تاریخ خبر:‌دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - بازدید:‌۷۲۳
دکتر قاضی زاده هاشمی:
با وجود دانش آموختگان دانشگاه صدا و سیما، مدیران رسانه ملی نگران جایگزینی بازنشستگان نباشند

عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: دانشگاه صدا و سیما ظرفیت بالایی در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دارد بنابراین مدیران رسانه ملی با وجود دانش آموختگان دانشگاه صدا و سیما، نگران جایگزینی بازنشستگان نباشند

عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: دانشگاه صدا و سیما ظرفیت بالایی در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد دارد بنابراین مدیران رسانه ملی با وجود دانش آموختگان دانشگاه صدا و سیما، نگران جایگزینی بازنشستگان نباشند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، دکترسید احسان قاضی زاده هاشمی با گرامی داشت آغاز فعالیت تشکل دانشجویی جامعه رسانه اسلامی در دانشگاه صدا و سیما گفت: دو موضوع را باید مدنظر داشت یکی اینکه رسانه ها اعم از رادیو و تلویزیون و فضای مجازی و اینترنتی، تحولاتی روزانه را در بخش فنی و تکنیکی تجربه می کنند و دوم اینکه جامعه ما چگونه ارزش ها و هنجارهای خود را با اینگونه تغییر و تحولات هماهنگ می کند. دانشگاه صدا و سیما بایستی در این بخش پیشرو باشد و برای خود هدف و افق روشنی را ترسیم کند. به علاوه با در اختیار داشتن استادانی مسلط، دانشجویانی آشنا به رسانه های روز را تربیت کند. در غیر این صورت، رسانه ای که افق مشخصی نداشته باشد کارایی و مخاطب خود را از دست خواهد داد.
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی افزود: در یکسال اخیر در شورای نظارت، بیش از 118 گزارش مربوط به برنامه های مختلف رسانه ملی داشته ایم. برخی گزارش ها خوب و مثبت و برخی دیگر منتقدانه هستند. نکته اینجاست که فاصله بین تفکر و اندیشه آرمان گرا و ارزشگرایی که در این دانشگاه تولید می شود تا چه اندازه با آنتن پخش صدا و سیما فاصله دارد؟
وی ادامه داد: برخی انتقادهای جدی بر آثار تولیدی رسانه ملی بخصوص سریال های تلویزیونی وجود دارد که دانشگاه صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه جریان ساز فکری می تواند آثار اندیشه ساز خود را روی آنتن تلویزیون نمایش دهد.
عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما با انتقاد از اینکه نباید رشته موسیقی در دانشگاه صدا و سیما تعطیل باشد، گفت: تعطیلی رشته موسیقی به نوعی خود تحریمی برای دانشگاه تعبیر می شود. رشته فیلم نامه نویسی هم از ضروریات این دانشگاه است. خودتحریمی تنها به امور اقتصادی محدود نمی شود بلکه خودتحریمی فرهنگی هم وجود دارد. موسیقی نیاز امروز جامعه ماست پس دانشگاه صدا و سیما نباید دچار خودتحریمی فرهنگی شود.
قاضی زاده هاشمی افزود: دانشگاه صدا و سیما باید در همه عرصه های فرهنگی مولّد باشد. نمی توان نیاز جامعه را نادیده گرفت و در این صورت این رفع نوع نیاز را عده و گروهی دیگر به عهده خواهند گرفت.
عضو فراکسیون جوانان مجلس گفت: سال گذشته قانون تعیین سقف پاداش خدمت را با سقف 230 میلیون تومان تصویب کردیم در حالی که پاداش بسیاری از وازرتخانه ها مانند آموزش پرورش شاید کمتر از 100 میلیون تومان باشد. قبل از ابلاغ این قانون نزدیک به 800 نفر از مدیران وزارت نفت با پاداش های 600 تا 800 میلیون و در بانک مرکزی تا سقف یک میلیارد تومان، خود را بازنشسته کردند. البته با آغاز سال جدید دوباره به شغل خود بازگشتند.
وی تاکید کرد: عده ای منفعت طلب هستند که به هر صورتی شده می خواهند قانون را دور بزنند و منافع خود را حفظ کنند. بسیاری از مدیران ارشد با گرایش های مختلف در زمان تصویب و ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان، مخالفت ها و مقاومت هایی را از خود نشان می دادند. حجم گسترده ای از نیروهای بازنشسته در سطوح مختلف ادارات و سازمان ها وجود دارد که نزدیک به 200 نفر آنان را مقاماتی مانند معاون وزیر و استاندار و سفیر شامل می شود.
قاضی زاده گفت: به نظر من سخنان اخیر مقام معظم رهبری در استادیوم آزادی و در جمع جوانان بسیجی و تأکید ایشان بر اهمیت حضور جوانان در عرصه های مختلف انقلاب مهر تأییدی بر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: برخی افراد ممکن است دچار خبط و خطا شوند و به پاک کردن برخی از سنوات خود در نهادهای مختلف باشند که اعلام می کنم این کار نه تنها عملی مجرمانه است بلکه تمام سنوات خدمت توسط دیوان محاسبات قابل پیگیری است و نمی توان برخی از سال های خدمات را پاک کرد.
عضو هیأت نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: بسیاری با تصویب این قانون از مجلس دلخور شدند که این دلخوری حتی در برخی از مدیران سازمان صدا و سیما هم دیده شد. به مدیران رسانه ملی توصیه می کنم که صدا و سیما به هیچ عنوان کمبود نیرو ندارد و با این نیروهای جوان و با استعدادی که دانشگاه صدا و سیما تربیت می کند جای نگرانی برای جایگزین شدن نیروهای قبلی وجود ندارد.
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: طبق قانون سن بازنشستگی در صدا و سیما 25 سال خدمت سازمانی است حتی اگر این قانون اصلاح شود و به 30 یا 35 سال افزایش یابد، نسل آینده کارکنان صدا و سیما را شامل می شود و کارکنان قبلی طبق همان قانون 25 سال بازنشسته خواهند شد.
وی گفت: برخی از افراد که در سن بازنشستگی هستند اشکال می کنند که حکمی برای ایشان صادر نشده است. چنانچه دیوان محاسبات بخواهد برای رفع این شبهه ورود کند قانون منع بکارگیری را با قانون همان سازمان مربوطه، کنار هم می بیند به عبارتی دو حکم یعنی یکی حکم بازنشستگی و دیگری حکم منع بکارگیری صادر خواهد شد.
نماینده مردم فریمان در پایان گفت: امیدوارم سازمان صدا و سیما نه تنها خود عامل این قانون باشد بلکه منشأ اثر مثبتی در مسیر اطلاع رسانی و اجرای صحیح این قانون باشد. جوانان دهه 50 ، 60 و 70 هم در بیان و هم در عمل نیاز به امید دارند. در بیان همان که گفته می شود و در عمل اجرای قوانین امیدبخش مانند همین قانون منع بکارگیری بازنشستگان. چرا که ادامه این انقلاب به دست جوانان خواهد بود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
دکتر احسانی مدیر شبکه نسیم با حضور در مراسم رونمایی برنامه «نمای نو» ضمن تقدیر از دانشجویان عوامل تولید این مجموعه بر ضرورت ارتباط بیشتر تاکید کرد.
-1
نشست رونمایی از برنامه «نمای نو» تولید دانشجویی با حضور دکتر اسفندیاری و دکتر احسانی مدیر شبکه نسیم و جمعی از مدیران شبکه نسیم و کانال نمایش برگزار شد.
-1
نشست آموزشی «بررسی راهکارهای مقابله با خبر جعلی» با محوریت پایان نامه یکی از دانشجویان دانشگاه در اداره پژوهش های خبری معاونت سیاسی برگزار شد.
-1
بخش عملی دوره آزاد گویندگی و فن بیان به همت مدیریت آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه برگزار شد.
-1
 بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده و موافقت رییس محترم سازمان، میزان کمک هزینه پایان نامه و پرداخت عیدی و بن کتاب افزایش قابل توجهی یافته است.
-1