تاریخ خبر:‌سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - بازدید:‌۳۸۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: موضع گیری رهبری در جریان سهمیه بندی بنزین برای خنثی کردن فتنه دشمنان بود.

دکتر صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دیگر از مهمانان ویژه‌ای بود که در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما ، در اردوی تنفس صبح 2، حاضر شد. وی با بیان اینکه دولت در سالهای اخیر بسیار ضعیف عمل کرده است، افزود: این اقدام موجب شد مردم به این گونه عملکرد معترض شوند .


دکتر صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دیگر از مهمانان ویژه‌ای بود که در جمع دانشجویان دانشگاه صداوسیما ، در اردوی تنفس صبح 2، حاضر شد. وی با بیان اینکه دولت در سالهای اخیر بسیار ضعیف عمل کرده است، افزود: این اقدام موجب شد مردم به این گونه عملکرد معترض شوند .
ایشان عمده این مشکلات را بحران ارزی پیش آمده در چند ماهه اخیر نام برد و گفت: قیمت ارز حتی تا به ۲۰ هزار تومان رسید که به دنبال آن سرو صدا بالا گرفت و باعث شد دولت تکانی بخورد و کاری انجام دهد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر رهبری در آن موقع وارد می‌شد به گونه ای بی توجهی به رای مردم می‌شد وعنوان می‌کردند ایشان قانون اساسی را دور زده است.
ایشان با بیان اینکه سود هدفمندی یارانه‌ها قرار بود که ۵۰ درصد آن به حساب مردم و ۲۰ درصد آن به منظور زیر ساخت ها و ۳۰ درصد آن برای بخش خصوصی هزینه شود، ادامه داد: بعد از اینکه ارزش پول کم شد قرار بر این شد که کل پول به حساب مردم واریز شود.
صفارهرندی با اشاره به اینکه دولت در چند سال اخیر به رهبری گفتند که یک تیم اقتصادی جدا کارهای اقتصادی را جلو ببرد، تصریح کرد: رهبری با این پیشنهاد مخالفت کردند و گفتند قانون اجازه همچنین کاری را به ما نمی دهد.
وی با بیان اینکه در برخی موارد رهبری از اختیارات فوق قانونی خود در جهت منافع کشور استفاده کردند، گفت: این اقدامات حتی در زمان مرحوم امام خمینی(ره) وجود داشت و بسیار هم تاثیر گذار بوده که در سالهای اخیر نمونه آن برداشت از صندوق توسعه ملی توسط دولت برای ایجاد اشتغال زایی بوده است.
صفارهرندی با بیان اینکه عده ای بعد از سهمیه بندی بنزین عنوان کردند شورای سران قوا از کجا آمده است، افزود: خود رهبری برای اینکه مشکلات کشور رفع شود دستور تشکیل این شورا را دادند تا سران قوا بتوانند با هم هماهنگ شود.
وی با بیان اینکه عملکرد این شورا در رفع بسیاری از مشکلات تاثیر گذار بوده است، افزود: از زمانی که این شورا تشکیل شده خیلی از کارهای بر زمین مانده روال عادی خود را طی می‌کند.
صفار هرندی با بیان اینکه برخی گران شدن بنزین را اقدامی از سوی رهبری قلمدادکردند ادامه داد: رهبری چنین دستوری ندادند فقط در جلسات مختلف پیگیر بودند که برای صرفه جویی در مصرف بنزین چه کردید؟ راه حلی برای کاهش مصرف سوخت پیدا کردید ؟البته این روال سهمیه بندی بنزین اشتباه بود.
وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء کار خوبی در راه اندازی مجتمع ستاره خلیج فارس جهت تولید بنزین انجام داده است، تاکید کرد:اگر اینها نبودند شاید به مراتب وضعیت ما بدتر بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مرکز پژوهش های مجلس پیشنهاد قابل قبولی برای بنزین سهمیه ای ارائه داده بود که طرح معقولی به نظر می آمد اما با مخالفت آقای روحانی روبه رو شد و شاید یکی از دلایل وی این بود که طرح خود آنها نبود.
وی نمونه دیگر مخالفت با طرح های گذشته را حذف کارت سوخت توسط این دولت عنوان کرد و افزود: اگر حتی با کارت سوخت بنزین مصرف می‌شد راحت می توانستیم جلوی زیاده روی سوخت را بگیریم ولی به علت اینکه طرح دولت قبل بود حذفش کردند.
عضو مجمع تشخیص مصلت با بیان اینکه برخی نهاد ها در شورای امنیت کشور با طرح سهمیه بندی بنزین در این وضعیت مخالفت کرده بودند، گفت: باید قبل از اجرای آن با مردم و شخصیت های موثر مانند ائمه جمعه حرف می زدند.
وی با بیان اینکه برخی می‌پرسند با این سیر طی شده چه ضرورتی داشت که رهبری به صحنه بیایند ادامه داد: رهبری به مردم سالاری احترام می‌گذارد و نمی خواهدساختارهای قانونی تضعیف شده و امنیت کشور ضربه بخورد.
اردوهای تنفس صبح، سلسه اردوهای آموزشی و فرهنگی است که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشکده‌های دانشگاه صداوسیما و با هدف تربیت نیروی متخصص و متعهد رسانه ای برگزار می‌شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
جشنواره فرهنگی هنری «مهر مادر»، نخستین دوره جشنواره همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ۲۶بهمن ماه برگزار خواهد شد.
-1
به همت واحد آموزش های آزاد و مجازی و با پیگیری های صورت گرفته، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مجوز برگزاری دوره آزاد «مدیریت رسانه و ارزیابی محتوا در فضای مجازی» ...
-1
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی از روز شنبه 18 آبان 98 آغاز به کار کرد
-1
به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت ...
-1
به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سرافزار اسلام و فرماندهان عالی‌مقام مقاومت جهانی علیه استکبار و صهیونیسم، هیات رئیسه دانشگاه صداوسیما تالارهای اجتماعات و جل...
-1