تاریخ خبر:‌شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ - بازدید:‌۱۳۸۹
همکاری دانشگاه صدا و سیما و پژوهشگاه علوم شناختی در گسترش دانش‌های نوین

نشست مشترک رؤسای دانشگاه صدا و سیما و پژوهشگاه علوم شناختی با هدف افزایش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و رسانه ای برگزار شد.


نشست مشترک رؤسای دانشگاه صدا و سیما و پژوهشگاه علوم شناختی با هدف افزایش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و رسانه ای برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در این نشست که به میزبانی پژوهشگاه علوم شناختی برگزار شد دکتر کمال خرازی رییس هیات موسس و هیات امناء این پژوهشگاه با استقبال از رییس دانشگاه صدا و سیما و هیأت همراه، به دیدار اخیر مدیران و محققان آن پژوهشگاه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان نکته جالبی را فرمودند که از شاگردی کردن و یادگرفتن علوم جدید پرهیز نکنید، زیرا شاگردی کردن ننگ نیست بلکه شاگرد ماندن ننگ است.

کاربردی بودن علوم شناختی
وی با اشاره به کاربرد علوم شناختی در رسانه افزود: رسانه‌های غربی با استفاده از علوم نوین در القا و انتقال پیام و مطالب خود به مخاطبان بسیار موفق هستند.
رییس پژوهشگاه علوم شناختی با بیان اینکه کره ای‌ها با تهیه سریال های تلویزیونی درصدد ساخت تاریخ برای کشور خودشان هستند گفت: برنامه سازان کشور کره جنوبی با استفاده از مفهوم « تکنولوژی فرهنگی» توانسته اند سریال های بسیار خوبی را بر اساس سناریوهای قوی و بومی تهیه کنند و فرهنگ خود را به دیگر کشورها منتقل کنند که نمونه‌های آن را در پخش رسانه ملی شاهد هستیم.

تصویب رشته علوم شناختی و رسانه
دکتر خرازی ضمن استقبال از افزایش سطح همکاری‌ها با دانشگاه صدا و سیما تصریح کرد: ما در این پژوهشگاه آماده انتقال مفاهیم و رویکردهای شناختی به حوزه تولیدات رسانه ای هستیم. تربیت نیروی انسانی رسانه در دانشگاه صدا و سیما با رویکرد شناختی بهترین راه برای ارتقای سطح تولیدات رسانه ملی در سال های آتی خواهد بود.
وی با اشاره به تصویب رشته 'علوم شناختی و رسانه' در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد با تشکیل کمیته ای مشترک بین دانشگاه صدا و سیما و پژوهشگاه علوم شناختی، نسبت به تهیه مطالب و محتوای آموزشی به زبان فارسی برای دروس این رشته جدید اقدام شود.
در ادامه این نشست دکتر شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صدا و سیما نیز ضمن معرفی تاریخچه و خدمات و دستاوردهای این دانشگاه طی نیم قرن سابقه فعالیت آن توسعه علوم نوین و بینا‌رشته‌ای رسانه را از راهبردهای این دانشگاه اعلام کرد و از آمادگی این دانشگاه برای اجرای مشترک دوره کارشناسی ارشد علوم شناختی و رسانه با پژوهشگاه علوم شناختی خبر داد.
وی افزود گفت: تقاضای اجرای این دوره را می توان هرچه سریعتر به وزارت علوم ارائه داد تا شاهد تحصیل دانشجویانی مشترک بین دو مجموعه با هم افزایی اعضای هیات علمی و بهره‌برداری از تجهیزات و امکانات دو مجموعه باشیم.

طرح های مشترک پژوهشی
اسفندیاری افزود: علاوه بر این می‌توان اعضای هیات علمی دو مجموعه در طرح‌های پژوهشی مشترک همکاری کنند و با اجرای کارگاه‌های آموزشی با رویکرد شناختی برای دانشجویان سایر رشته‌ها و نیز کارکنان سازمان صدا و سیما روند این همکاری‌ها را گسترش دهیم.
در ادامه این نشست رییس دانشگاه صدا و سیما به همراه دکتر طهماسبی معاون پژوهشی، دکتر ساعی رییس دانشکده ارتباطات و دکتر صلواتیان و دکتر بنی‌هاشمی از اعضای هیات علمی دانشگاه از آزمایشگاه‌ها و بخش‌های مختلف پژوهشگاه علوم شناختی بازدید کردند.

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
با هدف همکاری در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری STEP
-1
قابل‌توجه پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال 1398 دانشگاه صدا و سیما
-1
 در ششمین نشست تبادل تجربیات علم جایزه بین المللی مصطفی، اندیشمندان جهان اسلام دانشگاه صدا و سیما میزبان فعالان ارتباطات علم خواهد بود.
-1
جدول زمان بندی ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون تحصیلات‌ تکمیلی سال 1398 دانشگاه اعلام شد.
-1
دومین جلسه کمیته ارتباطات علم «جایزه بین المللی مصطفی» با حضور دکتر اسفندیاری، مدیران دانشگاه و نمایندگان سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برگزار شد.
-1