تاریخ خبر:‌یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - بازدید:‌۴۱۲۳
قابل توجه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری 1397
راهنمای معرفی رشته های تحصیلی و سایر شرایط و ضوابط تحصیل در دانشگاه صدا و سیما اعلام شد

دانشگاه صدا و سیما یک دانشگاه دولتی وابسته به سازمان صدا و سیما است که نزذیک به  ۵۰سال سابقه داشته و با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای خدمت در واحدهای مختلف این سازمان و فضای رسانه ای کشور فعالیت می کند.

دانشگاه صدا و سیما یک دانشگاه دولتی وابسته به سازمان صدا و سیما است که نزذیک به  ۵۰سال سابقه داشته و با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای خدمت در واحدهای مختلف این سازمان و فضای رسانه ای کشور فعالیت می کند.

این دانشگاه از طریق آزمون سراسری بصورت شرایط خاص و از بین معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت پس از مصاحبه علمی، تخصصی و عمومی در رشته های ذیل برای سال ۹۷دانشجو می پذیرد.

1 - رشته کارشناسی کارگردانی تلویزیون، دوره روزانه کدرشته (14103)
2 - رشته کارشناسی کارگردانی تلویزیون، نوبت دوم کدرشته (14105)
3 -رشته کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال، دوره روزانه کدرشته (14102)
4 - رشته کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال، نوبت دوم کدرشته (14104)
5 - رشته کارشناسی مهندسی برق، دوره روزانه کدرشته (10537)
6 - رشته کارشناسی مهندسی برق، نوبت دوم کدرشته (10539)
7 -رشته کاردانی فنی برق، دوره روزانه کدرشته (10538)
8 - رشته کارشناسی روزنامه نگاری، دوره روزانه کدرشته (13383)
9 -رشته کارشناسی روزنامه نگاری، نوبت دوم کدرشته (13384)

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی هنر برای اطلاع و انتخاب رشته های کارشناسی کارگردانی تلویزیونی و کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال به صفحه 17 دفترچه شماره 2 راهنمای انتخاب رشته، داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی برای اطلاع و انتخاب رشته های کارشناسی مهندسی برق و کاردانی فنی برق به صفحه 34 دفترچه مربوطه و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی برای اطلاع و انتخاب رشته کارشناسی روزنامه نگاری به صفحه 25 دفترچه راهنمای انتخاب رشته شماره 2 مراجعه نمایند.
همچنین داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب اطلاع از شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی این دانشگاه به سایت سنجش بخش پیوست ها صفحه 9 مراجعه کنند.

نکات مهم
■ × با توجه به اینکه رتبه های قبولی در دانشگاه هرساله متغیر است، نمی توان آنرا تنها معیار قبولی و یا عدم قبولی تلقی نمود. بنابراین علاوه بر نمره علمی آزمون سراسری, سطح علمی، توانمندی و آگاهی داوطلبان در مراحل مصاحبه (علمی و عمومی) و دارا بودن شرایط و ضوابط اختصاصی دانشگاه نیز مدنظر می باشد.
■ × در حال حاضر مصاحبه حضوری در 2 بخش علمی و عمومی است. در بخش علمی سوالات مربوط به دروس تخصصی مرتبط به رشته های هریک از گروه های آزمایشی، تجارب، مهارت ها و فعالیت های علمی و عملی است. همچنین در بخش عمومی مربوط به سوالات فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و دینی است.
■ × پذیرفته شدگان, به گزینش سازمان معرفی ومراحل تایید گزینش را طی خواهند کرد.
■ × به دانشجویان دوره روزانه (به غیراز استان تهران و البرز)خوابگاه تعلق می گیرد.
■ × به دانشجویان دوره روزانه کمک هزینه تحصیلی و هدیه ازدواج برابر ضوابط تعلق می گیرد.
■ × بهره مندی از امکانات صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویان روزانه و شبانه برابر ضوابط فراهم است.
■ × در صورت نیاز سازمان صدا و سیما و احراز شرایط علمی و صلاحیت عمومی جهت معرفی دانش آموختگان از سوی کمیته امتیازبندی دانشگاه فارغ التحصیلان دوره های روزانه موظف هستند در هر یک از مراکزی که سازمان تعیین کند به انجام تعهد خدمت به میزان دو برابر مدت تحصیل بپردازند.

باتوجه به اینکه دانشگاه صدا و سیما به صورت شرایط خاص پذیرش دانشجو دارد لذا داوطلبان می بایست به دقت دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نموده و بر اساس اولویت و علاقمندی خود نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
به عنوان مثال اگر داوطلبی در یکی از کدرشته ها و در هر اولویتی پذیرش شود، سازمان سنجش به اولویت های بعدی او ترتیب اثر نخواهد داد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
حسین محب‌اهری، هنرمند تئاتر، تلویزیون و سینما بامداد روز چهارشنبه ۲۶ دی، دارفانی را وداع گفت.
-1
رییس مرکز علمی‌کاربردی رسانه، فعالیت های مهارت آموزی این مراکز را نمود علمی و عملی نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست.
-1
دانشجویان و فارغ التحصیلان طلبه دانشکده دین و رسانه (قم) دانشگاه صدا و سیما در نهمین جشنواره فیلم عمار افتخار آفرین شدند.
-1
گردهمایی تعدادی از روسای دانشگاه‌های وابسته با سازمان‌ها به میزبانی دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.
-1
شهاب اسفندیاری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در نشست هم اندیشی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وابسته به دستگاه‌ها که بعدازظهر امروز در دانشگاه ص...
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .