تاریخ خبر:‌دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - بازدید:‌۶۹۹
دکتر بهدادفر:
دانشکده فنی و مهندسی رسانه همطراز با دانشگاه های فنی کشور

رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه صدا و سیما، حضور استادان مطرح مهندسی و انتخاب اولویت دار این دانشکده از سوی رتبه های برتر آزمون های سراسری را نشان از اعتبار بالای علمی این دانشکده دانست.

رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه صدا و سیما، حضور استادان مطرح مهندسی و انتخاب اولویت دار این دانشکده از سوی رتبه های برتر آزمون های سراسری را نشان از اعتبار بالای علمی این دانشکده دانست.
دکتر محمد بهدادفر در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه صدا و سیما گفت: در سال های اخیر استادان بسیار خوب و متخصصی جذب دانشکده فنی و مهندسی شده اند. بطوریکه  افزایش سطح علمی دانشجویان در مقاطع مختلف کاملاً مشهود است.
وی با رد شبهه برخی افراد مبنی بر پایین بودن سطح علمی دانشکده فنی و مهندسی رسانه ادامه داد: به سادگی می توان ثابت کرد که این ادعا درست نیست. به عنوان نمونه، بسیاری از استادان و چهره های مهندسی کشور که هیأت علمی دانشگاه های خواجه نصیر، تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر هستند به عنوان داور پایان نامه های کارشناسی ارشد به این دانشگاه می آیند و بنابر اذعان ایشان، سطح پایان نامه های فنی و مهندسی دانشگاه صدا و سیما بسیار بالا و کاربردی است. عکس این جریان هم هست یعنی استادان این دانشکده نیز به عنوان داور در دیگر دانشگاه های مهندسی دعوت می شوند.
بهدادفر افزود: همچنین اگر به رتبه دانشجویان جدیدالورود بخصوص در مقطع کارشناسی ارشد رجوع شود متوجه خواهیم شد که رتبه های برتر آزمون های مهندسی، اولویت خود را در انتخاب رشته، دانشگاه صدا و سیما برگزیده اند.
رییس دانشکده فنی و مهندسی رسانه گفت: دروس فنی این دانشکده علاوه بر اینکه مصوب وزارت علوم هستند، در طراحی و تعریف آنها نیز بسیار دقت شده تا بر اساس نیاز سازمان صدا و سیما طراحی شوند. درس ها و رشته ها کاملاً هدف مند بوده و به صنعت رسانه به ویژه رسانه ملی منتهی می شود. لذا این امتیازی برای دانشکده فنی و مهندسی رسانه محسوب می شود که رشته های آن صنعت نگر و کاربردی هستند.
وی تصریح کرد: رتبه های برتر آزمون های مهندسی به دو دلیل به دانشکده فنی و مهندسی رسانه گرایش پیدا می کنند، اول به خاطر نام، نشان و سطح علمی دانشگاه صدا و سیما و دوم به سبب امنیت شغلی که برای فارغ التحصیلان دانشکده فنی مهندسی رسانه به واسطه احتمال ورود به سازمان صدا و سیما وجود دارد.
بهدادفر با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رسانه 290 نفر در مقاطع مختلف می شود، گفت: جذب دانشجو در این دانشکده علاوه بر قبولی در آزمون های سراسری، مشروط به حضور و قبولی در کمیته های تخصصی فنی و مهندسی است. به عبارتی هدف دانشکده فنی و مهندسی رسانه جذب حداکثری دانشجو برای افزایش کمّیت و تعداد نیست بلکه کیفیت و سطح دانش داوطلبان تحصیل در این دانشکده بسیار مهم است. با این رویکرد برای سال تحصیلی 98 – 1397 از بین معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت تنها 71 دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد فنی جذب شدند.
رییس دانشکده فنی و مهندسی رسانه گفت: در این دانشکده، کاردانی فنی برق و الکترونیک که قدمتی بیش از 30 سال دارد و یکی از نیازهای همیشگی رسانه بوده و هست، تدریس می شود. در مقطع کارشناسی، داوطلبان در رشته کارشناسی مخابرات با سه گرایش شامل فرستنده، صدا و تصویر و مهندسی صدا که هر ساله بنابر نیاز سازمان این اتفاق رقم می خورد. در مقطع کارشناسی ارشد نیز دو رشته مهندسی صدا و مهندسی مخابرات سیستم تدریس می شود.
بهدادفر با اشاره به وجود تفاهم نامه های همکاری میان دانشگاه صدا و سیما و دیگر معاونت های سازمان گفت: یکی از ثمرات این تفاهم نامه ها، اجرای برنامه های کارورزی دانشجویی است. نخستین بار برنامه مهارت آموزی و کارورزی در دانشکده فنی و مهندسی رسانه اجرا شد و این برنامه بیش از 30 سال قدمت دارد. کارورزی ها در دو بخش عمومی و تخصصی اجرا می شود. بخش عمومی به آشنایی با سازمان و مقررات آن مربوط شده و بخش تخصصی به مهارت آموزی فنی هر دانشجو با توجه به نوع گرایش تحصیلی ارتباط پیدا می کند.
وی به امتیاز پایان نامه های این دانشکده اشاره کرد و افزود: گزاره ای وجود دارد که می گویند بسیاری پایان نامه ها محکوم به خاک خوردن در قفسه کتابخانه ها هستند. شاید این گفته برای برخی مراکز آموزشی مصداق داشته باشد اما در دانشگاه صدا و سیما اینگونه نیست. بطور نمونه، شرط لازم برای قبولی پایان نامه ها در دانشکده فنی و مهندسی رسانه، کاربردی و مسئله محور بودن آنها است و باید به طور مستقیم به بخش فنی صنعت رسانه ارتباط داشته باشند.  
رییس دانشکده فنی و مهندسی رسانه در پایان گفت: جذب دانشجویان نخبه و با سطح علمی بالا این نوید را به مدیران سازمان صدا و سیما می دهد که در سال های آتی شاهد حضور فارغ التحصیلانی نوآور، خلاق، باانگیزه و مبتکر در بدنه سازمان باشند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
استادان گرامی آقایان دکتر احمدرضا معتمدی و عزیزالله سالاری اعضای هیئت علمی دانشگاه به مرتبه«دانشیاری» ارتقاء یافتند.
-1
جمعی از مدیران و دست اندرکاران کانون مدارس اسلامی تهران به منظور تعامل در زمینه جذب دانشجو از دانشگاه بازدید کردند.
-1
روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما به منظور تسهیل در روند انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ارشد اقدام به انتشار دفترچه معرفی رشته‌ها و دانشکده‌های دانشگاه نموده است.
-1
دکتر یاراحمدی رییس دانشکده بهداشت و جمعی از معاونان و اعضای هیئت علمی این دانشکده دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه صدا و سیما بازدید کردند.
-1
 اداره کل آموزش سازمان با همکاری دانشگاه صدا و سیما دوره کارگاهی طراحی خلاقانه جدول پخش ویژه مدیران تامین و پخش مراکز استانها را در مرکز کرمان برگزار کرد.
-1