تاریخ خبر:‌سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - بازدید:‌۸۶۹
اردوی فرهنگی- آموزشی تنفس صبح 2 برگزارشد

اردوی فرهنگی آموزشی تنفس صبح 2 با حضور مهمانان ویژه، برگزارشد. در این اردو کارگاه‌های آموزشی گوناگونی با حضور اساتید برجسته برگزارشد. 


اردوی فرهنگی آموزشی تنفس صبح 2 با حضور مهمانان ویژه، برگزارشد. در این اردو کارگاه‌های آموزشی گوناگونی با حضور اساتید برجسته برگزارشد. از جمله این مهمانان آقایان دکتر صفار هرندی،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، فضائلی معاون رسانه موسسه فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی، دکتر محمدحسن زورق معاون آموزشی سازمان،استاد دانشگاه ، از مدیران پیشکسوت رسانه و معاون سابق سیاسی سازمان ،دکتر تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ،دکتر مصطفی محمدی رئیس مرکز طرح و برنامه و بودجه صداوسیما، دکتر فرخ نژاد، مدیر کل طرح و برنامه سیما؛ ؛ علی فروغی، مدیر شبکه سه؛ رئیس مرکز طرح برنامه و بودجه سازمان صداوسیما و احمد بابایی شاعر انقلابی بودند.
گزارش روز اول
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
رهبری در گران کردن بنزین نقشی نداشت.موضع گیری رهبری در جریان سهمیه بندی بنزین برای خنثی کردن فتنه دشمنان بود.
دکتر صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،از مهمانان ویژه‌ای بود که در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما حاضر شد. وی با بیان اینکه دولت در سالهای اخیر بسیار ضعیف عمل کرده است، افزود: این اقدام موجب شد مردم به این گونه عملکرد معترض شوند .
ایشان عمده این مشکلات را بحران ارزی پیش آمده در چند ماهه اخیر نام برد و گفت: قیمت ارز حتی تا به ۲۰ هزار تومان رسید که به دنبال آن سرو صدا بالا گرفت و باعث شد دولت تکانی بخورد و کاری انجام دهد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر رهبری در آن موقع وارد می‌شد به گونه ای بی توجهی به رای مردم می‌شد وعنوان می‌کردند ایشان قانون اساسی را دور زده است.
ایشان با بیان اینکه سود هدفمندی یارانه‌ها قرار بود که ۵۰ درصد آن به حساب مردم و ۲۰ درصد آن به منظور زیر ساخت ها و ۳۰ درصد آن برای بخش خصوصی هزینه شود، ادامه داد: بعد از اینکه ارزش پول کم شد قرار بر این شد که کل پول به حساب مردم واریز شود.

جهت مطالعه مشروح سخنان دکتر صفار هرندی اینجا کلیک کنید.

دکتر صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

فضائلی: خلاء مدیران انقلابی اصلی ترین ناکارآمدی نظام است
در نخستین نشست این اردو آقای فضائلی، مسئول رسانه ای دفتر حفظ و نشر مقام معظم رهبری با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما در خصوص ویژگی‌های یک مدیر انقلابی و اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، که توسط مقام معظم رهبری در بهمن ماه سال 1397 صادر شد، به گفت وگو پرداخت.
مسئول رسانه ای دفتر حفظ و نشر مقام معظم رهبری با بیان اینکه انقلابی بودن یکی از مهمترین ویژگی‌های مدیران انقلاب اسلامی‌باید باشد، گفت: مهمترین ویژگی یک مدیر انقلابی عقلانیت در کنار واقعیت پذیری است زیرا اگر این دو در کنار هم نباشد آن مدیر تصور کرده است که باور دارد.
فضائلی، پرتلاش بودن ،مردمی‌بودن را از دیگر عناصر یک مدیر انقلابی بودن نام برد و افزود:این انقلاب برگرفته از مردم است و باید مدیران این کشور مردمی‌باشند.
وی به گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اشاره کرد و تاکید کرد: مقام معظم رهبری خیلی زحمت برای این گام کشیدند و انتظار می رود دانشگاه صداوسیما در این حوزه وارد شده و برنامه و پژوهش انجام دهد.
برای مطالعه مشروح صحبت های آقای فضائلی اینجا کلیک کنید.

فضائلی، مسئول رسانه ای دفتر حفظ و نشر مقام معظم رهبری

دکتر تقی پور، وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات:
برخورد با فضای مجازی باید متفکرانه و عاقلانه باشد.

دکترتقی پور دومین مهمان اردوی تنفس صبح ۲ دانشجویان دانشگاه صداوسیما بود درجمع آنان گفت: یکی از کارکرد های اصلی فضای سایبر، جمع آوری اطلاعات و جنگ اطلاعاتی است و تعدادی بر این باور بودند که این پدیده و ماهیت امنیتی دارد.
وی یکی از ویژگی‌های این فضا را تغییرات بسیار زیاد نام برد و اظهار کرد: معماری اینترنت به صورت فضای گمنامی است که یک نفر با دهها هویت مختلف خودش را معرفی می‌کند.
وزیر ارتباطات دولت نهم به چیستی شبکه‌های اجتماعی سایبری، فرصت ها و تهدید ها اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند اینترنت و ماهواره به ضرر ما نیست و یک میدان و عرصه مهم است که بتوانیم از آن به خوبی استفاده کنیم که این نشان از فرصت هاست.
وی با بیان اینکه رهبری اینترنت را به عنوان یک وسیله و ابزار جدید نام می‌برد، تاکید کرد:این فضا دنیا و حتی جغرافیای سیاسی را تغییر می دهد و موجب می‌شود ملت ها اوج بگیرند.
تقی پور به تاثیر فضای مجازی بر مفهوم قدرت اشاره کرد و ابراز کرد: اولین وظیفه حاکمیت حفظ قدرت ملی است که در گذشته به صورت قدرت سخت که همان نظامی‌بود وجود داشت اما در سه دهه گذشته قدرت نرم به ایدئولوژی تبدیل شده که مهمترین مثال آن انقلاب اسلامی است.
وی به صحبت امام خمینی (ره) که می فرماید قدرت ما مکتب ماست اشاره کرد و گفت: جریانات بیداری اسلامی در کشورهای عربی نمونه عینی مکتب انقلاب اسلامی است.
برای مطالعه مشروح صحبت های دکتر تقی پور اینجا کلیک کنید.

دکتر تقی پور، وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات

رئیس مرکز طرح و برنامه و بودجه صداوسیما:
نگاه رئیس سازمان به دانشگاه صداوسیما راهبری است
دکتر مصطفی محمدی، نیز در اردوی تنفس صبح 2 دانشگاه صداوسیما حضور یافت. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را طی می‌کند، گفت: اگر سازمان بخواهد رسانه تراز اول انقلاب باشد باید کارهای انجام نداده را انجام داده و خودش را اصلاح کند.
وی با بیان اینکه باید تفکر کنیم که چرا گام دوم انقلاب توسط رهبری عنوان شد، ادامه داد: مقام معظم رهبری در چهل سالگی انقلاب به این نتیجه رسیدند که باید اداره کشور به دست جوانان انقلابی سپرده شود.
رئیس مرکز طرح و برنامه صداوسیما با اشاره به اینکه سکان مدیریت حوزه‌های مختلف سازمان باید به جوانان منتقل شود، تصریح کرد: یک سری اقدامات ارزنده ای در این مسیر توسط دکتر علی عسکری انجام شد و انشا الله ادامه خواهد یافت. وی با بیان اینکه نظر راهبردی دکتر علی عسکری این است که دانشگاه تامین کننده اصلی نیروی انسانی سازمان باشد، اظهار کرد: دانشجویان خودشان را به سلاح علم آماده کنند تا بتوانند تحولی عظیم ایجاد کنند.
وی ادامه داد:درست است که جذب نیرو در سازمان محدود شده اما دکتر علی عسکری به دانشگاه اعتماد کرده که نیرو از اینجا گرفته شود.
دکتر محمدی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد تغییر الگوی مشاغل سازمان، اضافه کرد: تقریبا ۵۲ سال پیش که رادیو و تلویزیون احداث شده بود بیش از ۲۰۰ عنوان شغلی وجود داشت که در این چند سال هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نشده بود اما امسال با دستور دکتر علی عسکری اصلاح مشاغل انجام شد و الان این الگوها به روز شده و به ۵۰ شغل تقلیل پیدا کرده است.
مدیر شبکه سه سیما:
چهار فصل پیاپی شبکه سوم سیما شاهد رشد مخاطب است
علی فروغی در اردوی تنفس صبح ۲ دانشجویان دانشگاه صداوسیما با بیان اینکه از نظرمخاطب این شبکه در چهارمین فصل پیاپی به لطف الهی رشد مخاطب داشته است افزود: بدون برنامه ۹۰ ، 2/62 درصد مخاطب داشتیم.
وی با بیان اینکه در حوزه محتوای اجتماعی و فرهنگی در حال حاضر برنامه رادیکال سه و بدون توقف روی آنتن رفته که در اولین نظرسنجی مخاطب خودش‌ را پیدا کرده است.
وی گفت: پخش مستند های سیاسی ۸۰ یا ۹۰ درصد رشد داشته و به افزایش مخاطب کمک کرده است.
مدیرشبکه سه سیما با بیان اینکه امسال در پخش فیلم و سریالل یک سریال ضد آمریکایی و دو فیلم ضد انگلیسی به روی آنتن رفت.
فروغی از برنامه حالا خورشید به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های این شبکه نام برد و گفت: این برنامه خیلی مسائل و مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور را به تصویر می‌کشید.
وی به حوزه سرگرمی این شبکه هم اشاره داشت و گفت: در گذشته برنامه دورهمی، شب کوک، با یک سری ویژگی‌هایی وجود داشت که اکثرا سلبریتی بودند اما بعد از آن برنامه عصرجدید و ستاره ساز با محوریت مردم شروع به کار کردو گونه جدیدی از برنامه پرمخاطب مردمی عرضه شد.
مدیر شبکه 3 سیما برنامه میدون را یکی از برنامه‌های مهم در حوزه اقتصادی و رونق تولید نام برد و افزود: در زمان مدیریت بنده در شبکه سه ۱۵ مجری جوان،متعهد به شبکه سه اضافه شده اند.

علی فروغی رئیس شبکه سوم سیما


‌رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما:
رسانه ملی نیازمند افسر جنگ نرم.اردوی "تنفس دو" جای خودسازی بصیرتی است
محسن شاکری نژاد در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما که در اردوی تنفس صبح دو که در اردوگاه امام علی(ع) برگزار شد، با بیان اینکه باید به این تفکر کنیم چرا این دانشگاه را انتخاب کردیم ؟تکلیف ما در این رسانه بسیار مهم است چرا که ما باید زینبی کار کنیم.
وی با اشاره به اینکه امثال شهید حججی برای این انقلاب و نظام کار خود را انجام دادند و رفتند، افزود: از ما در آخرت خواهند پرسید که ما در این نظام چه کاری انجام دادیم.
وی با بیان اینکه مدافع حریم بودن در دانشگاه صداوسیما همانند مدافع حرم در صحنه جنگ واقعی است، تاکید کرد: ما با سایر دانشگاه‌ها تفاوت داریم چرا که ما باید در صف خط مقدم همانند یک افسر نرم فعالیت کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه صداوسیما با بیان اینکه این اردو تفریحی نیست، بلکه ما به اینجا آمدیم که ساخته شویم ، از بیت المال استفاده می‌کنیم، پس باید گفتمان رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و در صحنه عمل از آن استفاده کنیم.
دکترشاکری نژاد گفت من هم در گذشته دانشجوی این دانشگاه بودم اما در آینده شما جای ما را خواهید گرفت و باید بدانیم برای چه آمدیم زیرا ما در آینده بازخواست خواهیم شد.

دکتر شاکری نژاد رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه 


دکتر فرخ نژاد، مدیر کل طرح و برنامه سیما:
صداوسیما تشنه ایده‌های نو در تولید برنامه سازی است
دیگر مهمان این اردوی فرهنگی و آموزشی دکتر فرخ نژاد، مدیر کل طرح و برنامه سیمابود. فرخ نژاد در اردوی تنفس صبح دانشجویان دانشگاه صداوسیما با بیان اینکه تولبد برنامه مختص دانشجوبان تولید نیست، گفت: دانشجوبان ارتباطات و حتی سایر رشته‌ها نشان داده اند که می توانند در تولید برنامه موفق‌تر حاضر شوند.
وی با بیان اینکه دانشجو نباید یک بعدی باشد، افزود: دانشجو می تواند با بهره گیری از تجارب مستند سازان، فیلم سازان و برنامه سازان مطرح کشور و مطالعه برنامه‌های جذابی تولید کنند که مخاطب را وادار به تماشای تلویزیون کند.
مدیر طرح و برنامه سیما ایده داشتن در تولید برنامه را اولویت وارد شدن به حوزه برنامه سازی نام برد و ادامه داد : ایده را باید بتوانیم تصویر سازی ذهنی کنیم و بعد در واقعیت آن را پیاده کنیم.
وی با بیان اینکه یک برنامه ساز باید نگاه ویژه ای به دور اطراف خود داشته باشد، تصریح کرد: ما باید با شناخت محیط اطراف و توجه کردن به آنها بتوانیم از هر موضوعی برنامه خوب و مطلوب بسازیم.
فرخ نژاد حضور در ابن گونه اردوها را فتح بابی برای ارتباط سازمان با دانشگاه عنوان کرد و گفت: امیدواریم حضور دانشجویان در این اردوها و کلاسها صرفا به روزمرگی نباشد و تلاش کنیم برنامه ساز خوبی شویم.

دکتر فرخ نژاد، مدیر کل طرح و برنامه سیما

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و اعلام طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری تا زمان اعلام بازگشایی دانشگاهها ت...
-1
ای آفتاب آینه دارِ جمالِ تو مشکِ سیاه مجمره گردانِ خال توبرخاست بوی گل ز در آشتی در آی ای نوبهار ما رخ فرخنده فال تو
-1
به دنبال بروز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشگاه صداوسیما برای جلوگیری از وقفه در فرآیند آموزش دانشجویان، برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام دا...
-1
دکتر شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما و دکتر مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان تفاهم نامه ای در خصوص طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه سواد رسانه و خبر...
-1
در راستای اطمینان خاطر همکاران گرامی و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و ویروس کرونا پرسنل زحمتکش  خدمات و فضای سبز اداره کل پشتیبانی و خدمات، به ضدعفونی کل...
-1