تاریخ خبر:‌سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - بازدید:‌۵۵۸
برگزاری کمیته ارتباطات علم جایزه جهانی علم و فناوری مصطفی
دانشگاه صدا و سیما سکّان دار کمیته ارتباطات علم

جلسه هماهنگی اجرایی کمیته ارتباطات علم جایزه بین المللی مصطفی به دبیری دکتر اسفندیاری و با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این حوزه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صدا و سیما جلسه هماهنگی اجرایی کمیته ارتباطات علم جایزه بین المللی مصطفی به دبیری دکتر اسفندیاری و با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی این حوزه برگزار شد.

در این نشست که با حضور رییس دانشگاه و جمعی از اعضای هیات علمی دانشکده ارتباطات، دکتر زمانیان دبیر کمیته راهبری ششمین «نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی»، محمدمهدی جعفری، دبیر اجرایی ششمین نشست، نمایندگان دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، امام صادق(ع)، پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و علوم انسانی و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد، موضوعاتی چون تبیین سرفصل های موضوعی و محتوایی نشست، دعوت از چهره‌های سرشناس حوزه‌های پژوهشی و مدیریتی سازمان‌ها و موسسات مرتبط با ارتباطات علم در جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

جایزه مصطفی که با محوریت شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام، هدف افزایش سطح همکاری و هم‌افزایی علم و فناوری را با تأکید بر فناوری‌های پیشرفته دنبال می‌کند، پیش از برگزاری دوره‌ نخست جایزه مصطفی طراحی بستری به منظور تحقق اهداف جایزه مصطفی در ایجاد فضای همکاری و تعامل بین متخصصان و دانشمندان کشورهای اسلامی در بنیاد علم و فناوری مصطفی را در دستور کار قرار داد که منجر به ارائه‌ی پلتفرمی‌گشت که به عنوان "نشست تبادل تجربیات علم و فناوری کشورهای اسلامی" شهرت یافت. بستر ایجاد شده قصد دارد ضمن تبیین گفتمان علم و فناوری و توسعه شبکه ارتباطات دانشمندان جهان اسلام در قالب برگزاری رویدادهایی بین‌المللی، به زمینه‌سازی جهت ایجاد هم‌افزایی و توسعه همکاری‌های علمی‌پرداخته و زمینه توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه را در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مهیا سازد.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
نحوه ﭘﺬﯾﺮش و مراجعه معرفی شدگان کد 23 رشته‌های شرایط خاص دانشگاه صدا و سیما در آزﻣﻮن سراسری سال 1398 جهت انجام مصاحبه حضوری (علمی و صلاحیت عمومی)
-1
با هدف همکاری در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری STEP
-1
قابل‌توجه پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال 1398 دانشگاه صدا و سیما
-1
 در ششمین نشست تبادل تجربیات علم جایزه بین المللی مصطفی، اندیشمندان جهان اسلام دانشگاه صدا و سیما میزبان فعالان ارتباطات علم خواهد بود.
-1
جدول زمان بندی ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون تحصیلات‌ تکمیلی سال 1398 دانشگاه اعلام شد.
-1