تعداد بازدید : 420 - تاریخ خبر : سه شنبه 20 شهریور 1397 - 05:03  
بررسی راهکارهای ایجاد رشته فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما

در نشستی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری و دانشگاه خواجه نصیرطوسی به میزبانی دانشگاه صدا و سیما، راهکارهای تاسیس رشته تحصیلی فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما بررسی شد.

در نشستی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری و دانشگاه خواجه نصیرطوسی به میزبانی دانشگاه صدا و سیما، راهکارهای تاسیس رشته تحصیلی فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در این نشست سه جانبه آقایی، نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر تقی راد، معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر طوسی و دکتر صادقی نیارکی، مدیرگروه رشته فناوری فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرطوسی میهمان دکتر شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صداوسیما بودند.

در این جلسه راهکارهای توسعه و گسترش رشته فناوری فرهنگی با مشارکت دانشگاه صداوسیما بررسی شد. همچنین با توجه به امکانات، سرمایه علمی و تعامل جدی دانشگاه صداوسیما با بخش صنعت تلویزیون، مقرر شد کارگروه مشترکی برای بررسی و تنظیم تفاهم نامه همکاری علمی جهت توسعه رشته فناوری فرهنگی تشکیل گردد.

در پایان جلسه مدیران دانشگاه خواجه نصیر طوسی از استودیوها و لابرتوارهای دانشگاه صداوسیما بازدید کردند.

یادآور می شود رشته فناوری فرهنگی، یکی از رشته های جدید و بینارشته ای است که دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری با هدف جذب در صنایع خلاق، راهکارهای توسعه فرهنگی با استفاده از تکنولوژی های نوین را می آموزند. با توجه به تجربه موفق کشور کره جنوبی درعرصه سیاست گذاری فرهنگی و حمایت از صنعت فرهنگ، هم اکنون دوره دکتری مشترکی با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری ایران در دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه کائس کره جنوبی دررشته فناوری فرهنگی ایجاد شده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
مدیر سابق شبکه تهران مهمترین نیاز اصلی رادیو و تلویزیون ایران را ترجمه محتوای فرهنگ و ادبیات غنی ایرانی اسلامی و انتقال آن به بخش برنامه سازی دانست.
-1
دانشگاه صدا و سیما با همکاری اداره کل پژوهش های اسلامی صدا و سیما برگزار می کند.
-1
آمریکا، طرحی از «آینده جهان» دارد که سال هاست آن را پیگیری می کند. او خود را اتوپیای جهان می پندارد، از همین رو به استقبال «علوم استراتژیک» می رود و در پی « نظم...
-1
فیلم داستانی « برای فروش» یا « for sale » به کارگردانی علی بناییان، از دانش آموختگان دانشگاه صدا و سیما به عنوان بهترین فیلم داستانی جشنواره جهانی فیلم ویمبلدون...
-1
اشتراک بانک مقالات کنفرانس ها و ژورنال های داخلی(سیویلیکا) و عضویت دانشگاه صدا و سیما در پایگاه نورمگز برای یکسال دیگر تمدید شد.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .