تاریخ خبر:‌یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - بازدید:‌۴۶۷
برگزاری ارائه شفاهی مقالات شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه، در دانشگاه صداوسیما

دکتر محمد بهداد فررئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه صدا و سیمابرگزاری بخش ارائه شفاهی مقالات در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه را براساس نیازهای سازمان صدا و سیما دانست و در رفع بخشی از خلاء ارتباط دانشگاه با صنعت موثر ارزیابی کرد.


دکتر محمد بهداد فررئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه صدا و سیمابرگزاری بخش ارائه شفاهی مقالات در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه را براساس نیازهای سازمان صدا و سیما دانست و در رفع بخشی از خلاء ارتباط دانشگاه با صنعت موثر ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دومین روز از ارائه شفاهی مقالات شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه، یکشنبه 19 آبان در محل دانشگاه صداو سیما برگزار شد. دکتر محمد بهدادفر عضو کمیته علمی اجلاس شانزدهم که ارزیابی مقالات ارائه شده را نیز برعهده دارد با اشاره به سطح مقالات در این دوره گفت: در مقایسه با سال‌های گذشته سطح مقالات ارائه شده به نسبت بهتر است. امسال همکاران معاونت فنی موفق به جذب حمایت isc (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) و ieee (موسسه مهندسان برق و الکترونیک) شدند که به ارزشمند شدن و افزایش اعتبار ارائه شفاهی مقالات کمک کرد.
رئیس دانشکده فنی مهندسی در خصوص تاثیر برگزاری اجلاس شانزدهم در ایجاد تعامل بیشتر بین صنعت و دانشگاه افزود: با نگاه به برگزاری رویدادهای مشابه در دنیا می‌بینیم که کنفرانس‌های معتبر و ارزشمند بر اساس نیازهای صنعت برگزار می‌شود. در این اجلاس هم بخش ارائه شفاهی مقالات براساس نیازهای سازمان صدا و سیما برگزار می‌شود. درواقع مقالاتی که ارائه شده متناسب با نیاز سازمان هستند. اگر برنامه‌ریزی‌های درستی هم برای استفاده سازمان از نتایج این مقالات انجام شود، بخشی از خلا ارتباط دانشگاه با صنعت که درکشور ما وجود دارد مرتفع می‌شود. درنهایت به اشتغال و تولید ملی می‌انجامد.

وی تاکید کرد: ارائه شفاهی مقالات در سال‌های گذشته به شکل محدودتری انجام می‌شد اما در این دوره ارائه به شکل گسترده دراین ابعاد برای اولین بار اتفاق می‌افتد(ارائه شفاهی 29 مقاله) به خصوص که در تعامل کامل با دانشگاه برگزار می‌شود. از دانشگاه‌های خوب کشور هم مقالات بسیاری ارسال شد و در نهایت این موارد به متفاوت‌تر شدن این دوره کمک کرده است.

بهدادفر ادامه داد: امیدواریم اجلاس شانزدهم پیش زمینه شود تا در سال‌های آینده کنفراس‌ها در سطح منطقه‌ای هم مطرح شوند و محققان با ارائه مقاله بتوانند نیازهای صنعت برودکست را برطرف کنند و ارتباط خوبی میان صنعت و رسانه برقرار شود.

عضو کمیته علمی اجلاس گفت: اگر بخش ارائه مقالات اجلاس گسترش هوشمندانه داشته باشد، یک بُرد برای سازمان صدا و سیما محسوب می‌شود. به این مفهوم که از طرف قسمت‌های مختلف سازمان به خصوص معاونت فنی نیازمندی‌ها و کمبودهایی که در حوزه فنی وجود دارد در طول سال به طور مدون تعیین شده و مستمر برای مراکز پژوهشی داخل کشور، دانشگاه صداو سیما و سایر دانشگاه‌ها ارسال شود. این اتفاق به خودکفایی ما در حوزه رسانه کمک می‌کند.

درخشش دانشجویان و اساتید دانشگاه صداوسیما در بخش مقالات شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه
در شانزدهمین الاس سراسری فناوری رسانه، بیش از 120 مقاله از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور به این اجلاس ارسال شده که 29 مقاله به مرحله ارائه شفاهی راه یافتند و از بین مقالات راه یافته به مرحله ارائه شفاهی، 13 مقاله از دانشگاه صداوسیما حضور داشت.
در نهایت با داوری اساتید برجسته دانشگاه‌های معتبرکشوری تعداد 5 مقاله شایسته تقدیر شناخنه شد که تعداد 4 مقاله از این مقالات متعلق به دانشگاه صداوسیمابود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
دکتر اسفندیاری،رییس دانشگاه صدا و سیما  در حکمی دکتر احمد زرنگار را به سمت « سرپرست گروه معارف و دروس عمومی» دانشگاه صدا و سیما منصوب کرد.
-1
 اولین گروه از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در رشته «علوم شناختی و رسانه» که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی و به صورت مشترک بین دانشگاه صداوسیما ...
-1
ذکتر صلواتیان عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما مقاله خود را در کنفرانس بین المللی IMMAA ارائه نمود
-1
آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:  ما دانشکده دین و رسانه را جدای از حوزه علمیه نمی دانیم.
-1
دکتر محمد بهداد فررئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه صدا و سیمابرگزاری بخش ارائه شفاهی مقالات در شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه را براساس نیازهای سازمان صدا و سیما د...
-1