تاریخ خبر:‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - بازدید:‌۱۳۲۶
برگزاری کمیته ارتباطات علم جایزه جهانی علم و فناوری مصطفی
دانشگاه صدا و سیما سکّان دار کمیته ارتباطات علم

جلسه هماهنگی اجرایی کمیته ارتباطات علم جایزه بین المللی مصطفی به دبیری دکتر اسفندیاری و با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما جلسه هماهنگی اجرایی کمیته ارتباطات علم جایزه بین المللی مصطفی به دبیری دکتر اسفندیاری و با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این حوزه برگزار شد.

در این نشست که با حضور رییس دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده ارتباطات، دکتر زمانیان دبیر کمیته راهبری ششمین «نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی»، محمدمهدی جعفری، دبیر اجرایی ششمین نشست، نمایندگان دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق(ع)، پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و علوم انسانی و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد، موضوعاتی چون تبیین سرفصل های موضوعی و محتوایی نشست، دعوت از چهره‌های سرشناس حوزه‌های پژوهشی و مدیریتی سازمان‌ها و موسسات مرتبط با ارتباطات علم در جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

جایزه مصطفی که با محوریت شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام، هدف افزایش سطح همکاری و هم‌افزایی علم و فناوری را با تأکید بر فناوری‌های پیشرفته دنبال می‌کند، پیش از برگزاری دوره‌ نخست جایزه مصطفی طراحی بستری به منظور تحقق اهداف جایزه مصطفی در ایجاد فضای همکاری و تعامل بین متخصصان و دانشمندان کشورهای اسلامی در بنیاد علم و فناوری مصطفی را در دستور کار قرار داد که منجر به ارائه‌ی پلتفرمی‌گشت که به عنوان "نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی" شهرت یافت. بستر ایجاد شده قصد دارد ضمن تبیین گفتمان علم و فناوری و توسعه شبکه ارتباطات دانشمندان جهان اسلام در قالب برگزاری رویدادهایی بین‌المللی، به زمینه‌سازی جهت ایجاد هم‌افزایی و توسعه همکاری‌های علمی‌پرداخته و زمینه توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه را در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مهیا سازد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
همایش علمی " رسانه ملی و تبلیغات بازرگانی" 10 تا 12 خردادماه سال 99 در دانشگاه صداوسیما برگزار خواهد شد. مقالات پذیرفته شده در این همایش در پایگاه استنادی علوم ...
-1
رئیس و معاونان دانشگاه صداوسیما به همراه جمعی از اعضای ادوار تشکل جامعه رسانه اسلامی‌پنجشنبه 17 بهمن ماه به دیدار حضرت آیت الله مصباح یزدی رفتند.
-1
کارگاه جامع فیلمنامه نویسی انیمیشن به همت واحد آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صدا و سیما و با اعطای گواهی پایان دوره مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگ...
-1
موافقت رئیس سازمان صدا و سیما با استخدام دانشجویان ممتاز نوبت دوم
-1
به گزارش روابط عمومی، آقای دکترعلی خاکی صدیق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه بازدید از دانشگاه صدا و سیما گفت: سیاست های کلی در وزارت ...
-1