تاریخ خبر:‌سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - بازدید:‌۵۸۶
با مساعدت اداره کل امور رفاهی و اجتماعی سازمان صدا و سیما؛
خوابگاه‌ها جان تازه ای گرفتند

بخشی از کمبودها و نیازهای خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه صدا و سیما با مساعدت آقای سبحانی مدیرکل محترم امور رفاهی و اجتماعی سازمان تأمین و مرتفع شد.


بخشی از کمبودها و نیازهای خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه صدا و سیما با مساعدت آقای سبحانی مدیرکل محترم امور رفاهی و اجتماعی سازمان تأمین و مرتفع شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، سیدعارف علوی معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی دانشگاه در این باره گفت: علاوه بر مساعدت قابل تقدیر بخش رفاهی سازمان، همکاری و پیگیری‌های آقای قرایی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز در تأمین نیازها و رفع کمبودهای خوابگاهی بسیار مؤثر بوده و هست.
وی افزود: دانشجویان دانشگاه صدا و سیما طی سال گذشته دغدغه‌ها و مطالبات به حقی را از کمبودها و نیازهای رفاهی موجود در خوابگاه‌های دانشجویی با ریاست محترم دانشگاه و معاونین محترم مطرح می‌کردند که با دستور مستقیم و پیگیری مستمر آقای دکتر اسفندیاری، فهرستی از نیاز خوابگاه‌های دانشجویی تهیه شد.
علوی گفت: چالش ها و کمبودهای مالی و نداشتن سرفصل های بودجه ای در برخی از موارد، باعث شده بود تا اقدامات عملی برای رفع کمبودها با دشواری بسیاری مواجه شود و مشمول مرور زمان گردد.


اقدام مستمر برای تجهیز خوابگاه‌ها
معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی کمبود یخچال، اجاق گاز، فرش، موکت، ماشین لباسشویی، تلویزیون، اینترنت و بسیاری دیگر را شامل فهرست نیازهای خوابگاهی برشمرد و ادامه داد: با مساعدت آقای سبحانی مدیر کل محترم امور رفاهی و اجتماعی سازمان تاکنون 3 دستگاه تلویزیون، 3 دستگاه یخچال، 14 تخته فرش 12 و 6 متری، حدود 100 متر موکت، 2 دستگاه ماشین لباسشویی در خوابگاه‌های دانشجویی نصب شده است.
علوی گفت: به زودی تعداد دیگری نیز از وسایل یادشده را تحویل خواهیم گرفت و به خوابگاه‌ها اضافه خواهد شد. همچنین قول مساعدت لازم برای تهیه و تعویض تشک ها، میز و صندلی‌ها و حتی ظروف غدا و استفاده از ظروف چینی مرغوب داده شده که امیدواریم بزودی اجرایی شود.


چالش افزایش نرخ مواد غذایی
وی با اشاره به پرسش دانشجویان مبنی بر سهمیه صبحانه گفت: با افزایش قیمت مواد غذایی شاهد 3 برابر شدن نرخ تهیه بسته صبحانه بودیم. به عنوان مثال بسته ای که 30 هزار تومان تهیه می‌شد امروزه با 90 هزار تومان تهیه می‌شود. در حالی که دانشگاه 10 هزار تومان بابت صبحانه از دانشجو دریافت می‌کند. ضمن اینکه سرفصل مشخصی برای صبحانه در بودجه تعریف نشده است که سعی داریم این مشکل را هرچه زودتر حل کنیم.
معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی دانشگاه ادامه داد: با قرارداد سال جدید که میان دانشگاه و پیمانکار غذاخوری منعقد شده شاهد بهبود کیفیت غذا هستیم و امید داریم این وضعیت روز به روز بهتر شود.


مشکل اینترنت رفع خواهد شد
علوی موضوع اینترنت خوابگاه‌ها را از جمله دغدغه‌های همیشگی دانشجویان برشمرد و گفت: ضمن قدردانی از مهندس غایبی مدیر سابق خدمات فنی و انفورماتیک دانشگاه با حضور مهندس شاهبازی در این سمت امیدوار هستیم که تا پیش از پایان سال مشکلات سخت افزاری اینترنت خوابگاه‌ها مرتفع شود. همچنین برای افزایش پهنای باند اینترنت با مسئولین مربوطه در سازمان مذاکراتی انجام گرفته است که امیدواریم در سال آینده این افزایش پهنای باند را شاهد باشیم در غیر این صورت به خرید اینترنت از خارج از سازمان اقدام خواهد شد.


افزایش کمک هزینه
معاون برنامه ریزی، مالی و پشتیبانی در پایان به وعده 3 برابری کمک هزینه دانشجویان در سال آتی اشاره کرد و افزود: موضوع افزایش چند برابری کمک هزینه دانشجویان مطرح شده و حتی دستورات آن هم توسط آقای دکتر اسفندیاری از ریاست محترم سازمان اخذ شده است اما هنوز با اداره کل بودجه سازمان در حال رایزنی هستیم و امیدواریم در صورت نهایی شدن، خبر نهایی افزایش کمک هزینه ها را اعلام کنیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
استادان گرامی آقایان دکتر احمدرضا معتمدی و عزیزالله سالاری اعضای هیئت علمی دانشگاه به مرتبه«دانشیاری» ارتقاء یافتند.
-1
جمعی از مدیران و دست اندرکاران کانون مدارس اسلامی تهران به منظور تعامل در زمینه جذب دانشجو از دانشگاه بازدید کردند.
-1
روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما به منظور تسهیل در روند انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد اقدام به انتشار دفترچه معرفی رشته‌ها و دانشکده‌های دانشگاه نموده است.
-1
دکتر یاراحمدی رییس دانشکده بهداشت و جمعی از معاونان و اعضای هیئت علمی این دانشکده دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه صدا و سیما بازدید کردند.
-1
 اداره کل آموزش سازمان با همکاری دانشگاه صدا و سیما دوره کارگاهی طراحی خلاقانه جدول پخش ویژه مدیران تامین و پخش مراکز استانها را در مرکز کرمان برگزار کرد.
-1