تعداد بازدید : 1524 - تاریخ خبر : دوشنبه 18 دی 1396 - 11:43  
روابط عمومی
کارگاه پیشرفته فیلم سازی استاد احمد رضا درویش در دانشگاه صدا و سیما
دانشجویان دانشگاه صدا و سیما با حرفه آموزی تخصصی استاد احمدرضا درویش، کارگردان جریان‌ساز و صاحب سبک کشور فیلم می‌سازند.

دانشجویان دانشگاه صدا و سیما با حرفه آموزی تخصصی استاد احمدرضا درویش، کارگردان جریان‌ساز و صاحب سبک کشور فیلم می‌سازند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، احمدرضا درویش استاد افتخاری دانشگاه صدا و سیما و کارگردان برجسته و نام آشنای میهن اسلامی، صاحب نشان افتخاری "جهادگر عرصه فرهنگ و هنر" کشور و کارگردان فیلم های معروف دوئل، کیمیا، سرزمین خورشید و رستاخیز  در قالب کارگاه های مهارت افزایی فیلم کوتاه به دانشجویان دانشگاه صدا و سیما کمک می کند تا فیلم های خودشان را به صورت حرفه ای بسازند.

دکتر کاظم نظری معاون آموزش پژوهش و فن آوری دانشکده تولید رادیو تلویزیون دانشگاه صدا و سیما گفت: دردوره جدید مدیریت دانشگاه و در قالب طرح ابداعی این دانشکده برای مهارت افزایی میدانی دانشجویان، بیست و چهار دانشجو  در کلاس حرفه  آموزی استاد احمدرضا درویش در هشت جلسه سه ساعته آموزش می‌بینند و پس از آن با هدایت و نظارت ایشان هر یک، فیلمی  کوتاه، خواهند ساخت که قابلیت عرضه و پخش در شبکه های سراسری را خواهد شد.

چینش، تدوین و الحاق مجموع این فیلم های مستقل در قالب یک فیلم واحد و بلند هم از اهداف طرح مهارت افزایی دانشجویان است.

استاد احمدرضا درویش، در نخستین جلسه آموزش مفهومی فیلمنامه نویسی در سالن ورک شاپ دانشگاه صدا و سیما، کلیات نگارش فیلم تلویزیونی، شیوه های ایده پردازی و پیش تولید فیلم کوتاه را آموزش داد و قرار شد هر یک از دانشجویان ایده خود را با هدف ترویج سبک زندگی ایرانی، اسلامی از مضامین غنی فرهنگ و ادب فارسی در دیوان اشعار شعرای معروف، مانند مولانا، شمس، سعدی و حافظ انتخاب کند.

آماده‌سازی امور پیش تولید، برنامه ریزی تولید، برآورد مالی و فنی پروژه، تعیین، تصویب و تخصیص بودجه، تامین تجهیزات تصویربرداری و تعیین تیم های تولید نماهنگ و موسیقی فیلم، بازبینی اماکن تصویربرداری ومدیریت و هدایت و پشتیبانی لجستیکی طرح  از جمله موضوعاتی است که استاد احمدرضا درویش کارگردان خوشنام و بلندآوازه کشورمان افزون بر انتقال مفاهیم محتوایی و تخصصی با بهره گیری از تجربیات ارزشمند ۳۵ ساله میدانی خود در عرصه فرهنگ و هنر و تولید فیلم کشور به دانشجویان دانشگاه صدا و سیما آموزش خواهد داد.  

افزایش انگیزه و شناسایی استعدادهای هنری دانشجویان دانشگاه صدا و سیما و ایجاد فرصت برای دسترسی به آخرین دستاوردهای علمی و کسب تجربیات حرفه ای فیلم سازی از محضر استادان به نام و اهل فن کشور از جمله اهداف برگزاری کارگاه مهارت افزایی فیلم کوتاه در دانشگاه صدا و سیماست.

پیش از استاد احمد رضا درویش، استاد داوود میرباقری نیز به عنوان استاد افتخاری دانشگاه صدا و سیما معرفی شده بود.

دانشگاه صدا و سیما در دانشکده تولید رادیو و تلویزیون، حدود ۲۳۰ دانشجو دارد که در رشته‌های تهیه کنندگی و کارگردانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با گرایش های نمایش و مستند مشغول تحصیل اند که باید با کسب مهارت های میدانی دوران تحصیل به نیازهای حرفه ای رسانه ملی در آینده پاسخ دهند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
آخرین اخبار
دکتر میناوند عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما به مرتبه علمی « دانشیاری » ارتقاء یافت.
-1
آیت الله صدیقی در جمع دانشجویان دانشگاه صدا و سیما گفت: شما جوانان قدر ایام جوانی را بدانید چرا که سیرالی الله در جوانی آسان تر است.
-1
مراسم روز دانشجو با حضور استاد رحیم پور ازغدی در دانشگاه صدا و سیما برگزار می شود.
-1
روز دانشجو در دانشگاه صدا و سیما با توزیع گل و شیرینی میان دانشجویان گرامی داشته شد.
-1
درس اخلاق استاد آیت الله کاظم صدیقی در دانشگاه صدا و سیما برگزار می شود.
-1
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صدا و سیما می باشد .