تاریخ خبر:‌یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - بازدید:‌۷۹۱
استادان برجسته ارتباطات، هنر و رسانه در تحریریه نشریات علمی دانشگاه صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه اعضای هیئت تحریریه نشریات علمی دانشگاه صدا و سیما با حضور معاون آموزشی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری دکتر خاکی صدیق و رئیس دانشگاه صدا و سیما دکتر اسفندیاری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جلسه اعضای هیئت تحریریه نشریات علمی دانشگاه صدا و سیما با حضور معاون آموزشی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری دکتر خاکی صدیق و رئیس دانشگاه صدا و سیما دکتر اسفندیاری تشکیل شد.
در این جلسه اعضای هیئت تحریریه فصلنامه علمی "رسانه‌های دیداری و شنیداری" و فصلنامه "مطالعات میان رشته ای ارتباطات و رسانه"، احکام خود را که به امضای رئیس دانشگاه و مدیر مسئول نشریات آماده شده بود، ازدست معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری دریافت کردند.
اعضای هیئت تحریریه فصلنامه "رسانه‌های دیداری و شنیداری" عبارتند از:
1- باقر ساروخانی(سردبیر فصلنامه رسانه‌های دیداری و شنیداری)
دکتری جامعه شناسی استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران.
2- علی رجب زاده طهماسبی
دکتری پژوهش هنر دانشیار دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صداوسیما
3- احمد ضابطی جهرمی
دکتری پژوهش هنر در شاخه هنرهای دراماتیک استاد دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صداوسیما
4- اصغر فهیمی فر
دکتری تاریخ و فلسفه هنر دانشیار دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس
5- حسن خجسته باقرزاده
دکترای مدیریت استراتژیک دانشیار دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صدا و سیما
6- سید مصطفی مختاباد
دکتری تئاتر، فیلم، ارتباطات استاد دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس
7- جعفر هزار جریبی
دکتری جامعه شناسی استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
8- اردشیر زابلی زاده
دکتری علوم ارتباطات دانشیار دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما
9- داود نعمتی انارکی
دکتری ارتباطات دانشیار دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما

فصلنامه علمی " رسانه‌های دیداری و شنیداری" که در سالهای گذشته با عنوان "رادیو تلویزیون" منتشر می‌شد بر اساس آیین نامه کمیسیون نشریات وزارت علوم، در سال 96 اقدام به راه اندازی سامانه الکترونیکی فصلنامه به نشانی javm.iribu.ac.ir نمود و مراحل دریافت و ارزیابی و پذیرش مقالات را به طور کامل و به صورت الکترونیکی در پیش گرفت. ساماندهی مراحل پذیرش و داوری مقالات در قالب سامانه مذکور، و بارگذاری شماره‌های منتشر شده از سال 87 بر روی سامانه، علاوه بر ایجاد آرشیوی کامل از شماره‌های قبلی، امکان دسترسی پژوهشگران را به مقالات چاپ شده فراهم نموده است.
نشریه علمی‌پژوهشی «رسانه‌های دیداری و شنیداری» در قالب فصلنامه، به زبان فارسی و همراه با چکیده‌های انگلیسی منتشر می‌شود و مقالاتی را که در حوزه رسانه‌های دیداری و شنیداری و با رویکرد پژوهشی به رشته تحریر درآمده‌اند؛ می‌پذیرد.
این فصلنامه به ‌منظور ساماندهی و بسط دانش نو و بومی‌پژوهشگران در حوزه رسانه و تقویت فعالیت‌های پژوهشی این حوزه برای به‌‌کارگیری در ارتقای ‌سطح‌ کیفی تولید انواع محصولات رسانه ای و شناسایی بهتر رسانه‌های جدید در جهان، منتشر می‌گردد.
اختصاص کد DOI به مقالات چاپ شده از دیگر اقدامات فصلنامه در راستای ارتقای سطح کیفی مقالات منتشر شده بود. Digital Object Identifer یا شناسه دیجیتال، یک کد عددی است که همانند اثر انگشت برای هر مقاله بی همتاست. این کد همانند بارکد برای شناسایی محصولات آنلاین بکار برده میشود. بطور خلاصه DOI بطور بی همتا و انحصاری مختص هر مقاله میباشد و کلید اصلی ارتباط این محصول آنلاین با سایر محصولات آنلاین در دنیای مجازی محسوب میشود.
ناشران برای ارتقا شاخص‌های کیفی و کمی مقالات خود با کسب این کد عملا قسمت عمده ای از مراحل ارتقا مجله و افزایش شانس نمایه سازی را انجام می‌دهند.
مقالات فصلنامه مذکور در پایگاه‌های نمایه کننده مقالات در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور مگز)، سامانه پژوهشگاه علوم انسانی و پایگاه مرکز علمی جهاد دانشگاهی(SID) نمایه می‌شود.
اخذ مجوز علمی‌پژوهشی در مهرماه سال 97 از سوی کمیسیون نشریات مهر تاییدی بود بر روند رو به رشد فصلنامه رسانه‌های دیداری و شنیداری.همچنین، مقالات فصلنامه پژوهشی دانشگاه صداوسیما، پس از ارزیابی کارشناسان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC), در دی ماه سال 97 نیز در این پایگاه نمایه شد.
جهت ارسال مقاله برای این نشریه می‌توانید اینجا کلیک نمایید.

اعضای هیئت تحریریه فصلنامه علمی "مطالعات میان رشته ای ارتباطات و رسانه" عبارتند از:

فصلنامه
1- احمد ضابطی جهرمی(سردبیر)
دکتری پژوهش هنر در شاخه هنرهای دراماتیک
2- حسن خجسته باقرزاده
دکترای مدیریت استراتژیک حسن خجسته دانشیار دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صداوسیما
3- اعظم راود راد
ارتباطات اجتماعی اعظم راود راد استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
4- علی رجب زاده طهماسبی
دکتری پژوهش هنر دانشیار دانشکده تولید رادیو و تلویزیون دانشگاه صداوسیما
5- سید سعیدرضا عاملی
دکترای جامعه شناسی ارتباطات استاد گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
6- طاهر روشندل اربطانی
استاد مدیریت رسانه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران
7- سیدحسن حسینی سروری
استاد گروه فلسفه علم دانشگاه شریف
8- محمدهادی همایون
دکتری معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشیار دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)
9- محمدقلی میناوند چال
دکتری علوم سیاسی دانشیار دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما

فصلنامه " مطالعات میان رشته ای ارتباطات و رسانه" نیز با اهداف ترویج و توسعه پژوهش های صورت گرفته در حوزه ارتباطات و رسانه و بصورت میان رشته ای با راه اندازی سامانه jiscm.iribu.ac.ir اقدام به دریافت مقالات نموده است. طبق مجوز کمیسیون نشریات که در اردیبهشت ماه سال جاری به دانشگاه صداوسیما ابلاغ شد، این نشریه نیز در دسته نشریات علمی قرار گرفت.

و تمام اقدامات ذکر شده مانند نمایه در پایگاههای معتبر داخلی نماینده کننده و ISC در مورد این نشریه نیز اعمال شده است.
جهت ارسال مقاله به این فصلنامه نیز می‌توانید اینجا کلیک نمایید

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما، ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در کشورهای اسلامی از روز شنبه 18 آبان 98 آغاز به کار کرد
-1
به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت ...
-1
به منظور بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سرافزار اسلام و فرماندهان عالی‌مقام مقاومت جهانی علیه استکبار و صهیونیسم، هیات رئیسه دانشگاه صداوسیما تالارهای اجتماعات و جل...
-1
ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی، به اطلاع می رساند فردا دوشنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۸ دانشگاه صداوسیما تعطیل خواهد بود.
-1
شهادت سردار دلیر اسلام. شهید حاج قاسم سلیمانی را به محضر امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت عرض می نمائیم.
-1