تاریخ خبر:‌سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - بازدید:‌۶۹۶
بررسی راهکارهای ایجاد رشته فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما

در نشستی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری و دانشگاه خواجه نصیرطوسی به میزبانی دانشگاه صدا و سیما، راهکارهای تاسیس رشته تحصیلی فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما بررسی شد.

در نشستی با حضور نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری و دانشگاه خواجه نصیرطوسی به میزبانی دانشگاه صدا و سیما، راهکارهای تاسیس رشته تحصیلی فناوری فرهنگی در دانشگاه صدا و سیما بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در این نشست سه جانبه آقایی، نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر تقی راد، معاون بین الملل دانشگاه خواجه نصیر طوسی و دکتر صادقی نیارکی، مدیرگروه رشته فناوری فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرطوسی میهمان دکتر شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صداوسیما بودند.

در این جلسه راهکارهای توسعه و گسترش رشته فناوری فرهنگی با مشارکت دانشگاه صداوسیما بررسی شد. همچنین با توجه به امکانات، سرمایه علمی و تعامل جدی دانشگاه صداوسیما با بخش صنعت تلویزیون، مقرر شد کارگروه مشترکی برای بررسی و تنظیم تفاهم نامه همکاری علمی جهت توسعه رشته فناوری فرهنگی تشکیل گردد.

در پایان جلسه مدیران دانشگاه خواجه نصیر طوسی از استودیوها و لابرتوارهای دانشگاه صداوسیما بازدید کردند.

یادآور می شود رشته فناوری فرهنگی، یکی از رشته های جدید و بینارشته ای است که دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری با هدف جذب در صنایع خلاق، راهکارهای توسعه فرهنگی با استفاده از تکنولوژی های نوین را می آموزند. با توجه به تجربه موفق کشور کره جنوبی درعرصه سیاست گذاری فرهنگی و حمایت از صنعت فرهنگ، هم اکنون دوره دکتری مشترکی با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری ایران در دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه کائس کره جنوبی دررشته فناوری فرهنگی ایجاد شده است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما نشست ها و کارگاه‌های دانشگاهی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در دانشگاه صدا و سیما برگزار خواهد شد.
-1
نشست تخصصی رسانه و بحران با محوریت بررسی عملکرد رسانه در حادثه سیل نوروز ۹۸ در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد.
-1
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما در آخرین هفته اسفند ماه ۹۷ با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دانشکده‌های ارتباطات و دین و رسانه دانشگاه صدا و سیما، برنامه...
-1
نشریه علمی - ترویجی «مطالعات بینا رشته‌ای ارتباطات و رسانه» وابسته به دانشگاه صدا و سیما که دو شماره نخست آن برای تایید اعتبار به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ا...
-1
هشتاد درصد دانش آموختگان دانشگاه صداوسیما جذب شده اند
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .