تاریخ خبر:‌چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - بازدید:‌۲۴۳۶
فارغ التحصیل دانشگاه، کارگردان سریال شبکه 2

سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در حال حاضر از آنتن شبکه 2 سیما درحال پخش است. خردمندان فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه صدا و سیما در سال 1386است.


سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در حال حاضر از آنتن شبکه 2 سیما درحال پخش است. خردمندان فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه صدا و سیما در سال 1386است.
خردمندان نخستین فیلم بلند سینمایی خود را در سال ۱۳۹۵ با عنوان »بیست و یک روز بعد«کارگردانی کرد که در بخش مسابقه سودای سیمرغ سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشت و نامزد بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.
سریال «از سرنوشت» در سه فصل تهیه شده است خردمندان کارگردانی فصل اول و سوم این مجموعه تلویزیونی را به عهده دارد. فصل سوم با اندکی وقفه در ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.این مجموعه اولین کار تلویزیونی وی می‌باشد.


داستان این مجموعه، زندگی دو دوست را از کودکی تا میانسالی روایت می¬کند. ایده سریال بر اساس داستانی از محمدمهدی سلطانی است. خردمندان داستان سریال «از سرنوشت» را مشابه فیلمنامه سینمایی اش در فیلم"بیست و یک روز بعد" عنوان کرد که در نهایت منجر به قبول کارگردانی این مجموعه شد.
کارگردان مجموعه «از سرنوشت» در گفتگوبا خبرنگار روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما گفت: دانشگاه صدا و سیما فرصت بسیار خوب برای تجربه اندوزی است،گفت:هیچ دانشگاهی در کشور به اندازه دانشگاه صدا و سیما امکانات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری ندارد همچنین کتابخانه دانشگاه بسیار غنی و قوی است.
وی در ادامه افزود: «البته در همه دوره‌ها کمبود و مشکلات وجود دارد اما آنچه دانشگاه صدا و سیما را از سایر دانشگاه‌ها متمایز می‌کند وجود اساتید برجسته ای است که دانشجویان می توانند از تجربه و دانش آنها بهرمند شوند».
ایشان به دوران دانشجویی خود اشاره کرد و گفت: حمایت های دانشگاه زمینه حضور اساتید برجسته را فراهم می‌کرد و البته دانشجویان هم با تلاش و پیگیری از حضور چنین هنرمندانی استقبال می‌کردند. اساتیدی همچون نادر طالب زاده،محمدحسین تمجیدی،محمد مهدی عسگرپور،بهروز افخمی و...
خردمندان با بیان اینکه در دهه 80 دانشجویان دانشکده تولید با حمایت رئیس دانشکده ومعاون فرهنگی دانشجویی توانستند جشنواره ای بنام جشنواره فیلم های خودمانی برگزار کنند. این جشنواره به نوعی فستیوال داخلی بود اما زمینه بسیار خوبی را برای بروز استعدادها فراهم کرد کسانی که با ارائه آثار خوب و حرفه ای دیده شدند و آن جشنواره نقطه عطفی برای بروز استعدادهای دانشجویان شد.
کارگردان سریال «از سرنوشت» تغییر دید آموزشی دانشگاه از ارائه دروس به شکل تئوری به سمت کار عملی و تخصصی را بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: فوکوس بر روی دروس و آموزشهایی که به حوزه کاری دانشجو در آینده مربوط می‌شود در موفقیت آنان سهم زیادی دارد.
خردمندان در پایان سخنانش عوامل اصلی موفقیت دانشجویان را خودسازی،مطالعه،غنیمت دانستن زمان و وقت ،تلاش و اراده مطرح کرد و گفت:ما در زمان دانشجویی با وجود بعضی نارسایی‌ها مطالبه گر و پیگیربودیم و از هیچ تلاشی برای رسیدن به هدف خسته نمی‌شدیم با انتشار نشریه ای به نام «سیما نما» مطالبات خود را به گوش مسئولان می رساندیم و بالطبع آنان هم پیگیر و پاسخگو بودند.با کانون‌های فیلم سازی سایر دانشگاهها ارتباط داشتیم و فیلم های موفق سینماهای مطرح دنیا را می دیدیم و تحلیل تخصصی می‌کردیم.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
دوره دانش افزایی مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه صدا و سیما در تاریخ 17 بهمن 1398در سالن همایش‌های هتل پارسیای قم برگزار شد.
-1
همایش علمی " رسانه ملی و تبلیغات بازرگانی" 10 تا 12 خردادماه سال 99 در دانشگاه صداوسیما برگزار خواهد شد. مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم ...
-1
گاهی تأثیری که کارهای هنری در ساختن هویت افراد، به خصوص جوانان می‌گذارد از صدها کتاب و دانشگاه بیشتر است. تماشای یک فیلم می تواند فرهنگ یک نسل را عوض کند و این ...
-1
کارگاه جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن به همت واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما و با اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگ...
-1
موافقت رئیس سازمان صدا و سیما با استخدام دانشجویان ممتاز نوبت دوم
-1