آموزش مجازی: نحوه پذیرش دانشجو و دانشپذیر

 

به مهارت آموختگان، دانشپذیران و داوطلبین محترم دوره های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما، مؤکداً توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه، در کانال ایتای این واحد با آدرس: https://eitaa.com/IRIBUElearning عضو شوند. 

طی برنامه ریزی های انجام شده، نحوه پذیرش دانشپذیر (برای دوره های کوتاه مدت مهارت محور) و پذیرش دانشجو (برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)، متعاقباً و پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام خواهد شد.


الف- مجوز لازم برای برگزاری دوره کوتاه مدت مجازی، از دفتر آموزش های عالی آزاد وزارتخانه مذکور اخذ می شود و برای برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت محور خواهد بود. مدرک لازم برای شرکت در این دوره ها حداقل دیپلم بوده و مرتبط بودن نوع مدرک و نوع دوره، لازم نیست. طی دوره پایلوت، دوره کوتاه مدت فیلمنامه نویسی با مجوز شماره 2/24/73314 مورخ 1394/4/16 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1395 برگزار شده و گواهی های شرکت در این دوره نیز صادر شده است.

در سال 1396 نیز مجوز برگزاری 10 دوره مجازی مهارت محور (به شماره 2/24/161997 مورخ 1395/7/27 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) با عناوین ذیل اخذ شد که طی آن، 5 دوره به صورت آزمایشی در سطوح مختلف برگزار گردید و گواهی های پایان دوره مربوطه، صادر و پس از درج مهر تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تسلیم دانش آموختگان شد. (لینک اطلاع از دوره ها و ثبت نام)

1- صدابرداری و طراحی صوتی

2- کارگاه برنامه سازی هنر و رسانه

3- کارگاه گرافیک ثابت

4- کارگاه گرافیک متحرک

5- زیبایی شناسی و کارگاه تدوین

6- کارگاه فیلمنامه نویسی

7- گویندگی و فن بیان

8- آکوستیک معماری

9- اصول و طراحی شبکه های کامپیوتری و دیتا سنتر

10- کارگاه پایان نامه نویسی

در نظر است تا با استفاده از مجوز یادشده، تعداد 50 دوره مهارتی مرتبط، در سطوح مختلف و متنوع برای سال 1397 اجرایی شود.


ب- مجوز لازم برای برگزاری دوره های بلند مدت، از دفتر گسترش وزارت علوم وزارتخانه مذکور اخذ می شود و برای دوره های بلند مدت کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته خواهد بود. با توجه به تقاضای روزافزون و موجود، اولویت دانشگاه در برگزاری دوره های کارشناسی ناپیوسته مجازی و کارشناسی ارشد مجازی در رشته های علوم انسانی می باشد. همچنین ارائه دروسی از رشته های غیر علوم انسانی به صورت مجازی که برگزاری آنها بدین صورت سهل تر است نیز در اولویت می باشد.  نحوه پذیرش در این رشته ها به دو صورت است:


    -از طریق آزمون سراسری و با ورود نام و مشخصات دوره در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور.
    -از طریق آزمون اختصاصی که توسط خود دانشگاه و زیر نظر سازمان سنجش برگزار خواهد شود.