تعداد بازدید : 697 - تاریخ خبر : دوشنبه 20 آذر 1396 - 12:10  
روابط عمومی
بهره برداری از مرحله نخست طرح های توسعه، نوسازی و تجهیز مرکز علمی کاربردی رسانه وابسته به دانشگاه صدا و سیما
بهره برداری از مرحله نخست طرح توسعه ، نوسازی وتجهیز مرکز علمی کاربردی رسانه آغاز شد.

بهره برداری از مرحله نخست طرح توسعه ، نوسازی وتجهیز مرکز علمی کاربردی رسانه آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و کلاس ها به ویدئو پروژکشن، پرده و تابلو های هوشمند، تجهیز کارگاه های فنی و هنری به رایانه و دستگاهای آزمایشگاهی و رنگ آمیزی و مبلمان جدید آموزشی از جمله مهمترین طرح های نوسازی و تجهیز مرکز علمی کاربردی رسانه است.

رئیس دانشگاه صدا وسیما ضمن قدردانی از تلاش های خالصانه رییس و کارکنان مرکز علمی کاربردی رسانه برای توسعه ترمیم و بازسازی زیرساخت های فنی و آموزشی و تجهیز این مرکز گفت: امیدواریم اقداماتی که در این مدت در مرکز علمی کاربردی رسانه انجام شده برای این مرکز و دانشگاه و سازمان صدا وسیما منشأ تحولات و خیر و برکات باشد.

دکتر شهاب اسفندیاری همدلی، همکاری و هم افزایی همکاران مرکز علمی کاربردی رسانه را، به رغم محدودیت ها و مشکلات ، ستود و افزود: اینجا مشکلاتی پیش آمده بود که با تلاش‌های جناب بیات و همکارانشان به سمت گره گشایی از مشکلات، پیش می رویم.

وی افزود: واقعاً باید بیاندیشیم و از خود بپرسیم که اگر چنین فضا و امکاناتی در اختیار یک واحد بخش خصوصی بود چگونه از آن استفاده می کرد؟

دکتر اسفندیاری افزود: ما به عنوان حافظ و امین بیت المال برای این مجموعه‌ها مسئولیت داریم، باید فکر کنیم که در این مجموعه از جیب خودمان دارد خرج می‌شود، باید از خودمان بپرسیم این چراغی که روشن است این انرژی که دارد مصرف می‌شود این فضایی که موجود است و از این عنوان و اعتباری که این مرکز آموزشی با نام و نشان سازمان صدا و سیما دارد چگونه می توان بهره برداری بهینه کرد.

رییس دانشگاه صدا و سیما افزود: ما می‌توانیم در آینده امیدوار باشیم به اقدامات بزرگتری که رخ می دهد و در واقع این مرکز می‌تواند به نیازهای نو به نو سازمان صدا و سیما و عرصه فرهنگ و رسانه کشور پاسخ دهد.

رئیس دانشگاه رسانه ملی گفت:: طبق تأکید و فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث فضای مجازی، به شدت سازمان نیازمند آموزش های جدیدی در این عرصه‌ها است و دوره ها و آموزش های جدیدی را نیاز داریم که به هر حال باید برای آن، طراحی و برنامه ریزی شود.

دکتر اسفندیاری افزود: فلسفه وجودی مرکز علمی کاربردی رسانه به ما کمک می کند از تحولات نوین در عرصه رسانه غافل نشویم و از شکاف های زمانی بین تولید علم و بهره برداری از آن پیشگیری کنیم به این معنی که پس از پیدایش رشته های علمی جدید ما هم سریع اقدام کنیم.

رییس دانشگاه صدا و سیما گفت: ترسیم افق و چشم‌انداز آینده مرکز علمی کاربردی رسانه جدی است و تحقق اهداف، نیازمند تلاش همدلی و همکاری نزدیک بین مدیران، استادان و کارکنان و دانشجویان این مرکز است.

دکتر اسفندیاری افزود : انشاالله درماه های آینده این مرکز به پر رونق ترین، فعال ترین و موثرترین مراکز علمی کاربردی کشور تبدیل خواهد شد به نحوی که بتواند به نیازهای روز سازمان صدا و سیما و نیازهای روز فضای رسانه ای و فرهنگی کشور، پاسخ مناسب دهد.

خلیل الله بیات رئیس مرکز علمی کاربردی رسانه هم ضمن تشکر از مدیران دانشگاه صدا و سیما به خاطر حمایت های بی دریغشان، بویژه اهتمام دکتر اسفندیاری برای پیشبرد طرح های توسعه کمی و کیفی مرکز گفت: از راهبردهای ما برقراری ارتباط و تعامل سازنده با مدیران و کارشناسان دانشگاه جامع علمی کاربردی و تلاش برای رفع دغدغه ها و نگرانی آموزشی و مهارتی آنان بود که در دوره مدیریت پیشین به یکباره 18 رشته درسی را از جمله رشته های فنی مهندسی در مقطع کارشناسی را از دست داده بودیم.

رئیس مرکز علمی کاربردی رسانه گفت: به خاطر این مشکل، بسیاری از دانشجویان ما به مراکز دیگر کوچیدند و یا در حال برنامه ریزی برای مهاجرت به دانشگاه های دیگر بودند که ما با اصلاح روندها ان شاءالله با حمایت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، تقریبا 20 رشته در ترم بهمن و در کنار این رشته ها ده رشته جدید و مورد نیاز رسانه هم در مهر سال آینده به رشته های ما افزوده خواهد شد.

بیات در باره دستاوردهای چهارماه گذشته در زمینه توسعه و نوسازی آموزشی و تجهیز نرم افزاری و مدیریتی مرکز علمی کاربردی رسانه افزود: ساماندهی موضوع دروس کارورزی از طریق تاسیس کارگاه های جدید، بهینه سازی کارگاه های قبلی، اصلاح حق الزحمه های اساتید کاروزی، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه صدا و سیما برای بهره مندی دانشجویان مرکز از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی سازمان صدا و سیما و ظرفیت های موجود دانشگاه صدا و سیما، ساماندهی اساتید و دعوت از چهره های شاخص علمی برای تدریس،تغییر محتوای دروس و طراحی رشته های جدید خبرنگاری رسانه های نوین ، حقوق رسانه، روابط عمومی رسانه، گرایش افکار سنجی و مخاطب شناسی، مهندسی استدیو، مهندسی فنی رسانه، کسب و کارهای رسانه، بازی های رایانه ای، کارشناسی تولید برنامه کودک و نوجوان از جمله برنامه ها و کارهای انجام شده برای ترسیم چشم انداز آینده این مرکز است.

دکترعلائی مدیرکل سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هم ضمن تشکر از مدیران مرکز علمی کاربردی رسانه افزود:
مرکز علمی کاربردی رسانه هم اکنون حدود 600 دانشجوی در مقطع کارشناسی دارد و انشاءالله مشکل بوجود آمده در حذف رشته های کارشناسی توسط شورای نظارت با پیگیری‌های جناب آقای بیات حل خواهد شد.

وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی رویکرد مهارتی دارد یعنی صرف برگزاری دوره های آموزشی به صورت نظری، جوابگوی مأموریت دانشگاه علمی کاربردی نخواهد بود.دکتراعلایی گفت: ما نمی توانیم بپذیریم که یک دانشگاه یا یک مرکزی یک رشته ای را برای مثلاً بیش از چند دوره متوالی بخواهد اجرا کند و طبیعی است که پس از نیازسنجی جدید باید به سراغ رشته های جدید برویم.

اهداء لوح سپاس و هدایا به فعالان و مجریان مرحله نخست طرح نوسازی و تجهیز مرکز علمی کاربردی رسانه و بهره برداری از طرح ها پایان بخش این مراسم بود.

مهندس معینی مدیر کل پشتیبانی و خدمات سازمان صدا و سیما،
علی خراسانی معاون برنامه‌ریزی مالی و پشتیبانی دانشگاه،
مهدی افشاری مدیر امور مالی دانشگاه
مهندس افشین غائبی مدیر خدمات فنی و انفورماتیک دانشگاه،
محمد برجی مسئول پشتیبانی،
علیرضا اکبری، محمدعلی سراجی کامل،
مجید پازوکی و حسین هداوند، همگی کارشناسان انفورماتیک و علی قائدی سرپرست نصب تابلوها مشمول دریافت لوح تقدیر شدند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
رییس دانشکده تولید رادیو و تلویزیون از آغاز به کار مرمت، نوسازی و بازسازی 2 استودیوی تلویزیونی دانشگاه صدا و سیما خبر داد.
-1
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صداوسیما از پیگیری جدی ریاست دانشگاه در برگزاری منظم جلسه های کمیته جایابی فارغ التحصیلان و امید به برگزاری این جلسه در هفته آتی...
-1
کلیه دانشجویان رشته های کارشناسی ارشد که آماده دفاع از پایان نامه خود هستند در صورت ارائه درخواست دفاع تا پایان ۹۷/۶/۳۱ و دفاع تا تاریخ ۹۷/۷/۳۰ مشمول افزایش سنو...
-1
رئیس دانشگاه صدا و سیما، رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و مدیر شبکه چهار سیما در نشستی مشترک برای همکاری علمی، پژوهشی و رسانه‌ای توافق کردند.
-1
رییس دانشکده دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما گفت: ظرفیت تجمیع بخش های تئوری و عملی کارهای رسانه ای و هنری در این دانشگاه بسیار بهتر و مهیاتر از دیگر دانشگاه ها ا...
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .