برای طراحی گرافیک

3،000،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

7

کارگاه گرافیک ثابت (سطح 5: طراحی و ساماندهی عناصر بصری و نوشتاری در پوستر)

36 ساعت

شناخت اصول طراحی پوستر به ویژه ساماندهی و سازماندهی نوشتار و تصویر

3،000،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

8

کارگاه گرافیک متحرک (سطح 1: آشنایی با گرافیک متحرک و کارگاه مقدماتی نرم افزار)

20 ساعت

آشنایی با مفاهیم اولیه گرافیک متحرک و بررسی نمونه های موفق گرافیک متحرک / فراگیری قوانین اولیه برای انجام پروژه های گرافیک متحرک

6،450،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

9

کارگاه گرافیک متحرک (سطح 2: آشنایی با تکنیک های گرافیک متحرک و کارگاه پیشرفته نرم افزار)

20 ساعت

ارائه نکات تکمیلی جهت انجام پروژه های گرافیک متحرک / نگاه عمیق تر به این رشته / بررسی جنبه های مختلف تولید یک پروژه از ابتدا تا انته

6،900،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

10

زیبایی شناسی و کارگاه تدوین (سطح 1: زیبایی شناسی تدوین)

28 ساعت

تسلط بر اصول تدوین فیلم داستانی و مستند / تسلط بر اصول تدوین تیزر / بکارگیری خلاقانه روش های مختلف مونتاژ در ساخت فیلم مستند و داستانی

2،850،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

11 زیبایی شناسی و کارگاه تدوین (سطح 2: کارگاه تدوین فیلم و ویدئو)

48 ساعت

مهارت در کار با نرم افزار تدوین / مهارت در تصحیح رنگ / تسلط بر اصول اولیه صدا گذاری / مهارت در استفاده از افکت های تصویری و صوتی / مهارت در بکارگیری و تبدیل فرمت های مختلف صوتی و تصویری

7،650،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

12 زیبایی شناسی و کارگاه تدوین (سطح 3: کارگاه تصحیح رنگ نرم افزار داوینچی)

24 ساعت

توانایی کار با نرم افزار DaVinci Resolve و تصحیح رنگ فیلم تدوین شده

6،450،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

13 زیبایی شناسی و کارگاه تدوین (سطح 4: زیبایی شناسی عنوان بندی فیلم، سریال و برنامه های تلویزیونی)

32 ساعت

شناختِ روش ها و گونه ها  و تقویت تفکر خلاق در ساخت عنوان بندی فیلم، سریال و برنامه های تلویزیونی

2،900،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

14 گویندگی و فن بیان

82 ساعت

درست خوانی و تسلط کلامی طوریکه گوینده متن بتواند مفاهیم را با کلامی نرم به راحتی بیان کرده و انتقال دهد.

22،500،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

15 کارگاه فیلمنامه نویسی رئال (سطح 1: اصول نگارش فیلمنامه مقدماتی)

30 ساعت

ایده یابی و پرورش ایده / شناخت ساختار فیلمنامه / پرداخت شخصیت / نگارش فیلمنامه بلند داستانی

5،000،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

16 کارگاه فیلمنامه نویسی رئال (سطح 2: کارگاه نگارش فیلمنامه)

28 ساعت

تبدیل ایده به طرح / تقویت توانایی های فیلمنامه نویسی / تبدیل دانش فیلمنامه نویسی به مهارت فیلمنامه نویسی

3،800،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

17 کارگاه فیلمنامه نویسی رئال (سطح 3: اصول نگارش فیلمنامه پیشرفته)

20 ساعت

شناخت کامل از مفاهیم فیلمنامه نویسی پیشرفته

4،200،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

18 دوره جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن

48 ساعت

انجام درست کلیه مراحل نگارش فیلمنامه انیمیشن از ایده اولیه تا متن نهایی

12،000،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

19 گریم

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

20 بازی گری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

21 کارگردانی فیلم

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

22 صدا برداری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

23 صداگذاری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

24 عکاسی هنری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

25 عکاسی صنعتی

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

26 عکاسی پرتره

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

27 آموزش نرم افزار الوستریتور

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

28 کارگاه گرافیک چاپ

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

29 کارگاه گرافیک الکترونیکی

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

«لینک قبول شرایط و شروع پیش ثبت نام (ترجیحاً از مرورگرهای به روز Firefox یا Chrome استفاده شود)»

جدول شماره 2: دوره های کوتاه مدت مصوب شورای دانشگاه صدا و سیما (دوره های فنی و مهندسی)

ردیف

عنوان دوره

طول دوره

سرفصل دوره

مهارت / هدف های مورد نظر

ظرفیت و شهریه دوره

تخفیف ها
1

اصول و طراحی شبکه های کامپیوتری (سطح 1: آشنایی با شبکه های کامپیوتری )

 + NETWORK

30 ساعت

تعریف شبکه های کامپیوتری/

معرفی و بررسی مدل های مرجع OSI و TCP/IP

-معرفی و بررسی مدل هفت لایه ای OSI/توپولوژی های رایج/تقسیم بندی شبکه ها /معرفی و مشاهده برخی از تجهیزات متداول /معرفی پروتکل IP/بررسی انواع محیط های انتقال /بررسی برخی دستورات کاربردی/اتصال به تجهیزات به صورت محلی/مفهوم امنیت و دسترسی/معرفی دوره های شرکت های سیسکو و مایکروسافت

3،750،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

2 آکوستیک معماری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

3 آشنایی با شبکه های کامپیوتری

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

4 شبکه سیسکو- مقدماتی CCNA

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

5 شبکه سیسکو- مقدماتی CCNP

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

6 Cisco Security

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

7 شبکه لینوکس LPIC1

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

8 شبکه لینوکس LPIC2

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

9 شبکه لینوکس LPIC3

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

10 راه اندازی و راهبری سیستم مانیتورینگ زبیکس (ZABBIX) - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
11 شبکه ماکروسافت MCSE - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
12 هوش مصنوعی یادگیری ماشین و داده کاوی - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
13 طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ   سطح مقدماتی - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
14 طراحی منابع تغذیه سوئیچینگ   سطح پیشرفته - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
15 برنامه نویسی میکروکنترلر ARM - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -
16 برنامه نویسی FPGA - -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

«لینک قبول شرایط و شروع پیش ثبت نام (ترجیحاً از مرورگرهای به روز Firefox یا Chrome استفاده شود)»

جدول شماره 3: دوره های کوتاه مدت مصوب شورای دانشگاه صدا و سیما (دوره های علوم ارتباطات)

ردیف

عنوان دوره

طول دوره

سرفصل دوره

مهارت / هدف های مورد نظر

ظرفیت و شهریه دوره

تخفیف ها

1

کارگاه پایان نامه نویسی(سطح 1: آشنایی با روش تحقیق، تحلیل آماری و نرم افزار SPSS)

16 ساعت

آشنایی مقدماتی مخاطبین با روش تحقیق و آشنایی و کسب مهارت در استفاده از روش های آماری در تحلیل داده ها و نیز کسب مهارت در کار با نرم افزار SPSS

2،900،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

2

کارگاه پایان نامه نویسی(سطح 2: آشنایی مقدماتی با مقاله نویسی)

8 ساعت

آشنایی مقدماتی مخاطبین با مقاله نویسی علمی و مراحل آماده سازی یک مقاله پژوهشی برای ارسال به مجلات معتبر علمی

1،450،000 ریال

دانشجوی دانشگاه: 20 درصد

کارکنان سازمان: 15 درصد

3

کارگاه طرحنامه نویسی

-

-

فعلا فقط پیش ثبت نام

-

-

4

کارگاه روش تحقیق تحلیل کمی و کیفی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

5

کارگاه روش تحقیق تحلیل گفتمان

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

6

کارگاه روش تحقیق روش Q

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

7

کارگاه روش تحقیق روش دلفی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

8

کارگاه روش تحقیق روش های تحلیل مضمون، گراندد تئوری، نشانه شناسی، پیمایشی، مصاحبه عمیق

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

9

کاربرد نرم افزار در آمار برای پژوهش های اجتماعی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

10

آمار در علوم اجتماعی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

11

کارگاه روزنامه نگاری خبرنگاری بحران

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

12

کارگاه روزنامه نگاری خبرنگاری کوله پشتی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

13

کارگاه روزنامه نگاری ویراستاری خبر

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

14

سواد رسانه ای

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

15

تحلیل پیام های ارتباطی

- -

فعلا فقط پیش ثبت نام

- -

«لینک قبول شرایط و شروع پیش ثبت نام (ترجیحاً از مرورگرهای به روز Firefox یا Chrome استفاده شود)

ردیف

عنوان دوره

مهارتی که دانش آموخته، در پایان دوره قادر به انجام آن خواهد بود

استاد

طول دوره (ساعت)

شهریه (ریال)

تخفیف ها

سرفصل دوره

نحوه برگزاری

(حضوری-مجازی-تلفیقی)

1

گریم مقدماتی

شناخت انواع چهره و، شناخت انواع پوست ، تمرین و کسب مهارتهای لازم جهت طبیعی نمایی چهره

ثریا فتحیان

24

22،000،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

2

شبکه network+ مقدماتی

فراگیر در پایان دوره علاوه بر کسب یک دید خوب نسبت به مفاهیم رایج  و تجهیزات مورد استفاده در دنیای شبکه ، می تواند با توجه به دانش کسب شده و علاقه  شخصی،یک مسیر مشخص را نیز انتخاب و ادامه دهد که عموما انتخاب اکثر فراگیران یکی از دوره های شرکت مایکروسافت یا سیسکو می باشد.

افشین یدالهی

30

3،750،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

3

برنامه سازی رادیویی

تولید پادکستهای رادیویی در قالبهای مختلف رادیویی

مهدی ساعی

24

3،900،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

4

بازیگری و بازیگردانی

دانشپذیران فنون بازیگری، بازیگردانی و هدایت بازیگر را فراخواهند گرفت.

کاظم نظری

80

25،500،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

5

گرافیک متحرک

سطح 1

شناخت و بکارگیری قوانین اولیه برای انجام پروژه های گرافیک متحرک

رضا رفیعی

20

6،450،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

6

گرافیک متحرک

سطح 2

تسلط بر روی تولید یک اثر گرافیک متحرک از ابتدا تا انتها

رضا رفیعی

20

6،900،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

7

دوره جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن

استفاده از دانش و مهارت های نویسندگی انیمیشن برای انجام کلیه مراحل نگارش فیلمنامه انیمیشن را از ایده اولیه تا متن نهایی

حمیدرضا حافظی

48

12،000،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

8

دوره جامع فیلمنامه نویسی رئال

ضمن شناخت مفاهیم پایه در فیمنامه نویسی،  می تواند ایده ای داستانی را پرورش دهد آنرا تبدیل به طرح نماید و بر اساس آن سیناپس بنویسد و در پایان، فیلمنامه نهایی را به نگارش درآورد

احمد سجادی صدر

70

15،000،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

9

کارگاه جامع فتوشاپ

آشنایی با مهارت های ضروری در فتوشاپ - توانایی تلفیق عکسهای مختلف با هم و تصحیح عکس - توانایی تصحیح عکس به منظور کار در آتلیه عکاسی

احمد سجادی صدر

72

9،500،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

10

گویندگی و فن بیان

مهارت آموخته این توانایی را خواهد داشت تا یک متن تخصصی یا نمایشی را به بهترین شکل ارائه کند طوریکه قدرت تجسم را در ذهن مخاطب بخوبی ایجاد نماید

10 استاد

100

22،500،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

11

دوره جامع تدوین (زیبایی شناسی و کارگاه)

درک زیبایی شناسی تدوین و فهم تدوین درست از نادرست و بکارگیری این درک و شناخت در تدوین غیرخطی با استفاده از نرم افزار Adobe Premier Pro CC

احمد سجادی صدر

76

10،000،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

تلفیقی

12

عکاسی

(سطح 1: مقدماتی)

کار با دوربین عکاسی و مهارت در کنترل نور دهی-کادربندی و زیبایی شناسی عکس- توانایی گرفتن یک عکس زیبا- آشنایی با روش چاپ عکس سنتی

عبدالرضا صالحی

40

14،000،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

حضوری

13

طراحی خلاق

 

شعیب حسینی مقدم

20

8،500،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

 

تلفیقی

14

طراحی نشان

 

شعیب حسینی مقدم

16

8،200،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

 

تلفیقی

15

مقاله نویسی پژوهشی

 

سیاوش صلواتیان

10

2،900،000

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما: 20%

کارکنان سازمان صدا و سیما و خانواده: 15%

 

تلفیقی

نکات مهم:

1- بعد از انجام مراحل پیش ثبت نام اینترتی ، داوطلبان بایست با عضویت در کانال پیام رسان ایتای واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما (https://eitaa.com/IRIBUElearning) از آخرین اطلاعیه های این واحد، برای مرحله ثبت نام نهایی آگاهی یابند.

2- به محض آمادگی هر دوره برای برگزاری، با متقاضیانی که با انجام مراحل پیش ثبت نام اینترنتی در لینک ذیل ، اعلام علاقه مندی برای حضور در آن دوره را کرده اند، تماس گرفته شده و نسبت به اعلام مختصات دوره (روز و ساعت -مکان- حضوری و مجازی بودن) اطلاع رسانی لازم می شود تا درصورت تمایل متقاضی، ایشان نسبت به انجام ثبت نام نهایی خود(واریز شهریه و آپلود مدارک) اقدام نمایند .

3-لازم به ذکر است  گذراندن دوره های آزاد و مجازی منجر به هیچگونه تعهدی برای دانشگاه جهت ایجاد هرگونه رابطه یا هرگونه فرآیند همکاری برای مهارت آموختگان جهت همکاری با دانشگاه یا سازمان صدا و سیما نمی شوند .