تعداد بازدید : 80 - تاریخ خبر : یکشنبه 25 خرداد 1399 - 13:27  
ششمین برنامه بین المللی تبادل علم و فناوری در جهان اسلام، در دانشگاه صداوسیما برگزار شد

ششمین برنامه تبادل علم وفناوری در جهان اسلام با موضوع «ارتباطات علم» به میزبانی دانشگاه صداوسیما برگزارشد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، درابتدای این نشست تخصصی که با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی حوزه ارتباطات برگزارشد، دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما گفت : «برای ما افتخار است که در پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صداوسیما میزبان نشست های تخصصی "ارتباطات علم" در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری باشیم و این درحالی است که آموزش و پژوهش در حوزه "ارتباطات" تاریخی بالغ بر جهار دهه در این دانشگاه دارد.»
دکتراسفندیاری تصریح کرد: نشست تبادل تجربیات علم و فناوری مسیر خوبی برای رشد و پیشرفت علمی در کشور است که می تواند گامی در راستای جهش علمی باشد.
وی افزود: باید در تبادل علم و فناوری همه نهادها و حوزه های مرتبط با علم به نقش رسانه و تبادل علم بپردازند که گسترش همکاری در تبادل فناوری باعث رشد علمی در سطح کشور می شود.
در ادامه پروفسور منظور حسین سومرو، رئیس بنیاد علمی اکو و رئیس فرهنگستان علوم پاکستان، و پروفسور ضابطی جهرمی استاد برجسته دانشگاه صداوسیما به ایراد سخنرانی و ارائه مطالب خود پرداخنتند.
این نشست بین المللی با سه پنل تخصصی در نوبت صبح و عصر، و با حضور دکتر خانیکی استاد دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر نصراللهی رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و دیگر اساتید حوزه ارتباطات، ادامه یافت.
جایزه مصطفی(ص) که با محوریت شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام، هدف افزایش سطح همکاری و هم‌افزایی علم و فناوری را با تأکید بر فناوری‌های پیشرفته دنبال می‌کند، پیش از برگزاری دوره‌ نخست جایزه مصطفی طراحی بستری به منظور تحقق اهداف جایزه مصطفی در ایجاد فضای همکاری و تعامل بین متخصصان و دانشمندان کشورهای اسلامی در بنیاد علم و فناوری مصطفی را در دستور کار قرار داد که منجر به ارائه‌ پلتفرمی شد که به عنوان «نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی» و یا «Science and Technology Exchange Program in Islamic Countries» و به اختصار STEP شهرت یافت.
نشست استپ برای نخستین بار با همکاری ۵ دانشگاه " الزهرا(س)"، "امام صادق(ع)"، "صنعتی شریف"، "علوم پزشکی تهران" و" صداوسیما" برگزار می‌شود.
این نشست بین المللی با بیانیه پایانی که توسط دکتر اسفندیاری ایراد شد وعکس دسته جمعی اساتید و حاضرین، پایان یافت.

امتیاز شما