تاریخ خبر:‌یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - بازدید:‌۴۱۹۲
قابل توجه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری 1397
راهنمای معرفی رشته های تحصیلی و سایر شرایط و ضوابط تحصیل در دانشگاه صدا و سیما اعلام شد

دانشگاه صدا و سیما یک دانشگاه دولتی وابسته به سازمان صدا و سیما است که نزذیک به  ۵۰سال سابقه داشته و با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای خدمت در واحدهای مختلف این سازمان و فضای رسانه ای کشور فعالیت می کند.

دانشگاه صدا و سیما یک دانشگاه دولتی وابسته به سازمان صدا و سیما است که نزذیک به  ۵۰سال سابقه داشته و با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد برای خدمت در واحدهای مختلف این سازمان و فضای رسانه ای کشور فعالیت می کند.

این دانشگاه از طریق آزمون سراسری بصورت شرایط خاص و از بین معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت پس از مصاحبه علمی، تخصصی و عمومی در رشته های ذیل برای سال ۹۷دانشجو می پذیرد.

1 - رشته کارشناسی کارگردانی تلویزیون، دوره روزانه کدرشته (14103)
2 - رشته کارشناسی کارگردانی تلویزیون، نوبت دوم کدرشته (14105)
3 -رشته کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال، دوره روزانه کدرشته (14102)
4 - رشته کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال، نوبت دوم کدرشته (14104)
5 - رشته کارشناسی مهندسی برق، دوره روزانه کدرشته (10537)
6 - رشته کارشناسی مهندسی برق، نوبت دوم کدرشته (10539)
7 -رشته کاردانی فنی برق، دوره روزانه کدرشته (10538)
8 - رشته کارشناسی روزنامه نگاری، دوره روزانه کدرشته (13383)
9 -رشته کارشناسی روزنامه نگاری، نوبت دوم کدرشته (13384)

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی هنر برای اطلاع و انتخاب رشته های کارشناسی کارگردانی تلویزیونی و کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال به صفحه 17 دفترچه شماره 2 راهنمای انتخاب رشته، داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی برای اطلاع و انتخاب رشته های کارشناسی مهندسی برق و کاردانی فنی برق به صفحه 34 دفترچه مربوطه و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی برای اطلاع و انتخاب رشته کارشناسی روزنامه نگاری به صفحه 25 دفترچه راهنمای انتخاب رشته شماره 2 مراجعه نمایند.
همچنین داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب اطلاع از شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی این دانشگاه به سایت سنجش بخش پیوست ها صفحه 9 مراجعه کنند.

نکات مهم
■ × با توجه به اینکه رتبه های قبولی در دانشگاه هرساله متغیر است، نمی توان آنرا تنها معیار قبولی و یا عدم قبولی تلقی نمود. بنابراین علاوه بر نمره علمی آزمون سراسری, سطح علمی، توانمندی و آگاهی داوطلبان در مراحل مصاحبه (علمی و عمومی) و دارا بودن شرایط و ضوابط اختصاصی دانشگاه نیز مدنظر می باشد.
■ × در حال حاضر مصاحبه حضوری در 2 بخش علمی و عمومی است. در بخش علمی سوالات مربوط به دروس تخصصی مرتبط به رشته های هریک از گروه های آزمایشی، تجارب، مهارت ها و فعالیت های علمی و عملی است. همچنین در بخش عمومی مربوط به سوالات فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و دینی است.
■ × پذیرفته شدگان, به گزینش سازمان معرفی ومراحل تایید گزینش را طی خواهند کرد.
■ × به دانشجویان دوره روزانه (به غیراز استان تهران و البرز)خوابگاه تعلق می گیرد.
■ × به دانشجویان دوره روزانه کمک هزینه تحصیلی و هدیه ازدواج برابر ضوابط تعلق می گیرد.
■ × بهره مندی از امکانات صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویان روزانه و شبانه برابر ضوابط فراهم است.
■ × در صورت نیاز سازمان صدا و سیما و احراز شرایط علمی و صلاحیت عمومی جهت معرفی دانش آموختگان از سوی کمیته امتیازبندی دانشگاه فارغ التحصیلان دوره های روزانه موظف هستند در هر یک از مراکزی که سازمان تعیین کند به انجام تعهد خدمت به میزان دو برابر مدت تحصیل بپردازند.

باتوجه به اینکه دانشگاه صدا و سیما به صورت شرایط خاص پذیرش دانشجو دارد لذا داوطلبان می بایست به دقت دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نموده و بر اساس اولویت و علاقمندی خود نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
به عنوان مثال اگر داوطلبی در یکی از کدرشته ها و در هر اولویتی پذیرش شود، سازمان سنجش به اولویت های بعدی او ترتیب اثر نخواهد داد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و رییس دانشگاه صدا و سیما از استادان گروه رادیو دانشگاه صدا و سیما و برگزیدگان بخش رادیو « رویداد هنری رادیو» تجلیل ش...
-1
به همت بسیج دانشجویی و با حضور مسئولان دانشگاه صداوسیما، خانواده معظم شهدا و ایثارگران مراسم تجلیل از مادران شهدا در دانشگاه صداوسیما برگزار شد.
-1
عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما معتقد است در جهان رسانه ای امروز، رادیو از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که هیچ رسانه ای از آن بهره مند نیست.
-1
سردبیر سینماگرام « عبور از ایدئولوژی » را آسیب اصلی جشنواره سی و هفتم فیلم فجر دانست و گفت: فیلم های خوب جشنواره فجر امسال بیشتر یک اتفاق بود تا نتیجه سیاست‌گذا...
-1
دکتر ایوبی دانشگاه صدا و سیما را پرچم دار اخلاق در رسانه توصیف کرد و گفت: کمیسیون ملی یونسکو آمادگی دارد تا همکاری‌های علمی، فرهنگی و رسانه ای گسترده ای با این ...
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .