تاریخ خبر:‌سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - بازدید:‌۸۹۶
اولین دوره رشته «علوم شناختی و رسانه» در دانشگاه صداوسیما

 اولین گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در رشته «علوم شناختی و رسانه» که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و به صورت مشترک بین دانشگاه صداوسیما و موسسه آموزش عالی علوم شناختی برگزاری می‌شود، مشغول به تحصیل شده اند.

 اولین گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در رشته «علوم شناختی و رسانه» که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و به صورت مشترک بین دانشگاه صداوسیما و موسسه آموزش عالی علوم شناختی برگزاری می‌شود، مشغول به تحصیل شده اند.

اسفند ماه سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه صداوسیما و موسسه آموزش عالی علوم شناختی در خصوص توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه حوزه دانشی نوین علوم شناختی و رسانه به امضا رسید. با پیگیری‌های دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه، تعداد 14 نفر از داوطلبان به عنوان اولین گروه از دانشجویان مشترک کارشناسی ارشد رشته «علوم شناختی و رسانه» جذب شدند.
این رشته که برنامه درسی آن در سال 1395 به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده بود به دلیل ماهیت بین‌رشته‌ای و جدید آن، تاکنون مجوز اجرا در هیچ موسسه را دریافت نکرده بود؛ اما با حمایت‌های ویژه ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و همکاری تنگاتنگ دانشگاه صداوسیما و موسسه آموزش عالی علوم شناختی، مجوز اجرای آن صادر و سری اول دانشجویان این رشته، در سال تحصیلی جاری از طریق آزمون کارشناسی‌ارشد سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش شدند.
مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته کلاس‌های این دوره به صورت مشترک در محل دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما و موسسه آموزش عالی علوم شناختی برگزار می‌شود و برای تدریس دروس این رشته نیز از اساتید هر دو موسسه استفاده خواهد شد.
ابتدای سال تحصیلی جاری دانشجویان پذیرفته شده، در دانشگاه صداوسیما حضور یافتند و با دکتر اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما و دکتر شاکری‌نژاد رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دیدار کردند. دکتر اسفندیاری در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به دانشجویان ورودی جدید، به تبیین اهمیت این حوزه نوین دانشی برای سازمان صداوسیما پرداخت و گفت : «دانشگاه صداوسیما در راستای تحول و به‌روزرسانی محتوا و سرفصل‌های آموزشی خود و براساس تاکیدات ریاست سازمان صداوسیما، توجه ویژه به این حوزه را در دستور خود قرار داده و از تمامی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود برای توسعه آموزشی و پژوهشی دانش نوین و کاربردی علوم شناختی در حوزه‌های رسانه‌ای و ارتباطی استفاده خواهد کرد.»
علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته می‌توانند با شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی از روز شنبه 18 آبان 98 آغاز به کار کرد
-1
به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت ...
-1
به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سرافزار اسلام و فرماندهان عالی‌مقام مقاومت جهانی علیه استکبار و صهیونیسم، هیات رئیسه دانشگاه صداوسیما تالارهای اجتماعات و جل...
-1
ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی، به اطلاع می رساند فردا دوشنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۸ دانشگاه صداوسیما تعطیل خواهد بود.
-1
شهادت سردار دلیر اسلام. شهید حاج قاسم سلیمانی را به محضر امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت عرض می نمائیم.
-1