تاریخ خبر:‌سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - بازدید:‌۲۲۲
از مدرسه عالی رادیو تلویزیون تا دانشکده و دانشگاه صدا و سیما؛
سبد سیمرغ دانشگاه صدا و سیما

دانش آموختگان دانشگاه رسانه ملی هرساله حضوری موفق در جشنواره فیلم فجر داشته اند و توانسته اند سیمرغ های جشنواره را به شایستگی صید کنند.


دانش آموختگان دانشگاه رسانه ملی هرساله حضوری موفق در جشنواره فیلم فجر داشته اند و توانسته اند سیمرغ های جشنواره را به شایستگی صید کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، فارغ التحصیلان این دانشگاه با حضوری موثر در بخش کارگردانی، تدوین، فیلمبرداری و فیلمنامه نویسی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سودای سیمرغ های جشنواره امسال را دارند. در سال های گذشته نیز سهم دانشگاه صدا و سیما از صید سیمرغ های جشنواره چشمگیر بوده است.

در بخش کارگردانی جشنواره فیلم امسال، پرویز شهبازی « طلا» را در جشنواره دارد. او در جشنواره‌های قبل توانسته بود چهار سیمرغ بلورین در رشته‌های مختلف را از آن خود کند. همچنین محمدحسین مهدویان که دریافت دو سیمرغ بلورین را پیش از این تجربه کرده بود، امسال با « ردخون» همراه شده و علیرضا رییسیان « مردی بدون سایه» را کلید زده است. او نیز در جشنواره‌های قبل برنده دو سیمرغ بلورین بود.

در بخش تدوین، محمدرضا مویینی با دو اثر « درخونگاه » و « سمفونی نهم» حضور دارد. مویینی کسب دو سیمرغ بلورین را تجربه کرده است. همچنین مهدی حسینی وند که پیش از این برنده یک سیمرغ بلورین شده بود، امسال با « روزهای نارنجی» آمده است. حسن حسن دوست هم فیلم « زهر مار» را برای جشنواره سی و هفتم دارد. پیش از این حسن دوست دریافت دو سیمرغ بلورین را در کارنامه خود ثبت کرده است.

مصطفی خرقه پوش که یک سیمرغ بلورین از قبل به یادگار نگاه داشته، امسال با « سال دوم دانشکده من» و « معکوس» آمده است. پرویز شهبازی نیز « طلا» را دارد و هایده صفی یاری « مردی بدون سایه» ، « مسخره باز» و « ناگهان درخت» را به این جشنواره آورده است. صفی یاری پیش از این، چهار بار برنده سیمرغ بلورین شده بود.

در بخش فیلمبرداری، سامان لطفیان « شبی که ماه کامل شد» را ثبت کرده است و در بخش فیلمنامه نویسی هم پرویز شهبازی برای « سال دوم دانشکده من» و « طلا » دست به قلم برده است.

باید منتظر بود و مشاهده کرد تا در روزهای آینده سیمرغ های بلورین جشنواره بر شانه‌های کدام یک از اهالی هنر هفتم می نشیند.

پرویز شهبازی

مهدی حسینی وند

مصطفی خرقه پوش

هایده صفی یاری

محمدحسین مهدویان

علیرضا رییسیان

حسن حسن دوست

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و رییس دانشگاه صدا و سیما از استادان گروه رادیو دانشگاه صدا و سیما و برگزیدگان بخش رادیو « رویداد هنری رادیو» تجلیل ش...
-1
به همت بسیج دانشجویی و با حضور مسئولان دانشگاه صداوسیما، خانواده معظم شهدا و ایثارگران مراسم تجلیل از مادران شهدا در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.
-1
عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما معتقد است در جهان رسانه ای امروز، رادیو از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که هیچ رسانه ای از آن بهره مند نیست.
-1
سردبیر سینماگرام « عبور از ایدئولوژی » را آسیب اصلی جشنواره سی و هفتم فیلم فجر دانست و گفت: فیلم های خوب جشنواره فجر امسال بیشتر یک اتفاق بود تا نتیجه سیاست‌گذا...
-1
دکتر ایوبی دانشگاه صدا و سیما را پرچم دار اخلاق در رسانه توصیف کرد و گفت: کمیسیون ملی یونسکو آمادگی دارد تا همکاری‌های علمی، فرهنگی و رسانه ای گسترده ای با این ...
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .