تاریخ خبر:‌یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - بازدید:‌۳۷۸
دکتر اسفندیاری؛
دانشگاه صدا و سیما پیشگام در تحقیق و توسعه هنرها و بازی های دیجیتالی است

رییس دانشگاه صدا و سیما با اشاره به احیای دوباره دانشکده هنرهای دیجیتال این دانشگاه در سال جاری گفت: ساخت بازی های رایانه ای یکی از علوم میان رشته ای است که این دانشگاه در تحقیق، آموزش، تولید و توسعه هنرهای دیجیتالی پیش گام بوده و هست.   

رییس دانشگاه صدا و سیما با اشاره به احیای دوباره دانشکده هنرهای دیجیتال این دانشگاه در سال جاری گفت: ساخت بازی های رایانه ای یکی از علوم میان رشته ای است که این دانشگاه در تحقیق، آموزش، تولید و توسعه هنرهای دیجیتالی پیش گام بوده و هست.   

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما دکتر شهاب اسفندیاری در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این دانشگاه و بنیاد ملی بازی های رایانه ای با تسلیت ایام شهادت امام صادق(ع) افزود: متاسفانه در دانشگاه های کشور حوزه های علوم میان رشته ای هنوز توسعه کافی نداشته است و کنفرانسی که در ماه های آتی با موضوع تحقیقات بازی های دیجیتالی برگزار خواهد شد کاملاً کنفرانسی بینارشته ای میان علوم هنری، فنی مهندسی، ارتباطی و انسانی و حتی پزشکی خواهد بود.

رییس دانشگاه صدا و سیما ادامه داد: حمایت از آموزش و پژوهش علوم و فنون بینارشته ای از جمله بازی های رایانه ای یکی از اهداف مهم دانشکده هنرهای دیجیتال این دانشگاه خواهد بود.

اسفندیاری گفت: در دانشکده هنرهای دیجیتال دانشگاه صدا و سیما سعی خواهد شد رشته هایی مانند انیمیشن، بازی های رایانه ای و جلوه های ویژه بصری که امروزه در صنعت سینمای جهان طرفداران بسیاری دارد، مورد توجه جدی قرار گیرد و گام های جدیدی در این حوزه برداشته خواهد شد. 

این استاد علم سینما با اشاره به اینکه بیشتر کاربران محصولات هنرهای دیجیتالی جوانان هستند، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و معضل بیماری در کشور، توسعه صنعت ساخت بازی های دیجیتالی کمک شایانی به بازار کار و اشتغال جوانان می تواند داشته باشد.

اسفندیاری گفت: دانشگاه صدا و سیما ظرفیت های بسیار خوبی چه از نظر محتوای علمی و ادبیاتی و چه از نظر فنی و تجهیزاتی برای تربیت استعدادهای جوان و رشد و توسعه صنعت بازی های رایانه ای دارد.  

رییس دانشگاه صدا و سیما در پایان ابراز امیدواری کرد همکاری این دانشگاه و بنیاد ملی بازی های رایانه ای به گسترش کمی و کیفی این صنعت در کشور منجر شود. 

  

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
عید نوروز و بهار طبیعت امسال با ایام ماه مبارک رجب و میلاد موفور السّرور مولای متّقیان و بابِ مدینه علم حضرت علی بن ابیطالب (ع) مقارن و متبرک شده است. 
-1
انتصاب آقای وحید حکیمیان به سمت سرپرست صیانت و حفاظت دانشگاه صدا و سیما
-1
برای نخستین بار در سال‌های اخیر کلیه مطالبات کارکنان، استادان و دانشجویان قبل از پایان سال پرداخت شد.
-1
استادان نمونه، مدیران، کارکنان و دانشجویان نمونه دانشگاه صدا و سیما مورد تشویق و قدردانی قرار گرفتند.
-1
همزمان با سالروز تأسیس دانشگاه صدا و سیما صفحه اینستاگرام این دانشگاه راه اندازی شد.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .