تعداد بازدید : 329 - تاریخ خبر : سه شنبه 21 فروردین 1397 - 06:09  
قابل توجه دانشجویان؛
مصوبات جدید آموزشی دانشگاه صدا و سیما اعلام شد

دو مصوبه مهم در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صداوسیما نهایی، تصویب و ابلاغ شد.

دو مصوبه مهم در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه صداوسیما نهایی، تصویب و ابلاغ شد.

در آخرین روزهای سال ۹۶ در جلسه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه که با حضور معاون آموزش و پژوهش، رؤسای دانشکده‌ها، مدیر تحصیلات تکمیلی و معاونین آموزش و پژوهش دانشکده‌ها برگزار شد، پس از بحث و بررسی موضوعات مرتبط با روند بررسی تک‌برگی و پروپوزال‌های دانشجویان و نیز دستورالعمل‌های وزارت علوم درخصوص چگونگی نگارش پایان‌نامه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی، دو تصمیم اتخاذ و به شرح زیرمصوب شد.

۱- با توجه به گزارش ارائه شده توسط مدیریت تحصیلات تکمیلی درخصوص طولانی بودن فرآیند تصویب فرم تک‌برگی و پروپوزال و مشکلات ناشی از آن، پس از بحث و بررسی موضوع در شورا، مقرر شد فرآیند تصویب تک‌برگی حذف و به جای آن، دانشجو با هماهنگی با استاد راهنما ضمن انتخاب موضوع پایان‌نامه، پس از مشورت با مدیر گروه، درخصوص تکراری و یا جدید بودن عنوان و همچنین تناسب عنوان پژوهش با نیاز سازمان، نسبت به نگارش پروپوزال زیرنظر استاد راهنما و مشاوراقدام نماید. این مصوبه از ابتدای سال 97 لازم‌الاجرا است. ضمناً گردش کار تصویب پروپوزال که در دست تهیه است، پس از نهایی شدن در ابتدای سال آینده به دانشکده‌ها و گروه‌ها ابلاغ می‌شود.

۲- با توجه به دستورالعمل نگارش پایان‌نامه و ارائه تمپلیت‌های مناسب نگارش توسط وزارت علوم به دانشگاه‌ها، مقرر شد این آئین‌نامه بر روی سایت دانشگاه قرار گرفته و در اطلاعیه‌ای به دانشجویانی که از تاریخ اول خرداد 97 دفاع خواهند کرد، اعلام شود تا پایان‌نامه را بر مبنای آئین‌نامه جدید و تمپلیت‌های ارائه شده تنظیم نمایند. مهم‌ترین نکات در این آئین‌نامه، رعایت نکات ویرایشی، چاپ دورو و صحافی به صورت قطع وزیری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما دکتر نعمتی معاون آموزش و پژوهش دانشگاه گفت: با بررسی‌های بعمل آمده و اعلام تحصیلات تکمیلی و برخی از دانشجویان، روندبررسی تک‌برگی‌ها و بعضاً پروپوزال‌ها طولانی بوده که مشکلاتی را در سیستم آموزشی دانشگاه و برای دانشجویان به همراه آورده است، به همین دلیل پس از بحث‌های متعدد تصمیم بر این شد که ارائه تک‌برگی از سوی دانشجویان که عمدتاً فاقد هرگونه اطلاعات نسبت به موضوع است، حذف و دانشجویان با همراهی دقیق استادان راهنما، مدیر گروه و تحصیلات تکمیلی از ابتدا بر روی پروپوزال متمرکز شوند و پس از اطمینان از موضوع با توجه به نیاز سازمان و نگارش دقیق پروپوزال، آنرا برای بررسی به گروه و دانشکده ارائه نمایند.

وی افزود: با پیش‌بینی انجام شده، حذف تک‌برگی روند تصویب پروپوزال و دفاع از پایان‌نامه را حدود دو ماه سرعت خواهد بخشید.

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه درخصوص دستورالعمل نگارش پایان‌نامه که از سوی وزارت علوم در سال گذشته به دانشگاه‌ها اعلام شده است، افزود: بهره‌گیری از دستورالعمل ابلاغ شده از سوی وزارت علوم درخصوص نگارش پایان‌نامه اولاً موجب رعایت نکات ویرایشی، ادبی و علمی در نگارش خواهد شد، در ثانی در کاهش مصرف کاغذ و شکل پایان‌نامه به صورت یکسان مؤثر است.

وی در پایان تصریح کرد: دو مصوبه مذکور به دانشکده‌ها ابلاغ شده تا مصوبه اول از ابتدای سال جاری اجرایی شود و مصوبه دوم نیز برای دانشجویانی که از ابتدای خرداد سال ۹۷ دفاع خواهند کرد، لازم‌الاجرا خواهد بود و از دانشکده ها انتظار می رود که در اجرای دو مصوبه، همکاری لازم را با تحصیلات تکمیلی انجام دهند.

لازم به ذکر است دستورالعمل نگارش پایان‌نامه و ارائه تمپلیت‌های مناسب نگارش بر روی سایت دانشگاه قرار گرفته است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
جلسه « کمیته معرفی دانش آموختگان به سازمان» امروز دوشنبه 2 / 7 / 97 در معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه برگزار شد.
-1
رییس دانشگاه صدا و سیما گفت: در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی شاهد طرح سوالاتی جهت دار و بعضاً به ظاهر دلسوزانه از سوی شبکه های ماهواره ای و حتی برخی سلبریتی ها...
-1
رییس دانشگاه صدا و سیما از احمدرضا درویش به پاس 4 دهه تلاش هنری در تلویزیون و سینمای ایران تجلیل و قدردانی کرد و نشان استاد افتخاری این دانشگاه را به او اعطاء ک...
-1
دکتر میرباقری تلویزیون ایران را تأثیرگذارترین رسانه میان مردم دانست و گفت: بیش از هشتاد درصد مردم کشور مخاطب تلویزیون جمهوری اسلامی ایران هستند.
-1
آیین نکوداشت و آغاز سال تحصیلی 98 - 1397 دانشگاه صدا و سیما روز اول مهر، ساعت 10 صبح در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار می شود.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .