تاریخ خبر:‌دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - بازدید:‌۳۶۵
دکتر علیدادی:
ایران در زمره کشورهای برتر دنیا در فناوری مهندسی است

معاون فنی و توسعه رسانه در جشن روز مهندس دانشگاه که به همت معاونت فرهنگی و انجمن علمی دانشجویان مهندسی برگزار شد، گفت: کشور ما از لحاظ فناوری مهندسی در زمره 20 کشور برتر دنیا قرار دارد.

معاون فنی و توسعه رسانه گفت: کشور ما از لحاظ فناوری مهندسی در زمره 20 کشور برتر دنیا قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما دکتر رضا علیدادی در جشن روز مهندس این دانشگاه که به همت معاونت فرهنگی و انجمن علمی دانشجویان مهندسی برگزار شد، با تبریک این روز به دانشجویان گفت: بخش فنی رادیو و تلویزیون تا پیش از انقلاب اسلامی‌کاملا توسط مهندسان خارجی اداره می‌شد و مهندسان داخلی اجازه ورود به این حوزه را نداشتند و این امر باعث شده بود تا خلاقیت مهندسان ایرانی در بخش های تخصصی رادیو و تلویزیون شکوفا نشود و بلکه هیچ خلاقیتی وجود نداشت.
وی افزود: بعد از انقلاب با خودباوری نیروهای داخلی شاهد شکوفایی استعدادهای مهندسی در صدا و سیما بودیم تا اینکه امروز هیچ کشوری در همسایگی ما توان مهندسی فنی رسانه را هم سطح و همپای ما ندارد. با وجود 66 شبکه تلویزیونی و 90 شبکه رادیویی بیشترین تولیدات رسانه ای را در میان کشورهای همسایه داریم. این امر، تنها با خودباوری و خلاقیت مهندسان داخلی سازمان صدا و سیما میسر گردیده است.
معاون فنی و توسعه رسانه به دانشجویان دانشگاه صدا و سیما توصیه کرد: تمام پروژه‌های بزرگ جهان امروز، روزگای به عنوان طرح های دانشجویی مطرح بوده اند. توصیه می‌کنم پیش از عملی سازی ایده‌ها و طرح های خود، بسیار درباره آن مطالعه کنید و چشم انداز تولید طرح خود را ترسیم کنید تا بتوانید طرحی موفق ارائه دهید.
علیدادی گفت: یکی از ضعف های بخش مهندسی ما در این است که خوب فکر می‌کنیم و ایده پردازی می‌کنیم اما نمی توانم ایده را به محصول تبدیل کنیم. از نظر شاخص های علم و فناوری در زمره بیست کشور مطرح جهان هستیم اما در نوآوری در رتبه 90 کشورهای جهان هستیم که این دو عدد با یکدیگر همخوانی ندارد چرا که علم داریم اما به محصول نمی رسد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
عید نوروز و بهار طبیعت امسال با ایام ماه مبارک رجب و میلاد موفور السّرور مولای متّقیان و بابِ مدینه علم حضرت علی بن ابیطالب (ع) مقارن و متبرک شده است. 
-1
انتصاب آقای وحید حکیمیان به سمت سرپرست صیانت و حفاظت دانشگاه صدا و سیما
-1
برای نخستین بار در سال‌های اخیر کلیه مطالبات کارکنان، استادان و دانشجویان قبل از پایان سال پرداخت شد.
-1
استادان نمونه، مدیران، کارکنان و دانشجویان نمونه دانشگاه صدا و سیما مورد تشویق و قدردانی قرار گرفتند.
-1
همزمان با سالروز تأسیس دانشگاه صدا و سیما صفحه اینستاگرام این دانشگاه راه اندازی شد.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .