تعداد بازدید : 1595 - تاریخ خبر : دوشنبه 6 دی 1395 - 10:08  
واحد آموزش مجازی
دانشگاه صدا وسیما برگزار می کند :
واحد آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما با اخذ مجوز رسمی از وزرات علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به برگزاری دوره های مهارتی در حوزه تولیدات رادیو و تلویزیون، فنی و ارتباطات نموده است.

دوره های آموزشی مهارت محور به صورت مجازی (E-Learning) بنا بر نیاز، به صورت جلسات کلاس 2 ساعته طراحی شده، و برای علاقمندان به مباحث مهارتی و تسلط بر مهارت های فنی و هنری، راه اندازی شده است. روش آموزش مجازی و استفاده از کلاس آنلاین باعث شده که تمامی علاقمندان در سراسر کشور قادر باشند بدون حضور فیزیکی در دانشگاه صدا و سیما، با بهره گیری از اساتید متبحر، موفق به گذراندن دوره ها و تسلط بر فرایند علمی و هنری موضوع دوره شوند. در برخی از دوره ها نیز بنا بر ضرورت، برای رعایت اصول آموزش تلفیقی (Blended Learning) یک کلاس حضوری 2 ساعته در نظر گرفته شده است. برای کسب اعتبار بیشتر، پس از گذراندن موفق دوره، دانشپذیران گواهی معتبر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دفتر آموزش های عالی آزاد) دریافت خواهند کرد. ذیلاً شرایط و ضوابط حضور در دوره ها، باستحضار می رسد.

الزامات تحصیلی:

1-    داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه

2-    داشتن کارت پایان خدمت سربازی (و یا معافیت از خدمت یا معافیت تحصیلی یا هر گواهی دیگری که نشاندهنده وضعیت سربازی باشد) برای داوطلبان برادر

توانایی های فنی و هنری:

1-      داشتن خلاقیت هنری و فنی مرتبط با موضوع دوره

2-      آشنایی با مبانی ابتدایی موضوع دوره (مبانی نظری تمامی دوره ها در ابتدای دوره، تدریس خواهد شد)

3-      مطالعه مستمر در زمینه موضوع دوره

امکانات فنی:

1-    داشتن اینترنت پر سرعت در حدی که بنا به ضرورت، امکان دیدن دسکتاپ استاد (Desktop Sharing) بدون اختلال و قطعی فراهم باشد. در مورد دوره هایی که تدریس نرم افزارهای گرافیکی یا صوتی مد نظر است، سرعت اینترنت باید حداقل 2Mb/s و اختصاصی (Dedicate) باشد. در این مورد حتماً با سرویس دهنده اینترنتی خود مشورت نموده و از این موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2-    در اختیار داشتن یک سیستم رایانه ای مناسب (Laptop یا PC) بهمراه یک هدست (گوشی و میکروفن)

3-    داشتن سواد کافی رایانه ای و اینترنتی و سرعت عمل در کار با هر یک (رایانه و اینترنت)

فرایند:

1-    انتخاب دوره مورد نظر از فهرست ذیل (مطالعه سرفصل های دوره و پیش نیازهای آن)

2-    کلیک دکمه ثبت نام و ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه صدا و سیما

3-    کلیک دکمه «قبول قوانین و شروع ثبت نام» و ثبت نام اولیه اینترنتی (پس از این مرحله، ایمیل تأیید لینک عضویت برای شما ارسال می شود)

4-    مراجعه به ایمیل شخصی و تأیید لینک عضویت و انجام ادامه  ی فرایند ثبت نام و ارسال مدارک (مدارک مورد نیاز: عکس پرسنلی جدید، صفحه ی اول و صفحه ی توضیحات شناسنامه، پشت و روی کارت  ملی، آخرین مدرک تحصیل و گواهی سربازی. نحوه ی ارسال مدارک بعدا توضیح خواهد داده شد)

5-     پرداخت شهریه دوره (شهریه هر دوره مقابل آن درج شده و با استفاده از کارت های بانکی از طریق درگاه اینترنتی بانک تجارت قابل پرداخت است).

6-    حضور به موقع دانشپذیر در کلاس درس مجازی (حضور و غیاب هر جلسه توسط استاد انجام می شود)

7-     انجام تکالیف مورد نظر استاد و آپلود به موقع آن در سامانه

8-    بارم بندی نمره نهایی دوره شامل این موارد است: 1- تمرین نهایی، 2- تمرین های کلاسی، 3- حضور و غیاب، 4- میزان فعالیت در کلاس مجازی، 5- میزان مشارکت در تالارهای مباحثه گروهی. (میزان نمره اختصاصی به هر آیتم بستگی به نظر استاد مربوطه دارد)

9-     رعایت اخلاق اسلامی در تعاملات اینترنتی در سیستم آموزش مجازی

10-    اجتناب از واگذاری رمز ورود به سیستم، به دیگران

نکته 1: با توجه به محدود بودن ظرفیت هر دوره، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده و همچنین شرایط دانشپذیری را داشته باشند.

نکته 2: ثبت نام اولیه در سایت و ارسال مدارک به منزله دانشپذیر شدن در دوره نبوده و هیچگونه حقی همچون اعتراض به تکمیل ظرفیت هر دوره، را برای داوطلب ایجاد نمی کند.

نکته 3: دانشپذیران، پس از پرداخت شهریه و دریافت گواهی پرداخت در سامانه، تصویر گواهی مزبور را تا پایان دوره نزد خود نگهداری کنند.

نکته 4: چنانچه دانشپذیری، پس از پرداخت وجه ثبت نام و قبل از شروع دوره از شرکت در دوره انصراف دهد، دانشگاه پس از کسر 15 درصد کل هزینه ثبت نام در دوره، الباقی را ظرف مدت یک ماه مسترد خواهد نمود. چنانچه کلاس درس شروع شده باشد (خواه دانشپذیر در آن حضور داشته باشد یا خیر)، شهریه پرداختی قابل استرداد نیست.

نکته بسیار مهم: به دانشپذیران گرامی مؤکداً توصیه می شود از آنجا که سرفصل های بخش مقدماتی، پیش نیاز دروس بخش پیشرفته هستند برای درک صحیح نکات آموزشی و جا نماندن از مباحث طرح شده در کلاس، حتماً قبل از دوره پیشرفته نسبت به گذراندن دوره مقدماتی اقدام نمایند.

مزایا:

1-    داوطلبان در صورت پذیرفته شدن در این دوره، دانشپذیر محسوب می شوند.

2-    در پایان دوره، مدرک معتبر  از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دفتر آموزش های عالی آزاد) توسط دانشگاه صدا و سیما به دانشپذیران اعطا می شود.

اطلاعات تماس:

 برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 22168691 و 22652270 در تهران تماس حاصل فرمایید.

برای ورود به صفحه ثبت نام اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
بر اساس اعلام معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه صدا و سیما به اطلاع آن دسته از دانشجویان دوره روزانه کلیه مقاطع تحصیلی (کاردانی- کارشناسی- کارشناسی ارشد) ورودی ۹۶ که...
-1
جشنواره های ملی فیلم کوتاه سایه و فیلم کوتاه روستایی و عشایری ارسباران شاهد حضور آثاری دانشجویی از دانشگاه صدا و سیما شدند.
-1
روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در خصوص انتشار اظهاراتی غیر دقیق با موضوع استخدام دانش‌آموختگان این دانشگاه اطلاعیه ای به این شرح صادر کرد.
-1
رییس دانشگاه صدا و سیما به مناسبت بازگشت همه رشته‌های این دانشگاه به دفترچه آزمون کارشناسی ارشد توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیامی به شرح ذیل صادر کرد.
-1
کلیه رشته های دانشگاه صدا و سیما به دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور بازگشت.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .